Jump to content
Dogomania

"Uff-jak gorąco,puff-jak gorąco!"


nikusia

Recommended Posts

Nie znalazłam takiego tematu więc założyłam nowy.
Nie wiem jak w innych miastach, ale w Łodzi jest naprawdę gorąco... Jest to uciążliwe i dla ludzi i dla ich pociech (psiaków ;) )...
I tu pojawia się moje pytanie- jak sobie radzicie z Waszymi Yorkami?
Ramzes jest ostrzyżony ale to sprawy nie załatwia. Leży na podłodze półżywy, wstaje, sapie, dyszy...
Jak go trochę ochłodzić? Znacie jakieś sposoby?
Dałam mu kostkę lodu którą lizał przez 15 minut :) ale musiałam ją trzymać bo Rami ma to do siebie niestety że cokolwiek ma w pysku- od razu połyka... Ale bałam się trochę, żeby się nie przeziębił, bo on podatny jest na choróbska :shake:
Poprzedni piesek- sunia jamniczka- gdy było jej gorąco mogła pływać np. w stawie, a Ramzes? Po pierwsze nie można go spuścić ze smyczy, bo ucieka :shake: , po drugie nigdy nie pływał- nie wiem czy potrafi ;) a po trzecie nie wyobrażam sobie jego delikatuśnych i plątliwych włosów oblepionych glonami czy innymi świństwami... :roll:
Jak Wy sobie radzicie?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='julita104']na wszystko o psach jest tego typu temacik.
Polecam na ochłodę wiatraczek, okłady z mokrego ręczniczka.
A pływanie-czemu nie, potem mozna psirka wykąpac.
[B] Glony jak glony, poczekaj jak zobaczysz yorka po kapieli w mozu i tarzaniu na plaży :diabloti:[/B][/quote]

Dokladnie:evil_lol: Ja to mam na codzien..... Wtedy idzie waz ogrodowy w ruch.

Link to comment
Share on other sites

W mieszkaniu to piesek sam sobie radzi :) Na dwórku hmm... Jak jest bardzo gorąco, to tylko na chwilkę na dwórek, na 10 minut może. Gorzej jak idziemy na działkę, wtedy cała butla wody i przystanki :eviltong: Co jakiś czas sam ucieka mi pod jakieś drzewo do cienia :lol: Jak jestesmy na działce, to też jakoś sobie radzi, albo wejdzie do domku, albo do cienia, cały czas ma picie. Najgorzej to chyba jest z samochodem... Wtedy klimatyzacja, otwarte okno i jakoś sobie radzimy... :roll:
Sama nie wiem co jest gorsze-okropny mróz czy upalne, gorące dni... :lol:

Link to comment
Share on other sites

ja tyez z łodzi jestem i rozpuszczamy sie z gorąca z Niką!! moj sposób to moczenie główki i brzuszka chłodną wodą od razu jest wesoła!! no i jeszcze jeden sposób daje jej zamiast wody miętę i powiem wam ze jak jest ciepło to woli od wody, no i do tego bardzo dobrze działa na przewód pokarmowy !!!!pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

u nas kolejny dzien upału8-) 8-) 8-) słoneczka grzeje na maksa....wytrzymac juz nie idzie-niema czym oddychac...koszmar....
a narzekam tak bo włąsnie wrociłam z Malty mysłam ze od wody bedzie lepiej a tu nic z tego....ja wymeczona psiaki tez tylko one znalazły sobie sposob chłodzenia weszły do wody i niechciały wyjsc połozyły sie na brzegu i sie chłodziły.......naprawde im zazdroscilam...ale i tak pomimo schłodzenia jezyczek na wierzchu miały...

Link to comment
Share on other sites

U nas w Tarnowie to samo -upał okropny :shake: Tiko na 5 min na polko i sam już chce wracać .Po przyjściu do domu pije jak smok a ja przecieram go zimną wodą cały grzbiet ,główkę i brzuszek a potem kładzie się na zimnych płytkach w kuchni lub łazience .Dziś wieczorem wyjeżdżamy do domku na wieś -rzeczka i las w odległości rzutu kamieniem:evil_lol: więc będzie pewnie chłodniej .Będę miała kiepski dostęp do internetu ,bo jedna malutka kawiarenka internetowa to za mało jak na tamtą okolicę :cool1: Chciałam życzyć wszystkim Dogomaniakom a w szczególności Yorkofiołkom udanych wakacji i chwili wytchnienia od tych okropnych upałów :razz: Pozdrawiam i do "usłyszenia":lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

jestem ciekawa jak wasze psiaki radzą sobie z upałem .. moja mała niestety cały czas chodzi smatna :( dosc zle reaguje na wysokie temperatury :( pewnie tez dlatego ze ma dosc długi włos ale brzuszek ma wygolony.. niechcetnie sie bawi i szybko sie meczy..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='agoosia']czyli bez obaw mozna pozwolic im na czeste kąpiele?[/quote]To tak jak z malymi dziećmi,poprostu rano musza sie wybiegać kiedy jest jeszcze chłodno a potem tylko odpoczynek sadze ze gdy obserwuje sie zwierzeta mozna sie od nich wiele nauczyc.A potem jeszcze wieczorem gdy robi sie chłodniej znów można poszalec,przynajmniej moje sie tak zachowują.Ja w każdym razie dostosowuje sie do nich.Nic na siłe:cunao:

Link to comment
Share on other sites

[B][COLOR=darkorange]Ja wprawdzie [U]narazie [/U]niemam yorka, ale mam westa i golda, które dość źle znoszą ciepło. Goldi ma swój mały basenik w ogródku, gdzie jak jest mu za gorąco moczy łapki. Gorzej jest z Ampim (west) jest strasznie smutny i niechce się bawić, ale dla niego jest spacjalne miejsce pod drzewkiem w cieniu, gdzie lubi się ochłodzić. [/COLOR][/B]

Link to comment
Share on other sites

To pierwsze lato Maxa i jak na razie całkiem dobrze sobie radzi. Oczywiście chodzi i sapie, ale dużo pije, wyleguje się na zimnej podłodze. Staram się aby nie moczył się za dużo w wodzie, bo boję się o skuteczność preparatu na kleszcze..
No i cały czas zastanawiam się nad obcięciem włosów.. Z jednej strony taki w dłuższych jest chyba ładniejszy, no ale w końcu jego wygoda powinna być ważniejsza.. Nie wiem już sama.. Czy włosy mocno przeszkadzają waszym pieskom podczas upałów? Bo na razie było dopiero kilkanaście gorących dni i boje się, co to będzie, jak zrobi się PRAWDZIWE LATO..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='białeyorki']To tak jak z malymi dziećmi,poprostu rano musza sie wybiegać kiedy jest jeszcze chłodno a potem tylko odpoczynek sadze ze gdy obserwuje sie zwierzeta mozna sie od nich wiele nauczyc.A potem jeszcze wieczorem gdy robi sie chłodniej znów można poszalec,przynajmniej moje sie tak zachowują.Ja w każdym razie dostosowuje sie do nich.Nic na siłe:cunao:[/quote]
Rano lub wieczorem :) ja w wakacje wychodze na dwor z reguły zawsze po 20 :) i siedzie do 24 ;) bo wtedy jest w miare ciepło ale niema słonca za ktorym nie przepadam ;) pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest Agata_B

[quote name='Magda_Miki'][COLOR=red]Tematy połączone![/COLOR]

[COLOR=red]Mod.[/COLOR]
[/quote]
Gratulacje pani miód :multi:

Link to comment
Share on other sites

Sląskie upaly daly sie wznaki mojej Monie-Dorobila sie Zapalenie Oskrzeli po sobotnim plywaniu w niby to cieplej wodzie.
DZien byl upalny MONKA szalala w wodzie,,nic niewskazywalo aby jej to mialo zaszkodzic,a jednak na drugi dzien rano wstala z temperatura,kaszlem.

Hmm z Yoreczkami tak jak z malymi dziecmi.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mona4']Sląskie upaly daly sie wznaki mojej Monie-Dorobila sie Zapalenie Oskrzeli po sobotnim plywaniu w niby to cieplej wodzie.
DZien byl upalny MONKA szalala w wodzie,,nic niewskazywalo aby jej to mialo zaszkodzic,a jednak na drugi dzien rano wstala z temperatura,kaszlem.

Hmm z Yoreczkami tak jak z malymi dziecmi.[/QUOTE]
jeju, życzymy szybkiego powrotu do zdrowia! :calus:

Link to comment
Share on other sites

Mona zycze szybkiego powrotu do zdrowka!!
my ani sie nie kapiemy i kafelki nam tez nie groza :P wlasnie nie wiem jak jej pomoc.. chyba najlepszym wyjsciem bedzie ta zabawka kongo i jakis chlodne nadzienie.. teraz zamierzam nauzyc sierobic papilotki i trzeba bedzie jeszcze ubranko zalozyc jak myslicie te satynowo zrozetowe to bedą dobre??

Link to comment
Share on other sites

Narazie jest na antybiotyku ,dostaje zastrzyk,ale temperatura jej sie obniza wiec bedzie ok.Caly dzien spi w lozku,i uwielbia udawac obloznie chora ihhihihi,ale jak niewidze to leci po swoja zabawke,A gdy tylko nania spokze to zamyka oczka i udaje ze spi:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...