Jump to content
Dogomania

przyczepa= podróż z psem


Usia

Recommended Posts

Ludzie powieccie czy ktos woził psa w przyczepie cempingowej ?
Jade nad morze i nie wiem jak sie z nimi zabrac jade z przyczepą i wiem ze psy mogą jechac ale jak to sie sprawdza w praktyce to pojecia nie mam.Mam mały samochód wiec wygodniej psom bedzie w przyczepie ale jak trzeba bedzie to pojada w samochodzie.Boje sie troszke,droga nad morze długa a moje psy rózne rzeczy moga wyczyniac poczawszy od nuty :siara: skonczywszy na :Dog_run: po całej przyczepie i :mad: sie na wzajem jak to maja w zwyczaju.Piszcie piszcie bo mój strach ma coraz wieksze oczyska ;)

Link to comment
Share on other sites

Psu absolutnie nie wolno jechac w przyczepie.
Po pierwsze - ze wzgledu na przepisy. Po drugie - pomysl ile tam jest spalin - wchodzilas kiedys do przyczepy tuz po jezdzie?
Po trzecie - gdyby nawet bylo wolno i gdyby nie bylo spalin - jak psa zabezpieczysz? Wystarczy mocniejsze zahamowanie i pies leci bez zadnej kontroli.
Psu zazwyczaj nie przeszkadza ciasnota w samochodzie - jest tak podekscytowany jazda ze na nic innego nie zwraca uwagi.

Link to comment
Share on other sites

ja mam caper czyli przyczepe polaczona z kierowca (jak to sie po polsku nazywa?) :D
przepismy mowia ze pies nie moze stwarzac zagrozenia dla kierowcy wiec w moim pojezdzie ja przypinalam smycza do nogi od stolu i pies byl zablokowany..

ale na pewno nbie moze sobie biegac swobodnie!
nie wiem jak to jest z przyczepami..
chyba raczej psa trzeba przypiac w pasy na tylnim siedzeniu w aucie

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Osiolek']Psu absolutnie nie wolno jechac w przyczepie.
Po pierwsze - ze wzgledu na przepisy. Po drugie - pomysl ile tam jest spalin - wchodzilas kiedys do przyczepy tuz po jezdzie?
Po trzecie - gdyby nawet bylo wolno i gdyby nie bylo spalin - jak psa zabezpieczysz? Wystarczy mocniejsze zahamowanie i pies leci bez zadnej kontroli.
Psu zazwyczaj nie przeszkadza ciasnota w samochodzie - jest tak podekscytowany jazda ze na nic innego nie zwraca uwagi.[/quote]
nie wiem jak to jest bo pierwszy raz w zyciu jade z przyczepa na wakacje i nigdy nie miałam mozliwosci zajrzeć jak jest potem.Po rozmowie ze znajomymi wiem ze takich ograniczen nie ma iz pies ma zakaz jazdy w przyczepie ale najlepiej jak sie zapytam policjanta on bedzie najlepiej poinformowany.Przecież nie chce dla psów zle poprostu pytam jak to wyglada. Ale i tak nadal piszcie piszcie czym wiecej opini tym lepiej :)

Link to comment
Share on other sites

Ja tez uwazam, ze psa nie nalezy wozic w przyczepie nie dostosowanej do przewozu psow. A jak na wybojach cos sie przewroci i przywali psa? Poza tym- w przyczepie jest duszno, a okien nie nalezy raczej otwierac. Nasz pies zawsze jechal w aucie. Ale mieszkal w przyczepie i mu sie to podobalo.

Link to comment
Share on other sites

Usia, ja Cie absolutnie nie chcialam urazic :-)
Jesli urazilam - to bardzo przepraszam!!!!!
Nie potrafie Ci zacytowac, ale jestem przekonana ze w zwyklej kempingowej przyczepie nie mozesz przewozic zwierzat.
W konskiej - jak bedzie zwierze zabezpieczone, to tak, ale konska jest przystosowana do przewozu zwierzat, a kempingowa nie.
Ale mysle ze psu i tak jest najlepiej blisko swojej pani czy pana...
My wozimy czasem konia - nie masz pojecia jak sie to biedactwo tam z tylu denerwuje.....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...