Jump to content
Dogomania

Danger!!! "nowe wystawy" na Litwie


wolfin

Recommended Posts

Dzien dobry wszystkim,
chcialam poinformowac ze na Litwie jest nowy zwiazek LGAC ([url]www.lgac.lt[/url]) ktoy, jak ona sam gada, organizuje wystawy rangu CAC i CACIB.
prosze wszystkich [b]bardzo powazne patrzyc zeby nie zgloszyc psow na te wystawy[/b], dla tego ze to nie organizacja FCI a nie jakas ICU.


a teras prosze o mala pomoc;)
oni organizuja wystawe rangu CACIB w 15 lipca i pisza ze tam beda sedziowac sedzi z Polski:
[b]J.Kosinska,T.Kosinski [/b]
bardzo prosze Was, moze ktosz wie co to za "siedziowe" i daja wencej informacii o nich.
od razu dziekujemi
pzdr. z Litwy

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MartaReksKiwi']Właśnie tez dostałam maila odnosnie tej wystawy... tak myslałam ze nie zrzeszone to to jest w FCI bo strasznie tanie mają wystawy :diabloti::lol:[/quote]
Dokladnie, ja tak samo ;)

[QUOTE][B]J.Kosinska,T.Kosinski [/B]
[/QUOTE]
A o owych osobach pierwszy raz slysze...

Link to comment
Share on other sites

No gdzie tam tanio-kosztuje tyle samo jak i zgloszsenie na normalna FCI wystawe.
a co do ich wystaw-najlepej spodoba sie to:ze mozna zglaszac psy bez [b]rodowodu[/b] i oni beda wystawiane w tym samym ringu jak rodowodowe, i nawt dostawac ich tituly:
oraz w tm klube mozna "zrobic" rodowod szczieniakom od psow bez rodowodu.

:mad:

Link to comment
Share on other sites

Kosztuje tylko 17 euro w dorosłej klasie ... ehhh ;)

[QUOTE]oni beda wystawiane w tym samym ringu jak rodowodowe, i nawt dostawac ich tituly:
oraz w tm klube mozna "zrobic" rodowod szczieniakom od psow bez rodowodu.
[/QUOTE]
:lol::lol::lol::lol::lol::evil_lol::evil_lol::evil_lol::lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kingula']Kiedys mieli hodowle w FCI, teraz w ACE,byc moze psy z wczesniejszych miotow z ich przydomkiem sa jeszcze wystawiane na wystawach FCI.[/quote]

Jest kilka znanych hodowli róznych ras, które "przeniosły" sie do Klubu Psa Rasowego łącznie ze swoim przydomkiem (chociaz znalazłam jedną hodowle o identycznym przydomku jak ta zarejestrowana w ZKwP i na pewno nie chdzi o tę samą).

A na wystawach mozna spotkać lub były wyswiane psy zarejestrowane w ZKwP przed przejściem do PKPR.

A tu jest list hodowli:
[URL="http://republika.pl/klubpsa/hodowle1.htm"]http://republika.pl/klubpsa/hodowle1.htm[/URL]

Po jej przeczytaniu byłam w szoku, bo kilka z nich znałam właśnie z wystaw.:crazyeye:

Link to comment
Share on other sites

dzieki, a to kurde, t.z. ze jesli moja kolezanka chciala by pokryc swojego terwika z psem "z Koziarny" to musziala by [b]bardzo[/b] dokladne patrzyc jaki rodowod ma pies ...z Koziarny do krycia, bo wiecie samie-przydomek taki sam, a co ma to obchodzic-jest suka i kryjemi, a potem tylko ups-i widzis ze szczieniaki to nie beda miec rdowodow FCI bo zrobilas krycie z kundelkem.
to wazna informacja, bede musziala jej to powiedziec

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kingula']
Bedac czlonkiem ACE nie mozna jezdzic na wystawy FCI.[/QUOTE]
a odwrotnie? bo ja wiem ze w Latvia tez nie mozna psom z FCI papierami tam zglaszac psow (inaczej bedziesz wywalony z zwiazku FCI w Latvia), u nas prezidentka LKD powiedziala ze "moze cie, u nas kraj z demokratja , ale po co wam to?"
a w PL jak?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wolfin']dzieki, a to kurde, t.z. ze jesli moja kolezanka chciala by pokryc swojego terwika z psem "z Koziarny" to musziala by [B]bardzo[/B] dokladne patrzyc jaki rodowod ma pies ...z Koziarny do krycia, bo wiecie samie-przydomek taki sam, a co ma to obchodzic-jest suka i kryjemi, a potem tylko ups-i widzis ze szczieniaki to nie beda miec rdowodow FCI bo zrobilas krycie z kundelkem.
to wazna informacja, bede musziala jej to powiedziec[/quote]

Jeśli reproduktor "z Koziarni" jest zarejestrowany w ZKwP to znaczy, że urodził się przed przejściem "hodowcy" do klubu i wtedy teoretycznie (po sprawdzeniu w Związku) mozna nim kryć.

Nie ma bowiem mozliwości zarejestrowania szczeniaka z rodowodem PKPR w naszym Związku, a więc po przepisaniu się do klubu.

A z tymi przydomkami to naprawdę trzeba uważać, bo na liście znalazłam kilka takich jak związkowe.

Zdarzają się także przypadki, że jeden miot jest na ZKwP, a drugi w danym roku na PKPR.:angryy: I wtedy to jest zamieszanie.:angryy: :angryy:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agnieszka K.']

Zdarzają się także przypadki, że jeden miot jest na ZKwP, a drugi w danym roku na PKPR.:angryy: I wtedy to jest zamieszanie.:angryy: :angryy:[/QUOTE]
ZARAZ ale to w takim razie jak mozna to robic, dla czego nic nie robi zwiazek ZKwP zeby takie "hodowcy" dostali normalne po "dupie":mad:
zrobili polowanko na takich wywalili calkem z zwiazku i byl by pozadek!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...