Jump to content
Dogomania

Prawdopodobnie pseudohodowla Wlkp Szamotuły


plim-plum

Recommended Posts

Natknęłam się na allegro na kilka ogłoszeń tej samej osoby [ogłoszenia dodawane z różnych kont ale nr tel zawsze ten sam], charakterystyczne jest to, że w treści tytułu ogłoszenia zawsze występuje "Wlkp Szamotuły" [tak można te ogłoszenia znaleźć]. Kilka aukcji jest już zakończonych, widziałam np jakiś czas temu aukcje z maltańczykami, teraz widnieją 2 ogłoszenia o beaglach i 3 o labkach...

Nie wiem co o tym myśleć, ale wydaje mi się to dziwne.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='plim-plum']Natknęłam się na allegro na kilka ogłoszeń tej samej osoby [ogłoszenia dodawane z różnych kont ale nr tel zawsze ten sam], charakterystyczne jest to, że w treści tytułu ogłoszenia zawsze występuje "Wlkp Szamotuły" [tak można te ogłoszenia znaleźć]. Kilka aukcji jest już zakończonych, widziałam np jakiś czas temu aukcje z maltańczykami, teraz widnieją 2 ogłoszenia o beaglach i 3 o labkach...

Nie wiem co o tym myśleć, ale wydaje mi się to dziwne.[/QUOTE]
siema ja jestem z szamotuł wyslij mi jakies namiary na tych ludzi to to sprawdze 796734762

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ladySwallow']A wiesz, czym jest pseudohodowla? To hodowla psów bez rodowodu.[/QUOTE]


mysle ze Plim-Plum chodziło czy psy sa w dobrych warunkach a nie w np w chlewie we własnych odchodach a poza tym wiem ze nie ma zakazu sprzedawania psów bez rodowodu jesli by był to połowa polaków musiała by byc w sadzie za nielegalna sprzedaż psów a u nas mozna sprzedawac psy bez rodowodu wiec czego sie czepiasz wazne zeby miały odpowiednie warunki do zycia

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sylwia12534']mysle ze Plim-Plum chodziło czy psy sa w dobrych warunkach a nie w np w chlewie we własnych odchodach a poza tym wiem ze nie ma zakazu sprzedawania psów bez rodowodu jesli by był to połowa polaków musiała by byc w sadzie za nielegalna sprzedaż psów a u nas mozna sprzedawac psy bez rodowodu wiec czego sie czepiasz wazne zeby miały odpowiednie warunki do zycia[/QUOTE]

Czepiam się tego, że ktoś wytwarza psy psujące rasę. I tak, jest to problem, bo takiego szczeniaczka za 200 zł łatwiej wyrzucić do schroniska niż takiego za 1000 zł. Hodowla odprowadza od swojej działalności podatek, zaś pseudo - nie. A powinna, skoro sprzedaje psy. Nikomu nie potrzeba następnych wytwarzanych szczeniaków bez rodowodów, w typie rasy - wiele takich jest w schroniskach. To jest pseudohodowla i wszystkie te rzeczy sprawiają, że jest czymś złym.

Link to comment
Share on other sites

Ok rozumiem
tez jestem za tym aby nie kopiowac psiaków bo takie naprawde duzo nie kosztuja i ludzie wyrzucaja jak smiecie ale wiesz jesli nie bendzie zakazu sprzedawania takich psó bez rodowodu to nic nie zrobie najwyrzej moge nie kupywac od niego psiaka a isc do schroniska gdzie jest ich b.duzo sama mam 3 przygarniente i kota

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...