Jump to content
Dogomania

Szubin reaktywacja - 2 małe kundelki koczują na mrozie i proszą o pooc.


szd51

Recommended Posts

Witam

Dzisiaj wieczorem mąż przyprowadził do domu suczkę w typie Husky która błąkała się po osiedlu w Szubinie koło Bydgoszczy. Pies pojawiał się w okolicy od dawna. Pierwszy raz widzieliśmy ją zimą. Potem pojawiała się sporadycznie, a od jakiś 2 tygodni widać ją parę razy w tygodniu. Mąż popytał w okolicy o właściciela, ale niestety nikt nic nie wie, co jest dziwne bo pies jest piękny i bardzo charakterystyczny, a Szubin to mała miejscowość.
Sunia obecnie przebywa u nas w mieszkaniu. Siedzi w pokoju, ale ze względu na nasze 3 koty jest przywiązana do kaloryfera. Jest przyjazna w stosunku do ludzi. Z Azją, naszą suczką dogaduje się bez problemu. Na synka sąsiadów też w żaden specjalny sposób nie zareagowała. Na koty patrzy się ciekawie:lol: Sunia jest szczuplutka, ale nie wygląda na zagłodzoną. Boi się chodzić po schodach.
Właściwie to nie mam pojęcia co z tym fantem zrobić... Jutro mamy zamiar dalej szukać właściciela. Jeśli sie znajdzie to pies wróci do niego, tylko nie wiem czy to jest dobry pomysł skoro człowiek nie potrafi go upilnować... Jeśli właściciel sie nie znajdzie sunia prawdopodobnie trafi do schroniska bo my niestety nie mamy możliwości przede wszystkim finansowych, ale również lokalowych żeby mieć kolejnego zwierza...
Tak na prawdę każde rozwiązanie w tej sytuacji jest kiepskie i dla tego proszę o radę i ewentualną pomoc.

Link to comment
Share on other sites

A oto zdjęcia naszej znajdy:
[URL="http://img204.imageshack.us/i/zdjcie0138v.jpg/"][IMG=http://img204.imageshack.us/img204/5660/zdjcie0138v.jpg][/IMG][/URL]

[URL="http://img64.imageshack.us/i/zdjcie0139.jpg/"][IMG=http://img64.imageshack.us/img64/8008/zdjcie0139.jpg][/IMG][/URL]

Link to comment
Share on other sites

Czytałam trochę o tej rasie i wiem że potrafią zwiewać:lol:
Sąsiadka popytała trochę po okolicy i podobno na osiedlu domków ktoś ma podobnego psa którego wypuszcza żeby sobie pobiegał po okolicy:angryy: Nie wiemy czy chodzi o naszą sunię ale spróbujemy się dowiedzieć. Podobno czasem pojawia się w okolicy inny Husky, ciemniejszy i niebieskooki.
Sunia wydaje się być młoda. Ma komplet ślicznych białych ząbków i jest bardzo przyjazna.No i energii ma jakby była napędzana Duracellem.
U nas może pobyć maksymalnie do piątku bo na weekend oboje wyjeżdżamy.

Link to comment
Share on other sites

Uznajmy to za oficjalna odpowiedz Husky Adopcje.
Powiem to tak, jak trafi do schronu pod Bydgoszcza, bedziemy mieli ja na oku.
Nie jestesmy teraz w stanie cokolwiek zrobic. Mamy w stalym obiegu po 80 hasiorow
i po kilkanascie maili tego typu tygodniowo, przemial hasiorow jest taki, ze naprawde ciezko do ogarnac, a nas nie
ma zbyt wiele do tego.
O umieszczeniu gdziekolwiek nawet nie mowie... Bo przy takiej ilosci psow stale jestesmy na maksa zapsieni jezeli chodzi o tymczasy i hotele.
Nawet ciezko sie juz klocic co jest pilniejsze:((
Tak wiec jedyne co mozemy zrobic to ewentualnie pomoc w adopcji co jak wiadomo trwa zwlaszcza przy takiej ilosci psow....

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za odpowiedź:lol:
My na razie skupimy się na szukaniu właściciela. Dzisiaj niczego więcej się już nie dowiedzieliśmy. Jutro rano pójdziemy do weterynarza. Tutaj jest tylko jeden gabinet także może będą sunię kojarzyć. No i przygotujemy ogłoszenia i porozwieszamy po okolicy.
Chociaż tak prawdę mówiąc to mam mieszane uczucia co do tego właściciela... No bo skoro do tej pory nie umaił upilnować psa, to pewnie sunia za chwilę znowu będzie błąkać się samopas... Taka trochę syzyfowa praca... A do tego przy którejś kolejnej eskapadzie może stać się jej krzywda... Szkoda mi tego psa... Kolejna ofiara mody:-(
A z wrażeń dnia dzisiejszego to sunia jest na prawdę kochana:lol: Nawet brzuch nadstawia do głaskania:loveu: Kotów nie rusza, za to one chodzą biedulki całe w strachu... Na spacerze zachowuje się grzecznie, umie chodzić na smyczy. Z Azją dogaduje się dobrze. Musiałam tylko pochować wszystkie zabawki bo tutaj pojawiały się konflikty. Sunia wszystkie zabiera Azji, a ta nie zawsze chce oddać po dobroci...
Sunia niestety ma bogate życie zewnętrzne, na co jutro będziemy musieli coś poradzić. Apetyt dopisuje:lol:
Jak ją znaleźliśmy to na szyi miała kolczatkę z dławikiem:angryy:

Link to comment
Share on other sites

Do schroniska dzwoniliśmy i nic nie wiedzą. Do weta idziemy jutro na spytki. Z tego co się dowiedzieliśmy w okolicy to sunię wiele osób zna z widzenia ale zawsze widziana była sama bez właściciela. Na pewno jest domowa, bo wie jak się zachować, ale raczej nie mieszkała w bloku bo boi się schodów i klatki schodowej. Jest nieufna w stosunku do obcych.

Link to comment
Share on other sites

Sunia ma na imię Bella. Odebrała ją młoda dziewczyna. Sunia na widok swojej pani dostała kompletnej głupawki:lol: Dowiedziałam się że Bella większość czasu spędza na podwórku z którego notorycznie ucieka. Pozatym babcia wypuszcza psa żeby sobie pobiegał po okolicy. Sunia ma 1 rok i 2 miesiące i nie jest wysterylizowana bo ma mieć szczeniaczki:angryy: Wzięłam od dziewczyny adres i numer telefonu.

Temat jest do zamknięcia.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='szd51'] Pozatym babcia wypuszcza psa żeby sobie pobiegał po okolicy. Sunia ma 1 rok i 2 miesiące i nie jest wysterylizowana bo ma mieć szczeniaczki:angryy: Wzięłam od dziewczyny adres i numer telefonu.[/QUOTE]

No i będzie kolejny dramat. Po co szczeniaki?? Mają jakiś argument za tym? Może da radę jakoś ta dziewczynę uświadomić. Przecież jak ta sunka sobie hasa po okolicy bez nadzrou, to na bank prędzej czy później będą kłopoty.

Link to comment
Share on other sites

Po co szczeniaki nie wiem. Wiem natomiast że to raczej nie to dziecko które tutaj było o ty decyduje. Co prawda porozmawiałam z nią o tym chwile ale wiem że to i tak nic nie zmieni...
Tak w ogóle to nie fajna ta cała sytuacja... Pies pewnie nadal się będzie błąkał i do tego jeszcze te plany "hodowlane"...:angryy:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='szd51']Po co szczeniaki nie wiem. Wiem natomiast że to raczej nie to dziecko które tutaj było o ty decyduje. Co prawda porozmawiałam z nią o tym chwile ale wiem że to i tak nic nie zmieni...
Tak w ogóle to nie fajna ta cała sytuacja... Pies pewnie nadal się będzie błąkał i do tego jeszcze te plany "hodowlane"...:angryy:[/QUOTE]
Pytam o to dlatego, że niestety wciąż pokutuje przekonanie, że każda suczka powinna mieć przynajmniej raz w życiu młode - dla zdrowia. Niestety nawet niektórzy weterynarze z pełnym przekonaniem głoszą ten pogląd. Jeśli to jest powód, to może udałoby się odwieść tych ludzi od tego pomysłu i namówić na sterylizację. Skoro macie tylko jednego weta w okolicy, to może on mógły jakoś pomóc. Gorzej jeśli rzeczywiście mają jakieś plany "hodowlane". Wówczas po waszej okolicy może kursować więcej haskopodobnych psiurów:watpliwy:

Link to comment
Share on other sites

Sytuacja wyglądała tak że na pytanie czy sunia jest wysterylizowana dziewczyna spojrzała na mnie jak na wariatkę a potem powiedziała że nie bo jest do dopuszczenia. Mi to raczej nie brzmiało na "raz dla zdrowia"... Co do zgłaszania to tutaj nie ma komu. Na komisariacie powiedzieli mężowi że przychodzi urzędnik i po prostu przegania kłopotliwego psa...
W Szubinie generalnie jest dużo wałęsających się psów. Część to psy "samo wyprowadzające się", na ogół niewielkie kundelki. Ale one przeważnie trzymają się blisko swojego domu i wszyscy w okolicy wiedzą o co chodzi. Belle zainteresowała nas bo nikt nie potrafił skąd się wzięła...
Z ciekawostek od paru tygodni regularnie widzę psa w typie Rottweilera błąkającego sie w okolicy przystanku autobusowego...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...