Jump to content
Dogomania

Jak nauczyć psa jeść z miski?


Fibiś

Recommended Posts

Mój fibi nie chce jeść z miski tylko jak jest głodny to podchodzi do mnie i piszczy a mi się robi smutno i muszę mu nosić a w czasie tego podawania do pyszczka jeszcze zmienia miejsce i muszę za nim chodzić. Powoli mam tego dość i chciałabym żeby sam jadł z miski. Co mam zrobić żeby wcielić plan w życie?

Link to comment
Share on other sites

No cóż... Widzę tu tylko jedno rozwiązanie, wymagające od Ciebie wiele konsekwencji i uporu, a przede wszystkim - kamiennego serca:cool3: Od dzisiaj - podawaj jedzenie tylko i wyłącznie w misce. Stawiaj pełną miskę na ok. 15 - 20 minut. Pies nie zje? Trudno, miska jest zabierana i czeka na następne karmienie. I tak za każdym razem... Szybciutko załapie, że jak nie zje z miski, to będzie głodny. Przy czym - żadnego dokarmiania w międzyczasie, żadnego żebrania, rzucania psu kąsków, ani podobnych rzeczy. I nieważne, że "on tak ładnie patrzy". Niestety, czeka Cię ciężki okres, bo pies będzie robił wszystko, aby dostać jedzenie po staremu. To właśnie tu przyda się kamienne serce - zero ulegania, bo tylko niepotrzebnie narobisz sobie kłopotów, a nauka będzie trwała dłużej. Wiem, że to boli, ale tak trzeba...

Inną kwestią jest to, że niemożliwie psa rozpuściłaś i za to płacić będziecie teraz oboje... :(

Link to comment
Share on other sites

Jak to, kształt miski nie odpowiada? Nie wyobrażam sobie tego. To musiałoby być chyba jakieś poważne zaburzenie psychiczne u psa, jeżeli będąc głodnym, w ogóle nie tknie jedzenia które jest na wyciągnięcie pyska, w misce stojącej przed nim...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Guest papillonek

moja sucz nie chodziła do miski ,bo jej było zimno w łapki na podlodze w kuchni ,więc kupiliśmy dywanik :) niewiedzielismy dlaczego tak jest dopoki nie zobaczyliśm,y jak się wyciąga do miski,żeby przypadkiem nie dotknąc podłogi:) ale trwało to niecały tydzień..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...