Jump to content
Dogomania

Bingo staruszek - pudel - zaćma, padaczka, chore serce. $ - POMOCY!


leni356

Recommended Posts

Nie napisałem o bardzo ważnej sprawie.
Wczoraj zauważalnym że Bingo nie miał ochoty na spacer, w głowie mu bardziej była zabawa.
Dlatego też zastanawiałem się czy to tylko taka chwilowa fanaberia czy możne brak kondycji po zimie, czy też inna przyczyna.
W tej sytuacji wybraliśmy się niedaleko robiąc długie przerwy na zabawę z szyszka ( tego Bingo mi nie odpuszczał)
Po powrocie rozmawiałem z Sylwią o kondycji Bingusia.
Doszliśmy do wniosku że Sylwia będzie go obserwowała.Lepiej chuchać na zimne.
Dlatego czekamy na informacje z obserwacji.

Link to comment
Share on other sites

Myślę, mam nadzieję, że to sprawa przesilenia i... wieku. Dla nas miesiąc, dwa to pikuś, dla psa w wieku Bingo to szmat czasu.
Tak... trzeba mu robić szybciej przychodzące i może nawet nie zabawowe ale bardziej z prawdziwego zdarzenia (czyli on leży bykiem, do tego kizianie i mizianie ;-)) przerwy w spacerze, czy innym, intensywnym zajęciu.

Link to comment
Share on other sites

ale miał fajne afro przed strzyżeniem :lol: słodziak z charakterem widzę - jak mój Dżordż też zgred :D

a Bingo nie daje się czesać? jemu by trzeba teraz jak jest obcięty wyczesać trochę tych martwych włosów najlepiej jakimiś grabkami/furminatorem bo on zdaje się sam z siebie sierści nie gubi nie? skóra wtedy odetchnie jak się jej pomoże pozbyć martwych włosów i nie będzie się tak filcował

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jadun']Bardzo dziękujemy.
Prośba o wstawienie ( dodanie jako trzeciego kolejnego albumiku)

Link do albumu:
[URL]http://imageshack.us/g/96/dsc03018xx.jpg/[/URL]
Link do pokazu slajdów:
[URL]http://img96.imageshack.us/slideshow/webplayer.php?id=dsc03018xx.jpg[/URL]

Izunia zaraz sprawdzę stan konta i potwierdzę.[/QUOTE]

Dodane wszystko

Link to comment
Share on other sites

[quote name='leni356']Dodane wszystko[/QUOTE]
Dziękuję. :-)

[quote name='Jadun']Pojadę do Bingusia za 10 dni dokończe strzyżenie i wyczeszemy Go - jak pozwoli :)[/QUOTE]
Z naciskiem na[I] jak[/I], bo od tego [I]jak[/I] wszystko zależy, hihihi... ;-)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='malawaszka']ale miał fajne afro przed strzyżeniem :lol: słodziak z charakterem widzę - jak mój Dżordż też zgred :D

a Bingo nie daje się czesać? jemu by trzeba teraz jak jest obcięty wyczesać trochę tych martwych włosów najlepiej jakimiś grabkami/furminatorem bo on zdaje się sam z siebie sierści nie gubi nie? skóra wtedy odetchnie jak się jej pomoże pozbyć martwych włosów i nie będzie się tak filcował[/QUOTE]
Oj Moniko ma charakterek, po zimowych podcinaniu mam "dziurę " w ręce.
Jak zawsze przy wizycie mam mało czasu i sił nam obu nie wystarcza :)
Całe filcowanie też to sprawa kubraczka, ma on dobre i złe strony.
Bardzo się cieszymy ze nas odwiedziłaś :)

Link to comment
Share on other sites

Trzeba będzie sprawdzić kaganiec bo inaczej ręce stracę hi hi.
Ale to nie wina jego cierpliwości , bo Binguś jest super cierpliwy.
Tylko te supełki go ciągną i nie ma co się dziwić chłopakowi.
Inne pieski nie dają sobie obcinać maszynką głowy a On przy głowie przysypia :)
On tylko jest konsekwentny , jak nie to nie i koniec :)
Myślę że skóra już oddycha, a jak się zrobi cieplej zrobimy Bingusia na " Zero" :)

Link to comment
Share on other sites

Kochani ten czas tak szybko płynie jesteśmy razem z Bisiem już rok i 7m-cy jest mi bardzo przykro to pisać,ale widać zmiany,nie zatrzymamy czasu:-(Bisiolek jest wesoły jak zobaczy psiaka na placu,którego nie darzy sympatią to musi go poganiać,biega za piłeczką lubi się miziać,wchodzić pod rękę,ale coraz częściej widzę jak sobie odpoczywa w ustronnym miejscu.Jeszcze kilka miesięcy temu miał więcej energii tak jak piszesz Majciu kilka m-cy to szmat czasu dla starszego psiaka!

Link to comment
Share on other sites

A może mniejszy wigor to też kwestia zmagazynowanego po zimie tłuszczyku? Moje psy też nie mają zbytnio kondycji, wolą siedzieć i gryźć patyczki niż biegać. Może jak zrobi się ciepło i Bisio zrzuci trochę sadełka to i żwawszy się zrobi

Link to comment
Share on other sites

Choć nasza wymiana myśli zniknęła to do niej nawiążę. Zaćma i krople quinax.
Rozmawiałam z wetem, opowiedziałam mu o głównych przypadłościach Bingo. P/ wskazań, by podawać te kropelki brak. Decyzja należy więc do nas skoro pani doktor u Sylwii nie ma z nimi doświadczenia ale bez problemu z kolei może je przepisać, jeśli sobie tego zażyczymy więc... Albo próbujemy albo odpuszczamy temat albo też ktoś z nas podpowie inne, może lepsze, a opóźniające rozwój zaćmy.

Link to comment
Share on other sites

Ja jestem na Tak.

Podaje ulotkę leku :
Wskazania: Zapobiegawczo i leczniczo w zaćmie starczej, przede wszystkim w początkowej fazie rozwoju zaćmy korowej. Może być stosowana w innych postaciach zaćmy (pourazowa, wrodzona, wtórna, wikłająca), jednak skuteczność leku jest w tych przypadkach mniejsza.

Dawkowanie: Miejscowo, do worka spojówkowego. Dawkę i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz. Nawet jeśli w początkowym okresie leczenia nastąpi poprawa ostrości widzenia, nie należy przerywać podawania preparatu. Lek jest przeznaczony do zapobiegawczego stosowania przez wiele miesięcy. Uwaga! Osoby noszące soczewki kontaktowe powinny zdejmować je przed zakraplaniem leku i ponownie założyć co najmniej 15 minut później. Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego. Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta. Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne: Lek jest z reguły dobrze tolerowany, jedynie wyjątkowo mogą pojawić się objawy nadwrażliwości. Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychofizyczną, zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza: Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu. Gdy stosujesz inne leki. Należy poinformować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty. Jeżeli stosujesz kilka leków okulistycznych należy zachować co najmniej 10-15 minutą przerwę pomiędzy aplikacją każdego z nich. Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Nie zaleca się stosowania leku w okresie ciąży i karmienia piersią.
EDIT:
[h=1]Quinax - Azapentaceni natrii polysulfonas - zastosowanie i działanie lecznicze[/h]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='leni356']A może mniejszy wigor to też kwestia zmagazynowanego po zimie tłuszczyku? Moje psy też nie mają zbytnio kondycji, wolą siedzieć i gryźć patyczki niż biegać. Może jak zrobi się ciepło i Bisio zrzuci trochę sadełka to i żwawszy się zrobi[/QUOTE]

Wszystko na to wskazuje.Ale nie wolno przespać jeśli coś innego się dzieje.
Leni umiesz pocieszyć :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='majqa']Choć nasza wymiana myśli zniknęła to do niej nawiążę. Zaćma i krople quinax.
Rozmawiałam z wetem, opowiedziałam mu o głównych przypadłościach Bingo. P/ wskazań, by podawać te kropelki brak. Decyzja należy więc do nas skoro pani doktor u Sylwii nie ma z nimi doświadczenia ale bez problemu z kolei może je przepisać, jeśli sobie tego zażyczymy więc... Albo próbujemy albo odpuszczamy temat albo też ktoś z nas podpowie inne, może lepsze, a opóźniające rozwój zaćmy.[/QUOTE]Ja też jestem za podaniem kropelek!ale mam jeszcze taką propozycję,że w poniedziałek zabiorę Bisiolka do P.doktor,żeby go obejrzała,posłuchała serducho.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...