Jump to content
Dogomania

Jak czytać tabelki na karmach?


dove

Recommended Posts

Witam przyjaciól psiaków.
Od niedawna mieszka ze mną wpaniały husky. Piesek dostaje do jedzenia suchą karmę. I tutaj moje pytanie co do ilości jedzonka. Jak czytać tabelkę z karmy? O ile wiek jest oczywisty, to już z wagą nie jest tak łatwo. Czy brać pod uwagę obecną wagę psa czy też docelową (jak już dorośnie)?

Pozdrawiam serdecznie

Link to comment
Share on other sites

A jaka karmą karmisz zwierza?

Na wiekszości karm (dobrych) podane są spozycia dla określonej,obecnej* wagi psa i dla jego kondycji (chudy, w dobrej kondycji i za gruby).

*wyjątkiem są karmy dla juniorów i szczeniaków, gdzie podana jest docelowa waga psa dorosłego.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dove']W tej chwili je Purine, ale wet polecał Royala. Ja osobiście zastanawiam się nad Acaną. Karmy oczywiście dla szczeniaków.[/quote]Polecać można różne karmy.Pytanie którą z tych karm najchętniej będzie jadł twój pies.Najlepiej daj próbki karm które wybierzesz a pies wybierze która mu najlepiej smakuje:sabber:

Link to comment
Share on other sites

Ja z kolei bardzo polecam Purinę, ale nie Dog Chow, tylko Pro Plan, dla szczeniąt z łososiem - nie uczula, bardzo lekkostrawna i tak śmierdzi, że psy chętnie jedzą. Mimo, że Grita ma ok.2 lat, karmię ją tym, żeby poprawić jej stan ogólny, a i cenowo wypada nieźle: na 40 kilo psa jakieś 6 zł dziennie. Zamawiam w internecie, u dystrybutora, zamówienie powyżej 100 przesyłka gratis. 15 kg kosztuje 217 zł, nigdzie nie ma taniej.
Pozdrawiam
myszsza z Gritą

Link to comment
Share on other sites

artinus nie ma w tej chwili żadnej aukcji, a nie da się czekać z jedzeniem. Poza tym, choć kupuję sporo na allegro, unikam kosmetyków i jedzenia (w tym dla zwierząt). U bezpośredniego dystrybutora mam gwarancję autentyczności produktu, bo raz zdarzyło mi się nabyć na stoisku w sklepie karmę niby Pro Plan, a okazało się, że to coś co nie wiem.

Link to comment
Share on other sites

Zaglądałem na Allegro w poszukiwaniu karm. Nie wiem czy zauważyliście, ale głównie sprzedają tam duże zoologiczne sklepy internetowe. Jeśli ktoś nie ufa Allegro to można zamówić jedzonko na stronie sklepu. Ceny te same.
Ja osobiście zastanawiam się jak jest z terminami przydatności. Czy kupując 15 kilowy worek nie będę musiał połowy wyrzucić bo się zestarzeje?

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Nie. Przede wszystkim dlatego, ze ten worek dość szybko zostanie pożarty;) a jesli nie- mam dwa psy, moja suka powinna jesc 10 kg worek w msc- je minimum w trzy i nic się nie psuje(od razu mówie- zmielnialiśmy karmy...po prostu taka jej uroda) więc nie musisz sie martwić o przydatność;)

Link to comment
Share on other sites

Dove, dane w tabelkach to tylko sugestia, nie można się ich trzymać kurczowo. Każdy pies tak jak i człowiek ma inną przemianę materii itp. itd. Obserwuj psa, jak będzie za gruby to zmniejsz dawkę, ja chudszy to zwiększ. Jedno dziewczę ode mnie z łąki chodzi z wychudzonym dogiem (wg mnie) i nie da sobie wytłumaczyć, że piesio nieco za szczupły, bo ONA KARMI WG TABELKI. I dyskusja na tym sie kończy, ba tabelka rzecz święta i już.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dove']Ja osobiście zastanawiam się jak jest z terminami przydatności. Czy kupując 15 kilowy worek nie będę musiał połowy wyrzucić bo się zestarzeje?

Pozdrawiam[/quote]
Kupuję zawsze 15 kg, dla mojej suni wystarcza to na 40 dni, więc raczej nie ma prawa się zestarzeć. Mam taką dużą puszkę (beczkę?), w której mieści się cały worek, więc nie wietrzeje i nie śmierdzi w domu.
Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

A ja karmilam mojego biednego psa Purina dla szczeniakow Pro Plan kurczak i ryz... 'zgodnie z tabelka' czyli jak jest napisane 3kg, a pies ma 3kg to tyle dawalam :mad:
A w przyszlosci napewno bedzie wazyl sporo wiecej. Moj biedny pies, chodzi glodny bo pani nie wie ze to sie wg. wieku 'docelowego' mierzy :shake::shake:

Ale w zasadzie jak dawalam wiecej bo mieszalam karme sucha z mokra czy cos, to czesto zostawial i myslalam ze nawet za duzo dostaje jesc...

Link to comment
Share on other sites

Mojemu psiakowi daję Eukanubę dla psów aktywnych - po przetestowaniu kilku karm, tę oceniłam jako najlepszą. Pies zjada ją chętnie i skończyły się problemy zdrowotne. Na początku zerkałam na tabelę, ale odpowiednią ilość podawanej karmy określiłam na podstawie wyglądu mojego psa także kondycji fizycznej i psychicznej ;) Uważam że tabelą można na początku się wesprzeć ale nie powinno się jej sztywno trzymać. Każdy pies, pomimo tej samej wagi, ma inne potrzeby i inny temperament. Cały czas pilnuję aby mój boksiu nie był ani za chudy ani za gruby....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...