Jump to content
Dogomania

Zagłodził psy... ponad 800zł długu!!!


MaDi

Recommended Posts

  • Replies 857
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

podajcie jakis nr konta w pierwszym poscie...i ze sie tak zapytam, jakim cudem SdZ nie zorganizowała od razu jakiegos wstepnego przegladu weterynaryjnego? no chyba że nie doczytałam... dostały chociaz kroplówki? są mega upały,a one odwodnione na pewno..
..żeby żebrać o środki na robaki? wybaczcie, ale mi się to w głowie nie mieści...jak to jest zorganizowane :(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='alice midnight']podajcie jakis nr konta w pierwszym poscie...i ze sie tak zapytam, jakim cudem SdZ nie zorganizowała od razu jakiegos wstepnego przegladu weterynaryjnego? no chyba że nie doczytałam... dostały chociaz kroplówki? są mega upały,a one odwodnione na pewno..
..żeby żebrać o środki na robaki? wybaczcie, ale mi się to w głowie nie mieści...jak to jest zorganizowane :([/QUOTE]
Psy po pierwsze to nie SdZ;) W weekend kiepsko z wetami nawet powiatowy nie odbierał:shake: Mają zapewniony stały dostęp do wody i pożywienia. Nikt nie żebra, środki miały zostać zakupione ale BiankaO zaoferowała pomoc, dlatego nie podawałam też numeru konta(ale jeśli ktokolwiek ma chęci coś wpłacić to to zrobie), Ty byś nie skorzystała z oferty pomocy? Wiesz jeżeli jedziesz i spotykasz na swojej drodze zwierze w potrzebie nie zawsze jesteś przygotowany na najgorsze.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MaDi']Psy po pierwsze to nie SdZ;) W weekend kiepsko z wetami nawet powiatowy nie odbierał:shake: Mają zapewniony stały dostęp do wody i pożywienia. Nikt nie żebra, środki miały zostać zakupione ale BiankaO zaoferowała pomoc, dlatego nie podawałam też numeru konta(ale jeśli ktokolwiek ma chęci coś wpłacić to to zrobie), Ty byś nie skorzystała z oferty pomocy? Wiesz jeżeli jedziesz i spotykasz na swojej drodze zwierze w potrzebie nie zawsze jesteś przygotowany na najgorsze.[/QUOTE]

Pewnie, że nie zawsze, dlatego zapytałam jak to jest zorganizowane, bo nie rozumiem wszystkiego.
Z tego co zrozumiałam wynikało, że to akcja SdZ - czyli powinno być już właściwie pozamiatane, jesli chodzi o zabezpieczenie zwierząt. Dlatego pytalam też o konto - czy to idzie na poczet organizacji czy jakiejs prywatnej osoby ktora kieruje akcją? To wszystko jest dla mnie w miare istotne, bo po pierwsze - licza się psy, a po drugie z SdZ Lublin nie mam najlepszych doświadczeń - co nie znaczy że to czym się zraziłam kiedyś się nie zmieniło. ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='alice midnight']podajcie jakis nr konta w pierwszym poscie...i ze sie tak zapytam, jakim cudem SdZ nie zorganizowała od razu jakiegos wstepnego przegladu weterynaryjnego? no chyba że nie doczytałam... dostały chociaz kroplówki? są mega upały,a one odwodnione na pewno..
..żeby żebrać o środki na robaki? wybaczcie, ale mi się to w głowie nie mieści...jak to jest zorganizowane :([/QUOTE]


Co to znaczy żebrać na środki na robaki? rozumiem że każdy tutaj na dogo żebrze o pomoc dla psów? Mi się za to w głowie nie mieści że ktoś nie rozumie tego że pieniądze nie spadają z nieba i fundacje również proszą o pomoc. Nikt nie jest w stanie sponsorować benzyny na dojazd, leków, leczenia dla wszystkich bid które staną na jego drodze. Poza tym jak na lubelskie realia to wg mnie bardzo dużo zostało zrobione.

Link to comment
Share on other sites

ojeju jeju i już obraza majestatu, a mi sie nie miesci w glowie tłumaczenie czegokolwiek " lubelskimi realiami", bo realia sa zazwyczaj wszedzie takie same i zależą od ludzi- głownie.
żebrac środki na robaki - taka metafora, co tu nie rozumieć? :P SdZ jako stowarzyszenie ( a nie jest przypadkiem organizacją pp? ) ma mozliwość pozyskiwania środków regularnie jak i doraźnie z tego co wiem..a tak przynajmniej uczyli :D
I co jak co, ale ze pieniadze z nieba nie spadają to chyba mało kto [U]nie rozumie[/U] :D a już na pewno [U]tutaj[/U]...Nad "lubelskimi realiami" debatować nie mam zamiaru w tym wątku, bo zdaje się jest juz jeden taki temat na dogo..koniec offa.
[B]MaDi[/B] wyjasnij mi proszę i daj nr konta.
pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Ja bym chciała poprosić o trochę więcej szczegółów na temat Fundacji Lubelska Straż Ochrony Zwierząt. Czy ona powstała po rozłamie i klęsce organizacyjnej Lubelskiej SdZ? Skład osobowy LSOZ różni się od SdZ Lublin?


Tutaj znalazłam stronę internetową Fundacji:
[URL]http://lsoz.org/[/URL]

Skoro to Fundacja, to oficjalny numer konta, można śmiało podawać w pierwszym poście:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='alice midnight']Pewnie, że nie zawsze, dlatego zapytałam jak to jest zorganizowane, bo nie rozumiem wszystkiego.
Z tego co zrozumiałam wynikało, że to akcja SdZ - czyli powinno być już właściwie pozamiatane, jesli chodzi o zabezpieczenie zwierząt. Dlatego pytalam też o konto - czy to idzie na poczet organizacji czy jakiejs prywatnej osoby ktora kieruje akcją? To wszystko jest dla mnie w miare istotne, bo po pierwsze - licza się psy, a po drugie z SdZ Lublin nie mam najlepszych doświadczeń - co nie znaczy że to czym się zraziłam kiedyś się nie zmieniło. ;)[/QUOTE]
Alice to nie Straż dla Zwierząt, tylko Fundacja Lubelska Straż Ochrony Zwierząt, która działa od tego roku i udało się jej już uzyskać 1%. Konto jest na działania interwencyjne wpłaty trzeba podpisywać aby trafiły na dany cel. Wszystkie osoby są wolontariuszami i nie pobierają opłat za swoje działania.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bico']Ja bym chciała poprosić o trochę więcej szczegółów na temat Fundacji Lubelska Straż Ochrony Zwierząt. Czy ona powstała po rozłamie i klęsce organizacyjnej Lubelskiej SdZ? Skład osobowy LSOZ różni się od SdZ Lublin?


Tutaj znalazłam stronę internetową Fundacji:
[URL]http://lsoz.org/[/URL]

Skoro to Fundacja, to oficjalny numer konta, można śmiało podawać w pierwszym poście:)[/QUOTE]
Bico brawo widać,że jesteś dobrze zorientowanym, lubelskim zwierzolubem:evil_lol:
Część osób nowych część starych;)
Stronka jest jak najbardziej tylko jak zwykle brak czasu na aktualizację.
A teraz koniec wątków pobocznych, wracamy do głównego tematu.
Pierwszy post już zaktualizowałam wedle życzeń.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MaDi']Bico brawo widać,że jesteś dobrze zorientowanym, lubelskim zwierzolubem:evil_lol:
Część osób nowych część starych;)
Stronka jest jak najbardziej tylko jak zwykle brak czasu na aktualizację.
A teraz koniec wątków pobocznych, wracamy do głównego tematu.
Pierwszy post już zaktualizowałam wedle życzeń.[/QUOTE]


dzięki za info:)

Link to comment
Share on other sites

o no i dziękuję bardzo za odpowiedź, moje wątpliwości rozwiane. Z tego co wiem organizacją nadal kieruje ta sama osoba - to akurat dobrze, bo od początku dzięki Niemu się trzymało jakoś.
ja tez odwiedziałam dzisiaj stronke i trochę poszperałam, mam nadzieję, że wszystko będzie szło w najlepszym kierunku, sama współpraca ze schroniskiem to pozytywny szok, wczesniej były same zgrzyty. Kaska poleciała, poreklamuję psiaki. Poproszę Lidan o bannerki siódemki.
p.s.[B]MaDi[/B]..bylam dzisiaj w odwiedzinach u Sznurki...co od niej wychodze to coraz mi źlej.. :(
pieski los.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='alice midnight']o no i dziękuję bardzo za odpowiedź, moje wątpliwości rozwiane. Z tego co wiem organizacją nadal kieruje ta sama osoba - to akurat dobrze, bo od początku dzięki Niemu się trzymało jakoś.
ja tez odwiedziałam dzisiaj stronke i trochę poszperałam, mam nadzieję, że wszystko będzie szło w najlepszym kierunku, sama współpraca ze schroniskiem to pozytywny szok, wczesniej były same zgrzyty. Kaska poleciała, poreklamuję psiaki. Poproszę Lidan o bannerki siódemki.
p.s.[B]MaDi[/B]..bylam dzisiaj w odwiedzinach u Sznurki...co od niej wychodze to coraz mi źlej.. :(
pieski los.[/QUOTE]
Wiesz, ja mam tak samo niby chce się pomóc ale ta bezsilność:-(
Wczoraj byłam u psiaków pomogłam temu chłopu w karmieniu, odrobaczyliśmy, odpchliliśmy/odkleszczyliśmy, spryskałam uszy mixom ONków( wielkie podziękowania dla BiankiO za zaangażowanie i ogromną pomoc), zostawiłam kolejny zapas karmy. Te psy nie mogą tam zostać szukamy pilnie domów:shake: Chociaz dla jednego dwóch...

Link to comment
Share on other sites

MaDi jesteśmy z mężem umówieni z weterynarzem na sobotę lub niedzielę. Podjedziemy sprawdzić, czy poprawił im nieco warunki i czy daje jeść.
Wydrukowałam zdjęcia psów i pokazuję je ludziom w okolicy, może znajdą się chętni na miejscu.
Czy gdyby znaleźli się chętni będziecie musieli przyjechać na miejsce do odebrania każdego pieska ? Zakładam wersję optymistyczną, bo dzisiaj widziałam u ludzi szok i współczucie.

Link to comment
Share on other sites

Witam biedne szkieleciki i ich wybawców :-)
[URL="http://www.dogomania.members/80008-alice-midnight"][B]alice midnight[/B][/URL] czy mogą być takie banerki?


[URL="http://www.dogomania.pl/threads/190887-Pi%C4%85tek-trzynastego....Pomocy%21%21%21"][IMG]http://a.imageshack.us/img266/2271/szkieletban2.jpg[/IMG][/URL]

[URL="http://www.dogomania.pl/threads/190887-Pi%C4%85tek-trzynastego....Pomocy%21%21%21"][IMG]http://a.imageshack.us/img19/8576/szkieletban1.jpg[/IMG][/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bianka0']MaDi jesteśmy z mężem umówieni z weterynarzem na sobotę lub niedzielę. Podjedziemy sprawdzić, czy poprawił im nieco warunki i czy daje jeść.
Wydrukowałam zdjęcia psów i pokazuję je ludziom w okolicy, może znajdą się chętni na miejscu.
Czy gdyby znaleźli się chętni będziecie musieli przyjechać na miejsce do odebrania każdego pieska ? Zakładam wersję optymistyczną, bo dzisiaj widziałam u ludzi szok i współczucie.[/QUOTE]
Pewnie będziemy przyjeżdżać, zobaczymy jak to się wszystko ułoży. Wiem,że zadbasz aby domy były dobre. Też zakładam tylko wersję optymistyczną, zdaję sobie tez niestety sprawę, że husky raczej tam domów nie znajdą. W razie pytań jestem pod telefonem.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...