Jump to content
Dogomania

KTO MIAŁ LUB MA PSA CHOREGO NA NERKI ?


INA

Recommended Posts

[quote name='julk44']Dziękuję Wam bardzo za słowa otuchy... Serce mi się kraje, w życiu nie myślałam że będę musiała uśpić mojego Przyjaciela :( Brakuje mi go bardzo, dzisiaj rano miałam wrażenie że przyjdzie się przywitać i że będzie tak jak dawniej :( Ale moje małe biedactwo śpi sobie już spokojnie na działce u babci. Ładne ma miejsce wybrane, pomiędzy tujami :) Będzie mu tam dobrze...
Kurde nie mogę posprzątać jego rzeczy, łzy mi same płyną jak spojrzę na jego miski, łóżko, na jego ulubione czekoladki :placz: Nie dociera do mnie że nie ma Go już z nami :placz:Odszedł na moich rękach, trzymałam go mocno w ramionach kiedy dostał ten cholerny zastrzyk :placz:[/QUOTE]

Trzymaj sie - tak bardzo Cie rozumiem. Czytam i łzy mi lecą :(
Nasz Pufcio odszedł 12 stycznia a ja ciągle płaczę gdy go wspominam. Mamy juz nastepnego wariacika i to trochę łagodzi bol. Zapomniec sie nie da - ale nie ma czasu płakać

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Nie wiem czy to ten wątek ,ale wszystko zaczęło się od podwyższonego mocznika.Suka 10 lat,briardka,dość schorowana.W czasie leczenia Cimalgexem zapalenia stawów pojawił się bardzo podwyższony mocznik 87,5 przy wartośći granicznej 47mg/dl.Po odstawieniu leków mocznik spadł do 61,a Diuna poszła na Ipakitine-jednocześnie został zbadany potas - lekko powyżej normy-5,754mmol (5,4).
Następne badanie mocznik 50,ale potas już 6,836
Ipakitine odstawiona Diuna poszła na RC Renal i furosemid
Wczorajsze badanie to mocznik w normie,ale podwyższone próby wątrobowe i potas aż 13,8.
Kreatynina zawsze była na dolnej granicy normy,ostatnio 1,2
Wetka mówi ,zeby się nie przejmować ,ale ja już nie wiem co o tym myśleć
Czy miał ktoś problem z potasem?
Sunia czuje się świetnie jak na swój wiek ,nie ma objawów chorobowych.
Czy wie ktoś czy RC renal ma podwyższony,czy obniżony potas w karmie?

Link to comment
Share on other sites

renal royala ma malo potasu tylko 0,9% a np.obesity menagment 1%,ale może poczytaj to:
[url]http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:v0-ap-GV7pQJ:upload.miau.pl/3/192353.pdf+hyperpotamia+u+ps%C3%B3w+przyczyny&hl=pl&gl=pl[/url]

Link to comment
Share on other sites

Bardzo dziękuję Ci za odpowiedź,czyli będzie dalej lecieć na renalu.
Co do linku ,to każdy wet mi mówi,że przy nerkach poleciałaby kreatynina.
W przyszłym tyg zrobię jej jeszcze morfologię,przydałoby się jeszcze usg,ale u weta jest zawsze tak spanikowana,że przy ostatnim usg 4 osoby ją ledwo utrzymały:cool3:,bo waży te swoje 43 kg i trochę siły jeszcze ma....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gryf80']badanie moczu miała robione?
znalazłam jeszcze to : [URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/6644-Podwyzszony-Mocznik[/URL][/QUOTE]
Jeszcze raz baaaaardzo dziękuję za pomoc:Rose:.,morfologię będzie miała robioną w środę,a badanie moczu hmm..:cool3: - no jak się zlapie....

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Witam kochani. Muszę niestety dołączyć do Was z moją małą kruszynką :(( . Dwa tygodnie temu moja suczka /yorkshire terrier/ po raz kolejny straciła przytomność. Spadła z kanapy próbując zeskoczyć :( .Później miała widoczne zachwiania równowagi, plątały się jej łapki. Przedtem bardzo dużo piła, wet podejrzewał cukrzycę, ale żadnych badań nie zalecił. Zmieniłam weta, ten zalecił badanie krwi i usg. No i wyszło: mocznik 249mg, kreatynina 7,1 :(. USG wskazało, że mała ma niewykształcone nerki ( jakaś wada genetyczna). Dostała kroplówkę na zbicie, wit.B12 w zastrzykach i Synergal w zastrzykach /antybiotyk/. Po kilku dniach malutka już czuła się lepiej, ma apetyt /przedtem była strasznym niejadkiem, ma 8 m-cy i waży 1,2kg :( /. Mimo tego drżę o nią strasznie. To "dziecko" mojej 3-letniej suczki. Była najmniejsza w miocie, musiałam karmić ją RC mlekiem zastępczym. Tak jakby była moim dzieckiem. Płaczę codziennie, bo wiem, że choroba jest nieuleczalna ... :(((((( . Kochanie przeszukuję to forum w celu znalezienia [B]diety AM[/B]. Pomóżcie, jak się z nią skontaktować, żeby pomogła mi w ułożeniu diety dla mojej kruszynki /na razie mała dostaje mokrą karmę RC Renal i pokruszoną suchą RC Renal, ale chciałabym urozmaicić jej dietkę /.

Link to comment
Share on other sites

jeśli zjada z apetytem tę karme to nie zmieniaj .nie napisałas jaki maiła cukier(glukoze)u takich mikropiesków bardzo łatwo spada poziom cukru i czy było badanie moczu?
gdyby miała nie wykształcone nerki juz by dawno była na tamtym swiecie
ale poczytaj: [url]http://e-bullterrier.pl/wszystko-o-zdowiu/typowe-choroby-nerek/66-choroby-nerek.html[/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gryf80']bardzo proszę.z moczem nie powinnas miec problemu-ja mam mniejsza sucz od twojej i pobieram mocz bez problemu[/QUOTE]
Zapomnialam napisac ,ale teraz się pochwalę,że morfologia i badanie moczu wyszły u Diuny super - wetka powiedziala ,że wyniki jak u szczeniaka.Co prawda mocznik 50,ale podobno ostatnie normy to 53,więc by się jeszcze mieściła.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gryf80']jeśli zjada z apetytem tę karme to nie zmieniaj .nie napisałas jaki maiła cukier(glukoze)u takich mikropiesków bardzo łatwo spada poziom cukru i czy było badanie moczu?
gdyby miała nie wykształcone nerki juz by dawno była na tamtym swiecie
ale poczytaj: [URL]http://e-bullterrier.pl/wszystko-o-zdowiu/typowe-choroby-nerek/66-choroby-nerek.html[/URL][/QUOTE]

Dzięki za link. Ciekawy artykuł, jednak trochę zasmucający :( .Mała nie miała badania moczu, tylko krwi i USG. Cukier chyba ma w normie, bo wet powiedział, że tylko zły wynik mocznik i kreatynina, reszta ok.
Może jednak ktoś ma namiary na dietę [B]AM[/B], please... :(. Chociaż chciałabym zobaczyć jak taka dieta wygląda :(.
Pozdrawiam Was kochani i trzymam kciuki za Wasze pieski

Link to comment
Share on other sites

dzięki [B]gryf80[/B], ale szukałam w dziale żywienie i nie znalazłam :(. Może ktoś z Was pomógłby mi i podpowiedział, czym mogę urozmaicić dietę mojej kruszynki (je tylko RC Renal karmę z puszki i suche), jakie przekąski mogłabym jej podawać? Proszę o pomoc .

Edited by dowi99
Link to comment
Share on other sites

dowi pies jest na diecie ścisłej bo jest chory.podajac nawet np.pół kromki chleba zmieniasz ph moczu.nie powinnas nic podawać-a jeśłi musisz to weż do kieszeni czy woreczka kilka kulek suchego z diety i dawaj.przeciez chcesz aby psiak pożył z toba jak najdłużej tylko bedzie mozna,co nie?dieta ma niejako"przedłuzyć mu życie"w sensie funkcjonowania nerek

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dowi99']Witam kochani. Muszę niestety dołączyć do Was z moją małą kruszynką :(( . Dwa tygodnie temu moja suczka /yorkshire terrier/ po raz kolejny straciła przytomność. Spadła z kanapy próbując zeskoczyć :( .Później miała widoczne zachwiania równowagi, plątały się jej łapki. Przedtem bardzo dużo piła, wet podejrzewał cukrzycę, ale żadnych badań nie zalecił. Zmieniłam weta, ten zalecił badanie krwi i usg. No i wyszło: mocznik 249mg, kreatynina 7,1 :(. USG wskazało, że mała ma niewykształcone nerki ( jakaś wada genetyczna). Dostała kroplówkę na zbicie, wit.B12 w zastrzykach i Synergal w zastrzykach /antybiotyk/. Po kilku dniach malutka już czuła się lepiej, ma apetyt /przedtem była strasznym niejadkiem, ma 8 m-cy i waży 1,2kg :( /. Mimo tego drżę o nią strasznie. To "dziecko" mojej 3-letniej suczki. Była najmniejsza w miocie, musiałam karmić ją RC mlekiem zastępczym. Tak jakby była moim dzieckiem. Płaczę codziennie, bo wiem, że choroba jest nieuleczalna ... :(((((( . Kochanie przeszukuję to forum w celu znalezienia [B]diety AM[/B]. Pomóżcie, jak się z nią skontaktować, żeby pomogła mi w ułożeniu diety dla mojej kruszynki /na razie mała dostaje mokrą karmę RC Renal i pokruszoną suchą RC Renal, ale chciałabym urozmaicić jej dietkę /.[/QUOTE]
dowi99 - Twój pies jest naprawdę w poważnym stanie i nie pocieszaj się ,że chwilowo poprawił mu się apetyt.Kreatynina 7,1 to naprawdę BARDZO WYSOKI wynik świadczący o dużym uszkodzeniu nerek.Nie skupiaj się na diecie ,tylko szukaj ratunku dla suni.Najlepszym chyba nefrologiem psim jest Agnieszka Neska,jest też osrodek w Lublinie specjalizujący się w hemodializach.Jak będziesz chciała to Ci poszukam adresow.Piszę to z wlasnego doświadczenia - moja Bambi z kreatyniną 9,8 i mocznikiem 150,żyła tylko tydzień:-(.od tej pory siedzę na wszystkich możliwych forach nerkowych - gdybym miala taką wiedzę jak mam dzisiaj - ratowałabym ją całkiem inaczej.Dowi - zacznij ratować swoją sunię - inaczej - czarno to widzę:-(

Link to comment
Share on other sites

[B]Diuna B.[/B] a jak A.Neska mogłaby nam pomóc? :( :( :(
Jakie masz dobre rady dla nas? Prosimy o pomoc :( :( :( .
p.s. Pomyłkowo wpisałam poziom kreatyniny. Mała ma [B]1,07mg[/B] a nie 7,1mg. Przepraszam.

Edited by dowi99
Link to comment
Share on other sites

[quote name='dowi99'][B]Diuna B.[/B] a jak A.Neska mogłaby nam pomóc? :( :( :(
Jakie masz dobre rady dla nas? Prosimy o pomoc :( :( :( .
p.s. Pomyłkowo wpisałam poziom kreatyniny. Mała ma [B]1,07mg[/B] a nie 7,1mg. Przepraszam.[/QUOTE]
Dowi99 - jakby to powiedzieć,faktycznie ,,malutka" różnica :cool3:.Wychodzi na to ,że pies ma nerki zdrowe.
Takie wyniki jak Twoja sunia ,to mój kot miał przy zapaleniu pęcherza,dostał antybiotyki i już 2 lata jest spokój.Moja rada - skontroluj teraz mocznik - być może już jest wszystko w porządku.

Link to comment
Share on other sites

Nie miałam na szczęście nerkowych problemów z psem, ale miałam szczura z takimi problemami. Oprócz zaleconego Rubenalu i Ipakitinu dawałam jej do picia jeszcze wywar z mniszka lekarskiego, którym dodatkowo zalewałam herbatkę koperkową. Do jedzenia przemycałam jej masę kopru suszonego i suszonej pietruszki w jedzeniu. Długo trzymała się w bardzo dobrej formie. Mam wrażenie, że naprawdę bardzo przedłużyło jej to życie, a u szczura bardzo widać gorsze i lepsze dni...

Link to comment
Share on other sites

Malutka wczoraj prawie odeszła... .Nie spała cały dzień chodziła po domu jak opętana. Nie robiła siusi cały dzień. Słaniała się na nogach. Pojechaliśmy do weta. Wzrok miała mętny. Od razu kroplówka. Cztery podejścia do włożenia wenflonu. ma takie cienkie żyłki, że ciężko było wbić :( . Wet próbował nawet w szyję :(. W końcu udało się w tylną łapkę. Opróżnił jej też pęcherz moczowy. Mała słaniała się na nogach :(. Zrobił USG, ma straszną dysplazję nerek a nerki zniszczone w 90% :( :( . Dostaliśmy kroplówki do domu i antybiotyk. Mała w domu obijała się o meble, chodziła niespokojna. W końcu zasnęła. Wet nie jest dobrej myśli. Za kilka dni znów badanie krwi. Jeśli malutka dożyje :( :( :( . Ona strasznie cierpi....jak poziom mocznika nie spadnie, będę musiała podjąć decyzję ... :( ... Ona ma dopiero 8 miesięcy.... Boże a ja ciągle płaczę... :( :( :((

Link to comment
Share on other sites

Malutka dostaje teraz kroplówkę pod skórę. Ostatnio założony wenflon znów przestał być drożny z powodu zatorów w żyle :(. Mała dostaje 2x dziennie po 25ml glukozy i 25ml elektrolitów. Wlewy podskórne są o wiele łatwiejsze niż dożylne, ale czy tak samo skuteczne? Jak długo można je podawać?
Badanie mocznika i kreatyniny będziemy robić za tydzień. :(

Link to comment
Share on other sites

tak długo aż pies wytrzyma,ewentualnie ok 2 tyg do póki naczynia krwionośne się nie wzmocnią.skutecznośc podskórnych jest troche "słabsza"niz dożylnych(tzn działanie jest za jakiś czas nie od razu jak w przypadku i.v)ale nie masz wyjścia.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...