Jump to content
Dogomania

Blue merle sheltie


Recommended Posts

No więc planuję kupić pieska na początku następnych wakacji. Najbardziej mnie interesują owczarki australijskie i szetlandzkie, tylko jest jedno ale. Koniecznie marmurek! Nie żeby charakter się nie liczył, tylko urzekły mnie te pieski i chcę takiego mieć. Teraz pytanie. Czy dużo jest sheltich blue merle? Jakie hodowle sheltie z pieskami merle polecacie?

Link to comment
Share on other sites

Niewiele, ale już są. Jeszcze parę lat temu kiedy miałam pierwszy miot merlaków nieźle musiałam kombinować jak przez tel. wytłumaczyć ten kolor. I ludzie podchodzili do nich jak "pies do jeża". Ja się naszukałam mojej merlaczki- łatwo nie było. Suczek "matek" kilka jest- moja w przyszłym roku będzie mieć ostatni miot, nie wiem jak jej siostra w innej hodowli. Problem mamy z dobrymi merle-reproduktorami. Bo suczki tri chętne na merle mężów to są.

Link to comment
Share on other sites

No właśnie chciałabym na wystawy, ale nie tylko. Nie potrzebuję zwycięzcy Crufts. I raczej dobra użytkowo. Na pewno agility, może frisbee. O pasieniu raczej nie myślę, ale kto wie! Jak macie jakieś info o szczylach merle to piszcie tutaj, ok?

Link to comment
Share on other sites

Szetlandy nie przechodzą prób pracy dlatego nie ma hodowli psów użytkowych. Nikt ci nie zagwarantuje, że pies będzie się nadawał do pasienia. Niektórzy hodowcy coś tam kombinują z psami od strony sportowej czy pasienia ale potomstwo niekoniecznie będzie równie chętne do współpracy. Co do agility-sama musisz wybrać psa o odpowiedniej budowie i psychice. Jeśli chodzi o frisbee-to niekoniecznie jest ulubiony sport szetlandów. Można z nimi trenować ale z moich doświadczeń i obserwacji wynika, że większe sukcesy mają bordery - są bardziej skoczne i zawzięte.
Pies sportowy w tej rasie to ruletka-albo się trafi geniusz albo będziesz sama musiała wszystkiego nauczyć. Szetlandy uczą się szybko więc nie ma większego problemu.

Link to comment
Share on other sites

Frisbee to mi nie chodzi o wyskoki na 1,5m i wysokie odbicia od ciała. Raczej takie aportowanie dla wymęczenia psa ;) Zawody to może tylko dla zabawy. Teraz też zobaczyłam fajnego psa do adopcji i chyba go wezmę, więc sheltik sobie poczeka...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...