Jump to content
Dogomania

Kundelki - śliczne! W dobre ręce...


Modrzew

Recommended Posts

Moja suczka oszczeniła się czternastego czerwca. Jest pięć ślicznych piesków. Trzy dziewczynki i dwóch chłopczyków. Chcę znaleźć dla nich dobre domy. Pieski będą średniej wielkości, mniej więcej do kolan, mogą ważyć około dwudziestu kilogramów (może dwa lub trzy więcej).
Dałam ogłoszenie do Pupili w Kurierze Porannym, rozgłosiłam sprawę gdzie się dało, ale odzewu nie mam żadnego. Ludzie, którzy początkowo chcieli, wycofali się.

Jesteście chyba moją ostatnią nadzieją...

Byli co prawda tacy, co od razu chcieli brać, ale: "Na łańcuch"!
Niech się sami przykują łańcuchem!

Pieski znają tylko dobry i przyjazny dotyk...

Tak bardzo bym chciała, żeby ktoś je pokochał!

Mieszkam w Białymstoku, jak ktoś jest chętny, to proszę o e-maila.

P.S. Nie wiem, jak wkleić zdjęcie...

Link to comment
Share on other sites

Oczywiście, że ją wysterylizuję. Weterynarz powiedział, że będzie można to zrobić, jak już skończy karmić (pozwala małym jeszcze possać, chociaż ja je karmię karmą dla szczeniaków), oraz jak zejdzie już całkowicie opuchlizna z sutków.
Zamierzałam ją wysterylizować wcześniej, ale cóż, chorowałam i miałam inne kłopoty. Wiem, że to marne usprawiedliwienie, mówi się trudno.
Mam mały domek z ogródkiem, Gora sobie po nim biega swobodnie, ma też porządną budę. Ogrodzenie jest dobre i przez cztery lata nic się nie zdarzyło, niestety, pies (mieszka kilka domów dalej, na sąsiedniej ulicy) dostał się najpierw na posesję sąsiada, a potem wlazł przez dziurę w płocie.
Że Gora jest w ciąży zorientowałam się za późno. Moja wina, cóż.
Ale skoro tak, to szukam dla maluchów dobrych domów. Oddam nawet do bloku, pod warunkiem, że będą to osoby odpowiedzialne i takie, które wiedzą, jak się opiekować psem i jak wychowywać szczeniaka.
Gora ma książeczkę zdrowia i wszystkie szczepienia. Jest pod stałą opieką weterynarza. Jast też zaczipowana.
Zdrowa, wesoła i dość spokojna. Inteligentna.
Szczeniaki są bardzo żywe, radosne, bawią się i wyglądają na zdrowe. Jeszcze nie byłam z nimi u weterynarza, ale oczywiście załatwię to, jeśli w przeciągu tygodnia nie znajdą się dla maluchów domy. W poniedziałek kończą dwa miesiące, więc trzeba o to zadbać. No i zostaną odrobaczone, to też jest ważne.
A co do sterylizacji suczek - nie jestem pewna, bo nie pytałam o to weterynarza, ale chyba robi się to po pierwszej cieczce? Przy okazji zapytam. Niestety, nie stać mnie na sześć psów... Za mały domek i ja pracuję. Teraz jest lato i mam urlop, ale do września muszę im znaleźć domy, bo idę do pracy po urlopie i nie będę miała czasu.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Dzisiaj drugi piesek znalazł pana! Wziął go do siebie brat tego, który wziął pierwszego pieska. Powiedział, że wprost się zakochał, a jak się dowiedział, że jest jeszcze drugi taki sam, to przyszedł i poprosił o niego. Cieszę się!
Przed chwilą jedna sunia pojechała z nową Panią do nowego domu!

Link to comment
Share on other sites

Oczywiście, że tak! Wszyscy, którzy wzięli ode mnie pieski wiedzą co i jak. Czy to zrobią? Powinni. Sprawiali wrażenie osób odpowiedzialnych, więc myślę, że tak będzie. Zapisałam adresy i telefony, obiecali mnie informować. A moją sukę wysterylizuję, jak tylko weterynarz powie, że już można. Przypuszczam, że do końca września, albo na początku października jej organizm całkowicie wróci do normy. I wtedy będzie można przeprowadzić zabieg.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...