Jump to content
Dogomania

SCHRONISKO W ZABRZU pęka w szwach! POTRZEBNA POMOC przy ogłoszeniach i bazarkach!


Mysia_

Recommended Posts

Po rozważeniu, wszystkich za i przeciw, chcę wziąźć na BDT, ale dożywotni, Waszą Sarenkę.Nie chcę pieniędzy za jedzenie, jedynie, gdyby zachorowała, to wtedy, tak.Zwrot za faktury od weta.Co oferuję? Nie mieszkam już w Gliwicach, w kawalerce.Mam teraz 46metrowe mieszkanie.Wyremontowane, 2 pokoje, niski blok, drugie piętro, ale ok 50 km od Gliwic.Udało mi się już tutaj, od marca, wyadoptować 2 koty i psa.Rocznego, cudnego, Foksia, w typie PONa miniatura.Do towarzystwa, u mnie, jest ponad 16letni, pies, ślepy Edzio i 16letnia Pusia, kicia z nieciekawą przeszłością.Przez 2 lata była u mnie Wasza Żabcia, niestety, nie doczekała, bardzo szczęśliwej, adopcji swojego syna, Reksia.Edziulek bardzo lubił Żabencję, razem sobie spali razem i na spacerki chodzili.Żaba, to była specyficzna babka, jeżeli Sarenka jest też taka, to chyba sobie, z nią poradzę.Przynajmniej, mam taką nadzieję.Mogę przyjąć Sarenkę we wrześniu, teraz załatwiam jeszcze sprawy związane z przeprowadzką i moim synem, który jest osobą z niepełnosprawnością znaczną.Zadzwonię, jak już będę mogła i tyle, ale jestem zdecydowana, na Sarenkę.Nie będę podawała, tutaj, wątków piesków, które miałam....osoby, które mnie znają wiedzą , że kocham staruszki i brałam tylko takowe.Jak komuś trzeba, to podam adres, na PW i wizytę przedadopcyjną, można zrobić, wręcz zapraszam.Były, już u mnie, 3 osoby, z dogo, w nowym miejscu zamieszkania:Agucha, Betta i Tymus.Można te osoby zapytać o moje mieszkanie, o mnie, o moje zwierzaki.Nie ma problemu.Tak, chyba, byłoby łatwiej.Jedynie, bardzo proszę, żeby mi Sarenkę przywieżć, tak jak kiedyś Żabcię.Sandra mi ją przywiozła.Do transportu Sarenki mogę się dołożyć, ale po nią nie przyjadę.Nie jestem zmotoryzowana, nie stać mnie na taxi, jak kiedyś, w Gliwicach, gdy jechałam po Kapslika.To już za daleko.

Edited by Syla
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 17.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

AKTUALNOŚCI 2-8.08.2013

Do naszego schroniska przyjęliśmy 8 psiaków: 7 z interwencji i jednego przyprowadzonego.
Z interwencji przyjechały do nas: pies średni brązowy z ciemnym nalotem i białymi dodatkami z klapniętymi uszkami z ul. Poniatowskiego, suczka dobermanka czarna-podpalana z z ul. Św.Floriana, pies szczenię czarny-podpalany z białymi dodatkami z ul. Opawskiej, suczka w typie amstaffa brązowo-biała z ul. Piłsudskiego, suczka szczenię czarna z ul. Czarneckiego, piesek mały brązowy z ciemnym nalotem z białymi dodatkami z ul. Jagodowej oraz pies średnio - duży czarny krótkowłosy z dzikich ogródków działkowych za ul. Młyńską.
Osoba prywatna przyprowadziła suczkę małą trikolor z ul. Dworcowej.
Do właścicieli wróciła dobermanka Gaja (5998 ), która trafiła z ul. Św. Floriana.
Do nowych domków trafiło 6 psiaków :) Żabka (8591), Balin (8283), Maja (8555) i Czanka (8595) zamieszkali w Zabrzu :) Odyseja (8536) i Taskuś (8584) trafili do mieszkań w Gliwicach :)
Żaden z piesków nie odszedł za Tęczowy Most.
Do schroniska przyjęliśmy sześć kotów. Kotka szarobura pręgowana z ul. Walek Walewskiego, kocię szarobure pręgowane po wypadku z ul. Kowalskiej, kocię kotka czarna z ul. De Gaulle'a oraz kilkumiesięczne rodzeństwo biało- czarny kocurek i tego samego koloru kotka :) Niestety po ponad roku od adopcji wróciła do nas kotka Lalusia (k-1900) podobno nie umiała nauczyć się sikać do kuwety ;-(
Do adopcji trafiły dwa kotki :) Delfina (k-2151) i Lilka (k-2149) zostały adoptowane do mieszkań w Zabrzu :)
Niestety za Tęczowy Most odeszły cztery koty :-( Kociak (k-2180) po wypadku z ul. Kowalskiej, kolejne trzy kotki odeszły na poważną chorobę zakaźną panleukopenię :-( Pusia (k-2082), Marianek (k-2178 ) i Snaki (k-2175) :-((
Otrzymaliśmy dary dla naszych podopiecznych od Sandry, Julii, firmy Eurocash oraz Oli i Artisa, wszystkim bardzo dziękujemy :)

Link to comment
Share on other sites

[B]ANKIETA DLA OSOBY ADOPTUJĄCEJ ZWIERZĘ ZE SCHRONISKA[/B]
[U][B]CZERWIEC 2013[/B][/U]


[B]Ilość osób ankietowanych: [/B][COLOR=#ff0000][B]42[/B][/COLOR]

1. Skąd dowiedziałeś się o naszym schronisku?

[LIST]
[*]Znajomi [COLOR=#ff0000][B]15[/B][/COLOR]
[*]Internet [COLOR=#ff0000][B]23[/B][/COLOR]
[*]Telewizja [COLOR=#ff0000][B]2[/B][/COLOR]
[*]Prasa [COLOR=#ff0000][B]2[/B][/COLOR]
[*]Bilbordy [COLOR=#ff0000][B]1[/B][/COLOR]
[*]Miałem już wcześniej zwierzaka ze schroniska [COLOR=#ff0000][B]3[/B][/COLOR]
[*]Plakaty i ulotki [COLOR=#ff0000][B]1[/B][/COLOR]
[*]Akcje, imprezy i prelekcje na których pojawiali się przedstawiciele schroniska [COLOR=#ff0000][B]1[/B][/COLOR]
[*]Inne (jakie?) ……… [COLOR=#ff0000][B] z pracy 1[/B][/COLOR]
[/LIST]

2. Czy zwierzaka, którego adoptujesz widziałeś już gdzieś wcześniej?

[LIST]
[*]Oficjalna strona schroniska [URL="http://www.psitulmnie.pl/"]www.psitulmnie.pl[/URL] [COLOR=#ff0000][B]22[/B][/COLOR]
[*]Inne portale ogłoszeniowe (jakie?)……… [COLOR=#ff0000][B]facebook 1[/B][/COLOR][COLOR=#ff0000][B] tablica pl. 2[/B][/COLOR]
[*]Prasa (jaka?)……………………………..
[*]Telewizja (jaka?)………………………………… [COLOR=#ff0000][B]TVP3 1[/B][/COLOR]
[*]Pokazy psów ze schroniska [COLOR=#ff0000][B]1[/B][/COLOR]
[*]Inne (jakie?)……………………………….. [COLOR=#ff0000][B] nie 17[/B][/COLOR]
[/LIST]


3. Co skłoniło Cię do adopcji zwierzęcia akurat ze schroniska?

[LIST]
[*]Duży wybór wśród zwierzaków [COLOR=#ff0000][B]4[/B][/COLOR]
[*]Chęć pomocy bezdomnym zwierzętom [COLOR=#ff0000][B]33[/B][/COLOR]
[*]Mniejsze koszta niż np. przy kupnie zwierzaka z hodowli [COLOR=#ff0000][B]2[/B][/COLOR]
[*]Brak innych pomysłów na nabycie zwierzęcia [COLOR=#ff0000][B]2[/B][/COLOR]
[*]Inne (jakie?) [COLOR=#ff0000][B] zdjęcia i historia konkretnego psiaka 1[/B][/COLOR][B][COLOR=#ff0000] współczucie 1[/COLOR][/B]
[/LIST]

4. Czy miałeś już wcześniej zwierzę? Jeśli tak to skąd?

[LIST]
[*]Schronisko [COLOR=#ff0000][B]12[/B][/COLOR]
[*]Hodowla [COLOR=#ff0000][B]8[/B][/COLOR]
[*]Znajomi i rodzina [COLOR=#ff0000][B]11[/B][/COLOR]
[*]Ogłoszenia prywatnych osób (prasa, Internet, itp.) [COLOR=#ff0000][B]5[/B][/COLOR]
[*]Inne (jakie?) [COLOR=#ff0000][B] znaleziony [/B][/COLOR][COLOR=#ff0000][B] 7[/B][/COLOR]
[/LIST]
[COLOR=#ff0000][B] sklep zoologiczny 1[/B][/COLOR]
[COLOR=#ff0000][B] nie 2 [/B][/COLOR]




5. Czy w domu mieszkają dzieci? Jeśli tak to w jakim wieku?

[LIST]
[*]0-3 lat [COLOR=#ff0000][B]4[/B][/COLOR]
[*]4-7 lat [COLOR=#ff0000][B]7[/B][/COLOR]
[*]8-12 lat [COLOR=#ff0000][B]1[/B][/COLOR]
[*]Powyżej 12 lat [COLOR=#ff0000][B]15[/B][/COLOR]
[/LIST]
[COLOR=#ff0000][B]Nie ma 16 [/B][/COLOR]



6. Gdzie ma przebywać Twój adoptowany zwierzak?

[LIST]
[*]Domek z ogrodem : głównie w domu [COLOR=#ff0000][B]16[/B][/COLOR] /tylko na podwórku [COLOR=#ff0000][B] 0[/B][/COLOR] (zaznaczyć właściwe)
[*]Mieszkanie w bloku [COLOR=#ff0000][B]26[/B][/COLOR]
[*]Firma
[*]Inne (jakie?)……………………………….
[/LIST]


7. Jeśli w domu mieszkają jakieś inne zwierzęta to jakie?

[LIST]
[*]Pies [COLOR=#ff0000][B]6[/B][/COLOR]
[*]Kot [COLOR=#ff0000][B]4[/B][/COLOR]
[*]Gryzoń [COLOR=#ff0000][B]10[/B][/COLOR]
[*]Ptak [COLOR=#ff0000][B]1[/B][/COLOR]
[*]Inne (jakie?)…………………………… [COLOR=#ff0000][B]Gady 1[/B][/COLOR][COLOR=#ff0000][B] Nie 9 [/B][/COLOR]
[/LIST]



8. Czy chciałbyś utrzymywać stały kontakt z naszym schroniskiem tj. otrzymywać informacje o wszelkich imprezach, pokazach i akcjach związanych z naszą działalnością? Jeśli tak to w jaki sposób najlepiej się z Tobą kontaktować ?

[LIST]
[*]Tradycyjna poczta [COLOR=#ff0000][B]1[/B][/COLOR]
[*]Poczta mailowa [COLOR=#ff0000][B]19[/B][/COLOR]
[*]Telefonicznie [COLOR=#ff0000][B]13[/B][/COLOR]
[*]Inne (jakie?)…………………………………. [COLOR=#ff0000][B]Nie 9[/B][/COLOR]
[/LIST]

Edited by Mysia_
Link to comment
Share on other sites

DOGTREKKING - pisałam do organizatorów w sprawie naszego udziału więc przekazuję tutaj odpowiedź :)

"Cześć Saro,


Bardzo się cieszymy że się wybieracie :)
Opłata startowa w tym roku dla Was to 12,oo zł od osoby. Niestety, w tym roku mamy krucho z kasą, nie damy radę zejść niżej bo popłacić wszystko też musimy.
Ale staramy się coś pozyskać jeszcze specjalnie dla schroniskowych psiaków.

Pozdrówka,
i do zobaczenia"

12zł to i tak nie jest dużo więc mam nadzieję, że każdy sobie uzbiera :)
Kto w ogóle jest chętny i jakie mam transporty?

TRZEBA SIĘ SPRĘŻAĆ BO CZASU NA ZGŁOSZENIA MAŁO ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mani2000']Cześć, oferuję pomoc w ogłoszeniach. Psiaki prosiłabym wysyłać mi na PW.[/QUOTE]

Dziękujemy, Mani czy ktoś Ci coś posłał już może?

[quote name='AgusiaP']Zostałam poproszona o pomoc...


[URL="http://up.programosy.pl/foto/stz.jpg"][IMG]http://up.programosy.pl/foto/stz.jpg[/IMG][/URL][/QUOTE]


oczywiście będziemy mieć na uwadze tego malucha :)

[quote name='saraisa']DOGTREKKING - pisałam do organizatorów w sprawie naszego udziału więc przekazuję tutaj odpowiedź :)

"Cześć Saro,


Bardzo się cieszymy że się wybieracie :)
Opłata startowa w tym roku dla Was to 12,oo zł od osoby. Niestety, w tym roku mamy krucho z kasą, nie damy radę zejść niżej bo popłacić wszystko też musimy.
Ale staramy się coś pozyskać jeszcze specjalnie dla schroniskowych psiaków.

Pozdrówka,
i do zobaczenia"

12zł to i tak nie jest dużo więc mam nadzieję, że każdy sobie uzbiera :)
Kto w ogóle jest chętny i jakie mam transporty?

TRZEBA SIĘ SPRĘŻAĆ BO CZASU NA ZGŁOSZENIA MAŁO ;)[/QUOTE]

Cichor jedzie, Iza i Misia też, jeszcze muszę Radka spytać czy będzie na 100% :)

Link to comment
Share on other sites

Koza mieszkała z nami prawie 12 lat, to jeden z takich psów, które tworzą nasze schronisko, które wydaje się, że były po prostu od zawsze. Koza trafiła do nas 2001 roku, była wtedy kilkuletnią, bardzo silną i energiczną psiną... Ktoś przywiązał ją do schroniskowego płotu i tak porzucił, jak nie potrzebną, zapomnianą rzecz. Koza nawet raz miała dom, jednak uciekała przez płot, rodzina bała się, że wpadnie pod jakieś auto i wróciła znowu do nas. U nas tez nie było płotu, którego by nie przeskoczyła, boksu, z którego by nie wyszła, często wybierała się na samotne przechadzki po łąkach dookoła naszego schroniska. Była taka silna, nieustraszona, nikogo się nie bała, żyła na stopie wojennej z naszą listonoszką, ale od kiedy ta zaczęła przywozić jej kiełbaski to jakoś się obie Panie z sobą dogadały i już Kozunia nie przeganiała jej z pod schroniskowej furtki. Jedyne czego Koza zawsze się bała to wystrzały i wybuchy, wtedy chodziła za nami krok w krok, szukała pocieszania, a czasem wskakiwała nawet do zlewu
Chyba jeszcze kilka lat temu wszyscy byliśmy pewni, że jest niezniszczalna, że takie psy żyją wiecznie... Jednak niestety wiek, choroba zrobiły swoje. Z naszej Kozuni zostało tylko chudziutki ciałko, smutne oczy, chore łapki... Przestała jeść, przestała wstawać :-((( Dzisiaj odeszła za Tęczowy Most w swoim domu czyli w schronisku, przy ludziach, których kochała czyli przy nas... Do zobaczenia Kozuniu!

B. Borzymowska

"To tylko pies, tak mówisz
Tylko pies
A ja Ci powiem
Że pies to czasem więcej jest
niż człowiek
On nie ma duszy, mówisz
Popatrz jeszcze raz
Psia dusza większa jest od psa
My mamy dusze kieszonkowe.
Maleńka dusza, wielki człowiek.
Psia dusza się nie mieści w psie.
I kiedy się uśmiechasz do niej
Ona się huśta na ogonie
A kiedy się pożegnać trzeba
I psu czas iść do psiego nieba
To niedaleko pies wyrusza
Przecież przy Tobie jest psie niebo
Z Tobą zostaje jego dusza."

[IMG]https://lh5.googleusercontent.com/-cjfh7mmM3GY/UgtpzOTF0AI/AAAAAAABfRk/0tGqFXT3ETI/s912/Koza.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Mani, ja niestety nie dam rady, łączę się przez net w telefonie i nie jestem w stanie wybrać zdjęć, ani nawet tekstów wyszukać. Bardzo mi smutno, że nie mogę skorzystać z Twojej miłej propozycji! :):shake:

Ryczę z powodu Kozy. To naprawdę epoka w Psitulu. Bardzo, bardzo mi smutno...

Saraiso, do kiedy są zgłoszenia na dogtrekking?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bjuta']Mani, ja niestety nie dam rady, łączę się przez net w telefonie i nie jestem w stanie wybrać zdjęć, ani nawet tekstów wyszukać. Bardzo mi smutno, że nie mogę skorzystać z Twojej miłej propozycji! :):shake: [/QUOTE]

Nie da rady, żeby kto inny wysłał?

Link to comment
Share on other sites

Aktualności 9-15.08.2013

Do schroniska przyjęliśmy 7 psiaków: 3 z interwencji, 2 przyprowadzone i 2 zwroty :-(
Z interwencji trafiły do nas: pies mały czarny z białym krawatem szorstkowłosy z ul. Witosa, suczka owczarek niemiecki długowłosy czarna-podpalana z ul. Brejzy i suczka mała jasnobrązowa szorstkowłosa z ul. Damrota.
Przyprowadzona została suczka średniej wielkości płowa szorstkowłosa o imieniu Sara z ul Ciołkowskiego - oddał ją właściciel z powodu trudnej sytuacji życiowej oraz piesek szczenie brązowy z białymi dodatkami znaleziony na ul. Obrońców Westerplatte.
Wrócił do nas Balbo (8460), który kiedyś uciekł ze schroniska, a teraz trafił z interwencji i wróciła po ponad roku malutka Pchełcia (7828), której rodzina wyprowadza się za granicę i podobno nie może jej zabrać z sobą :-(((
Żaden psiak nie wrócił do swoich właścicieli.
Do nowych domów trafiło 9 psiaków :) Nakija (8586), Jagódek (8596), Batik (8587) i Moulder (8590) zamieszkały w Zabrzu. Lola (8336) zamieszkała w Rudzie Śląskiej, Taxik (7229) w mieszkaniu Katowicach, Rafałek (8593) w mieszkaniu w Bytomiu, nowy psiak (8597) do domku z ogrodem w Wolbromiu i Szadon (8170) w mieszkaniu w Rybniku.
Niestety, aż cztery psiaki odeszły za Tęczowy Most - wszystkie staruszki :-( W tym nasze dwie weteranki - Myszka (30), która w schronisku mieszkała od ponad 14 lat i nasza Kozunia (k-1944), która w schronisku mieszkała od 12 lat. Odszedł też Goldi (8247), który miał ostrą niewydolność nerek i jamniczka Rava (8589) niestety umarła sama z dnia na dzień :-(
Do schroniska przyjęliśmy 9 kotów: kotkę z czterema kociakami z Tartaku przy ul. Bytomskiej, wyrzucony przez właściciela szarobury pręgowany z białymi dodatkami kocur z ul. Pokoju, kotka czarno-biała podrzucona do lecznicy dla zwierząt na ul. Wolności (Zaborze), kocurek czarny z ul. Pyskowickiej i kocię rude znalezione na ul. Bujoczka.
Adoptowanych zostało 5 kotów :) Nowa kotka szarobura pręgowana (k-2184) i Fuksik (k-2162) zamieszkali w Zabrzu, kocię szarobure pręgowane (k-2189) zamieszkał w Gliwicach, Kamyk (k-2087) w domku z ogrodem w Wieszowej i a bezimienna kicia trikolor (k-2172) w mieszkaniu w Łodzi :))
Za Tęczowy Most odszedł Portuś (k-2166) i Mańka (k-2148 ), która miała silną niewydolność oddechową.
Nasze zwierzaki otrzymały dary od Bartłomieja i Magdy, od Pary Młodej Katarzyny i Przemysław oraz od osoby anonimowej :) Wszystkim bardzo dziękujemy :))

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bjuta']O to super! :) Ilu nas będzie?[/QUOTE]

Do mnie zgłosiły się następujące osoby:
[SIZE=3]Cichor z
Iza z
Misia z
Darek z Krako
Bobi z
Sara z
Radek z
Ania z
Michał z
Bjuta z

Plus Kasia dzwoniła w piątek, ze Wy jedziecie osobno:[/SIZE]
[SIZE=3]Bjuta z Torfo
Kasia z Haretem i Ziką
Aneta z Atisem
Anna K. z Thermą
Beata P. z Lumo[/SIZE]

Plus nie wiem co z Larą i Gosią..


Ponad to w środę Pani Dzidzia napisała komentarz do mojego postu w grupie Psitulowej, że TOZ opłaci nasze wpisowe a ja odpisałam jej na PW, że bardzo dziękujemy za ofertę pokrycia kosztów ale proponuję żebyśmy sami zapłacili za udział, gdyż i tak mamy już obniżone startowe i nie jest to wygórowana kwota a zresztą wśród nas są osoby pracujące, które tym bardziej mogłyby za siebie zapłacić i że z chęcią zrzucimy się na opłatę dla tych, którzy by nie mieli, tak żeby każdy chętny mógł wziąć udział a żeby niepotrzebnie nie nadszarpywać budżetu TOZowskiego.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...