Jump to content
Dogomania

SCHRONISKO W ZABRZU pęka w szwach! POTRZEBNA POMOC przy ogłoszeniach i bazarkach!


Mysia_

Recommended Posts

To co odpowiadamy?

Proponuję coś w ten deseń.

[COLOR=#0000cd]Witam serdecznie!
Bardzo się cieszę że Joszka zainteresowała Pana (czy też Panią - niestety tablica nie wyświetliła mi nawet imienia).
Spróbuję odpowiedzieć na te pytania, na które jest to możliwe. Proszę tylko pamiętać, że musimy w kilka osób otoczyć opieką ponad 300 psów - więc odpowiedź na część pytań jest po prostu niemożliwa.[/COLOR]

Jaka jest jej obecna waga, wiek, wzrost?

[COLOR=#ff0000]Nie mam pojęcia - Mysiu, co napisać?[/COLOR]

Czy ma predyspozycje do psich sportów?

[COLOR=#0000cd]Tak jak napisaliśmy w ogłoszeniu - Josza znakomicie pływa. Tutaj nic nie jest "podkoloryzowane" jest po prostu znakomita. Mamy pod schroniskiem dwa stawy, które są wielką radością Joszy. [/COLOR]

Czy utrzymuje dobre kontakty z psami?
[COLOR=#0000cd]
Tak.[/COLOR]

Czy można ją spuszczać na spacerach?

[COLOR=#0000cd]My (wolontariusze i pracownicy schroniska) ją spuszczamy - ale Josza nas bardzo dobrze zna i wychodzi na spacery ze swoimi kolegami z dwóch wybiegów - więc w stadzie, którego pilnuje. Z pewnością u nowych właścicieli, pierwsza próba spuszczania jej ze smyczy musi się odbyć pod kontrolą (np na zamkniętym terenie boiska jakiejś szkoły) i po kilku tygodniach wychodzenia na smyczy.
[/COLOR]
Czy jest skupiona na człowieku?

[COLOR=#0000cd]Jest skupiona.[/COLOR]

Czy bawi się zabawkami, szczególnie frisbee?

[COLOR=#0000cd]Uwielbia frisbee. [/COLOR]

Czy jest skoczna, a jeśli tak to czy ma dobrą technikę skoku i lądowania?
[COLOR=#0000cd]
To duża suka więc siłą rzeczy nie może być aż tak skoczna jak sprężyste średnie pieski. Nie znamy się na technice skoku i lądowania... Przynajmniej na razie ilość jej lądowań równoważy się z ilością skoków.[/COLOR]

Czy pracuję z pasją, chęcią, zapałem?

[COLOR=#0000cd]Psy w naszym schronisku wychodzą bardzo często na spacer. Czasem nawet częściej niż raz w miesiącu. Może sobie pan/pani wyobrazić z jakim zapałem chęcią i pasją starają się doświadczać życia. Biegają, skaczą, pływają, tarzają się i zabiegają o pieszczoty. Trudno przecenić siłę tej pasji.
[/COLOR]
Jaki jest jej stan zdrowia?

[COLOR=#0000cd]Jest zaszczepiona, odrobaczona i wysterylizowana. Na badania szczegółowe psów, które wydają się zdrowe nie ma w schronisku pieniędzy. Josza wydaje się zdrowa jak koń.[/COLOR]

Jaki jest jej stosunek do małych piesków oraz gryzoni?

[COLOR=#0000cd]W schronisku dobieramy psy wielkością i charakterem. Josza nie ma kontaktu z małymi psami. Ani z gryzoniami. [/COLOR]

Czy zachowuje czystość w domu i czy potrafi zostać w nim sama?

[COLOR=#0000cd]Nic na ten temat nie wiemy. Większość psów adoptowanych ze schroniska nie ma z tym kłopotu po okresie początkowej adaptacji. Ale początkowo przy zmianie karmy i stresie - sprzątanie podłogi jest raczej pewne. Przynajmniej przez 2, 3 dni. [/COLOR]

Czy zna klatkę i czy potrafi w niej przebywać?

[COLOR=#0000cd]Nie zna i mamy nadzieję, że nigdy nie pozna.[/COLOR]

Czy przychodzi na zawołanie?

[COLOR=#0000cd]Do nas tak.[/COLOR]

Czy może żyć w stadku psów?

[COLOR=#0000cd]Zależy od stadka. U nas żyje z trzema kolegami.[/COLOR]

Czy jest dominująca czy bardziej uległa?

[COLOR=#ff0000]Mysiu - nie wiem.[/COLOR]

Czy jest żywiołowym psiakiem?

[COLOR=#0000cd]Jest zrównoważonym psem, którego czasem roznosi energia.[/COLOR]

Czy lubi wodę, przejażdżki rowerowe i samochodowe, spacery do lasu, w góry itd?

[COLOR=#0000cd]Oczywiście! :)
[/COLOR]
Jak zachowuje się w stosunku do samochodów, rowerów i innych pojazdów?
[COLOR=#0000cd]
Przechodniów ignoruje, rowerzysty u nas chyba nie spotkała. Samochody jej nie przerażają. [/COLOR]

Jaką ma koordynację ruchową?

[COLOR=#0000cd]Bardzo dobrą.[/COLOR]

Czy broni jedzenia, zabawek, terytorium?

[COLOR=#0000cd]W schronisku nie brakuje jedzenia więc nie musi go bronić, mieszka na dużym wybiegu więc nie ma też kłopoty z terytorium. Zabawek u nas nie ma.[/COLOR]

Czy dogada się bez problemu zarówno z dużym, małym, spokojnym, żywiołowym psem?
[COLOR=#0000cd]
Zależy to bardziej od spotkania dwóch charakterów niż dwóch wielkości. Josza powinna dogadać się z większością psów.[/COLOR]

Jaki jest jej stosunek do obcych?

[COLOR=#0000cd]Nie ma u nas osób obcych. [/COLOR]

Czy atakowana przez jakiegoś psa będzie chciała walczyć czy uciekać?

[COLOR=#0000cd]Zależy od sytuacji. Jeśli będzie miała wybór, to się wycofa.[/COLOR]

Czy jest lękliwa?

[COLOR=#0000cd]Nie.[/COLOR]

Czy potrafi chodzić na smyczy?

[COLOR=#0000cd]Tak[/COLOR].

Czy uciekałaby z podwórka przez płot?
[COLOR=#0000cd]Jeśli byłaby szczęśliwa, to nie.
[/COLOR]
Jak zachowuje się w stosunku do małych jak i dużych dzieci?
[COLOR=#0000cd]
Z małymi dziećmi nie ma u nas kontaktu, młodych wolontariuszy uwielbia. [/COLOR]

Czy ma opory przed wysokością, niestabilnymi powierzchniami?
[COLOR=#0000cd]Nie mam pojęcia ale zapewne tak.[/COLOR]
Czy boi się podniesionej ręki, głosu?
[COLOR=#0000cd]Któż by się nie bał? Ale nie reaguje nerwowo. [/COLOR]
Poszukuję psa do sportu frisbee, agility, obedience, dog treking, czy ona nadawałaby się?

[COLOR=#0000cd]Jest wymarzona. Ale mamy nadzieję, że poszukuje Pan/Pani towarzyszkę na dobre i złe i że jak Josza się zestarzeje i przestanie być zdolna do latania za frisbee, nie stanie się psem II kategorii? [/COLOR]

Proszę o szybką, dokładną i szczerą odpowiedź oraz jeśli jest to możliwe więcej zdjęć suczki może jakiś filmik z jej udziałem.

[COLOR=#0000cd]Joszka nie ma filmu, za to zdjęć ma bodaj najwięcej w naszym schronisku, tutaj jest jej albumik: [URL]https://picasaweb.google.com/114650921578160203091/Josza7656[/URL] Można przyjechać do schroniska i wziąć Joszę na spacer w towarzystwie wolontariuszki. Pracujemy codziennie do 17 a w weekendy do 15.

Warunkiem adopcji jest rozmowa i podpisanie umowy adopcyjnej.[/COLOR]

Edited by Bjuta
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 17.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Myślę, że to nie ma sensu. Pani (załóżmy że to kobieta) nie odpowiedziała na ani jednego maila, a pytała o dokładnie 13 psów... Niektóre jej pytania są absurdalne, jak technika skoku i lądowania.. :/
a przy okazji zaznaczyłabym w jej przypadku możliwość wizyty przed i po adopcyjnej...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bjuta']To co, w ogóle nie odpowiadać?[/QUOTE]

Mam wrażenie, że gdyby jej zależało, pofatygowałaby się do któregokolwiek schroniska, zabrała jakiegokolwiek psa polecanego na spacer, sama sprawdzała go pod kątem jej "wymagań", a poza tym zdaje się że ona szuka psa do zabawy a nie do kochania...

Link to comment
Share on other sites

fakt pytania są dość dziwne skonstruowane, ale nie są absurdalne.
Ja bym odpisała, z pewnością nie zaszkodzi, a przecież ostatecznie nie musi zdecydować o adopcji.
Z pytań wywnioskowałam, że osoba szuka psa do sportów a nie byle jakiego z jakiegokolwiek schroniska.

Bjuta, ja bym chyba poprawiła twoją odpowiedź o klatkę:)
Sama zamierzam przyzwyczaić swoją 8-letnią sukę do klatki kennelowej, w przyszłym tygodniu jadę do hurtowni i kupuję sprzęt.
Klatka to nic złego, wielu szkoleniowców ją używa, a przy psach sportowych to niemal obowiązek, żeby wyciszyć psa.

Moim marzeniem jest, żeby jak najwięcej osób zadawało pytania przy adopcji, a nie przychodziło z oczekiwaniem na adopcję małego, rocznego pieska(i nic więcej). Na gryzonie będzie ją ciężko sprawdzić, ale chyba można ją sprawdzić na małego psa itp. wg mnie zawsze można to zaproponować.

Link to comment
Share on other sites

Odpiszcie jej, że jezeli szuka "gotowca" do psich sportów to adresy pomyliła, technikę lotu, skupienie na człowieku, radzenie sobie z kładkami, niestabilnymi powierzchniami to rzeczy do wypracowania, nie dostaje się tego w pakiecie z psem.
Ktoś szuka sobie super pieseczka, by wszyscy mają sportowe pieseczki i ja też chcę! :roll:

Link to comment
Share on other sites

Pewnie tak. Naklejko - zerknij w to moje ogłoszenie z tablicy. Co mam tam poprawić? [url]http://tablica.pl/oferta/josza-wspanialy-madry-pies-nie-dla-wedkarzy-IDVYjd.html[/url]

Założyłam wątek Alpinie [url]http://www.dogomania.pl/forum/threads/235477-ONka-Alpina-wi%C4%99ziona-w-domu-wyrzucona-pod-schorniskiem?p=19952890#post19952890[/url]

Link to comment
Share on other sites

Ależ zamieszanie o Joszkę.. ja niestety dopiero teraz jestem przy komputerze więc trochę po fakcie ale też się dorzucę do informacji o Joszcę:

Jak przed Dogtrekkingiem rozmawialiśmy o jej wieku to szacowana była na około 7 lat z tego co pamiętam

Z małymi psami (jak szczerze powiedziawszy ze wszystkimi, z którymi miała kontakt) dogaduje się bez problemów - aktualnie wychodzi na spacery z boksem 19 czyli z Krzysiem! :P Szenzim, Fatikiem, Ibiskiem i Junitem i z wszystkimi się bardzo chętnie bawi

Charakter ma raczej uległy i wycofuje się ze sprzeczek

Zabawek nie pilnuje jako tako ale gdy inny pies chce się zabrać to warczy, jednak tylko ostrzegawczo bo i tak daje sobie odebrać

Na obcych reaguje bardzo pozytywnie i przyjaźnie, od razu daje się głaskać i przytulać, dotyczy to również dzieci

Jeśli chodzi o jej kondycję to ona jest dość masywna i jednak trochę się męczy, trasę Dogtrekkingu pokonała bez problemu ale na tyle innych psów byłą raczej padnięta ;)

Link to comment
Share on other sites

Pozdrowienia od Niedźwiedzia ;)

[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/197/niedwied.jpg/][IMG]http://img197.imageshack.us/img197/5199/niedwied.jpg[/IMG][/URL]


Nie wiem czy ktoś z Was go pamięta bo był dość krótko u nas.. ale zabawna sytuacja z nim byłą, ponieważ szukałam psa dla kolegi mojego taty i proponowałam mu właśnie Niedźwiedzia, jednak on się migał i w końcu go nie wziął a po jakimś czasie patrzę.. a Niedźwiedź z moją sąsiadką na spacerze idzie ;)

To prawdziwy wulkan energii i zrobienie zdjęcia graniczyło z cudem ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...