Jump to content
Dogomania

SCHRONISKO W ZABRZU pęka w szwach! POTRZEBNA POMOC przy ogłoszeniach i bazarkach!


Mysia_

Recommended Posts

[quote name='Angi']Liderek znalazł się na fejsbuukowej stronie ' Adopcje starszych psów ' :)

[URL]https://www.facebook.com/photo.php?fbid=403529883036292&set=a.306062612783020.69189.148097168579566&type=1&theater[/URL][/QUOTE]

super, oby ktoś go zauważył :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 17.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

AKTUALNOŚCI 5-11.10.2012

Do schroniska przyjęliśmy 14 piesków: 7 z interwencji, 3 przyprowadzone przez osoby prywatne, 2 podrzucone do schroniska i 2 zwrócone przez właścicieli.
Z interwencji przyjęliśmy: psa owczarka niemieckiego czarnego-podpalanego z ul. Żeromskiego, pieska małego szarego kudłatego z krzywym zgryzem porzuconego na ul. Bytomskiej niedaleko schroniska, pieska szczeniaka brązowego z ciemnym nalotem z ul. Jodłowej, psa w typie huskiego szarego z jednym okiem niebieskim z ul. Czołgistów, psa dużego podobnego do bernardyna białego w brązowo-czarne łaty po śmierci właściciela z ul. Jodłowej, piesek staruszek mały czekoladowy bardzo wychudzony znaleziony na polach w rejonie ulic Tarnogórskiej i Kościuszki oraz suczka czarna-podpalana po oszczenieniu z ul. Kościuszki.
Do schroniska przyprowadzono: suczkę małą trikolor szorstkowłosą z ul. Domańskiego, suczkę płową staruszkę i pieska brązowego z ciemnym nalotem z ul. Bytomskiej.
Do schroniskowego płotu ktoś przywiązał razem mała czarną suczkę i średniej wielkości kudłatego czarnego z białym krawatem psiaka.
Do schroniska wrócił Limo(8158 ), którego wcześniej odebrali nieodpowiedzialni właściciele i Reksio (7941), którego właścicielka stwierdziła, że nie stać jej na jego utrzymanie.
Do swoich właścicieli wróciły cztery pieski: Atos (8162), który trafił z ul. Jordana; Dejzi (8151), która trafiła z ul. Gliwickiej; Karlos (8171), który trafił z ul. Żeromskiego oraz szczeniak Argo (8173), który trafił z ul. Jodłowej.
Nowe domy znalazło 6 psiaków :) Lurti (7914) trafił do mieszkania w Zabrzu, Trio (8154) do mieszkania w Gliwicach i Kamp (7213) też do Gliwic, ale do domku z ogrodem. Bezimienny piesek szczeniak (8168 ) zamieszkał w Świętochłowicach, mała Etka (8161) w Bytomiu, a Joda (7564) do domku z ogrodem w Przyszowicach.
Do schroniska przyjęliśmy trzy nowe kotki: kocię kocurka biało-szaroburego z ul. Korzeniowskiego, kocię kocurka szaroburo-białego z ul. Dąbrowskiego i kocię kocurka czarnego z białymi dodatkami z ul. Młyńskiej.
Do swoich właścicieli wrócił kocurek (k-2021) przywieziony z ul. Dąbrowskiego.
Adoptowanych zostało pięć kotków :) Aduś (k-2007) trafił do mieszkania w Zabrzu, Brusia (k-2014), bezimienny kociak (k-2020) oraz Hubcia (k-2018 ) razem z Hubciem (k-2019) zamieszkali w Bytomiu :)
Niestety za Tęczowy Most odeszły dwa kotki - Bombelek (k-2006) i jeszcze bezimienny malutki kiciuś (k-2017).
Odwiedziły nas dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 36 w Zabrzu i wyprowadziły na spacer swoją wirtualną podopieczną Frontisie :) Otrzymaliśmy dary z sklepu zoologicznego ZOO Pupil przy Al. Korfantego, z Parafii Św. Wojciecha, z Aresztu Śledczego oraz od Pani Joanny, Pani Karoliny, Pani Ewy, Pani Magdaleny, Pana Krzysztofa, Pani Agnieszki i Pana Michała oraz od sióstr Natalii i Sandry :) Wszystkim bardzo dziękujemy za pomoc! :))))

Link to comment
Share on other sites

Dziewczyny czy ten czekoladowy staruszek to nie jest ten pies ktorego szuka moja rodzina?
[url]https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/397356_380542658681532_7065087_n.jpg[/url]
tu fotka tyle ze nie wiem czy aktualna bo jakby nie było on ma 11 lat..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bjuta']Którego masz na myśli?[/QUOTE]

[COLOR=#000000] piesek staruszek mały czekoladowy bardzo wychudzony znaleziony na polach w rejonie ulic Tarnogórskiej i Kościuszki
w piątek było 2 tygodnie jak go szukamy.. a on zawsze szczuplutki był wiec jesli by się znalazł to raczej nie wygladał by na psa nakarmionego..[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bjuta']A, to trzeba poczekać na Mysię, bo jego fotek jeszcze nie ma na naszych stronach. Trzymam kciuki![/QUOTE]
Moja chrześnica jutro i tak pojedzie zobaczyc...oby to był on!!!
fakt miejsce oddalone od miejsca zaginięcia ale przypuszczamy że ktoś go celowo mógł wywiezc..:roll:
nawet jeśli to nie bylby on to szukamy go też w innych schroniskach...nawet w oddalonych miejscach..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Pegaza']Moja chrześnica jutro i tak pojedzie zobaczyc...oby to był on!!!
fakt miejsce oddalone od miejsca zaginięcia ale przypuszczamy że ktoś go celowo mógł wywiezc..:roll:
nawet jeśli to nie bylby on to szukamy go też w innych schroniskach...nawet w oddalonych miejscach..[/QUOTE]

To nie jest on...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Pegaza']Moja chrześnica jutro i tak pojedzie zobaczyc...oby to był on!!!
fakt miejsce oddalone od miejsca zaginięcia ale przypuszczamy że ktoś go celowo mógł wywiezc..:roll:
nawet jeśli to nie bylby on to szukamy go też w innych schroniskach...nawet w oddalonych miejscach..[/QUOTE]

O tym psiaczku pamiętam, ten co do nas trafił to bida jakich mało :-( chyba z resztą z Tobą rozmawiałam przez telefon?
Ostatnio mieliśmy 13 letniego psiaka z Rudy Śląskiej, który trafił do nas z Zabrza-Rokitnicy, a to też kawał drogi ii to dla takiego nieporadnego starusia :-(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mysia_']O tym psiaczku pamiętam, ten co do nas trafił to bida jakich mało :-( chyba z resztą z Tobą rozmawiałam przez telefon?
Ostatnio mieliśmy 13 letniego psiaka z Rudy Śląskiej, który trafił do nas z Zabrza-Rokitnicy, a to też kawał drogi ii to dla takiego nieporadnego starusia :-([/QUOTE]

Tak ze mną;) masz miły głos:) szkoda noo cały czas się zastanawiamy dlaczego uciekł i gdzie on może byc?:(

Link to comment
Share on other sites

Mysiu, postaram się przyjechać do Psitula w piątek, czy w czwartek wet mógłby wypisać dużą receptę na Norka, żebym ją mogła wykupić i pojechać z pełnym zapasem leków na jakieś dwa, trzy miesiące? Chciałabym też mu kupić szelki, skoro ma kłopoty z tchawicą. Natomiast, nie będę go brała, żeby mu nie robić mętliku w głowie. Przyjedziemy z Tztem po niego w sobotę rano i wyruszymy.
Mysiu... Czy byłaby szansa, żeby go w piątek wykąpać?
(Nie pisałam o tym nigdzie, tylko gadałam z Mysią, ale znalazłam tymczas dla Norka. Bardzo fajna miejscówka u naszych znajomych, którzy mają dom pod lasem i dwa psy i 3 koty. Wszystko z odzysku. Mają super warunki, tylko są trochę bez kasy. Kiedyś pani domu się wygadała, że gdyby tylko mogła, przygarnęłaby staruszka ze schroniska, - więc zapytałam co to znaczy "gdyby mogła" - okazało się, że chodzi o kasę na ew. weta. Obiecałam, że pomożemy. Padło na Norka, który dwa lata mieszka już w psitulowej łazience i w sobotę przerzucimy go jakieś 300 km na lewo... do domku pod lasem. Może przy okazji uda się odwiedzić Kikou.)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bjuta']Mysiu, postaram się przyjechać do Psitula w piątek, czy w czwartek wet mógłby wypisać dużą receptę na Norka, żebym ją mogła wykupić i pojechać z pełnym zapasem leków na jakieś dwa, trzy miesiące? Chciałabym też mu kupić szelki, skoro ma kłopoty z tchawicą. Natomiast, nie będę go brała, żeby mu nie robić mętliku w głowie. Przyjedziemy z Tztem po niego w sobotę rano i wyruszymy.
Mysiu... Czy byłaby szansa, żeby go w piątek wykąpać?
(Nie pisałam o tym nigdzie, tylko gadałam z Mysią, ale znalazłam tymczas dla Norka. Bardzo fajna miejscówka u naszych znajomych, którzy mają dom pod lasem i dwa psy i 3 koty. Wszystko z odzysku. Mają super warunki, tylko są trochę bez kasy. Kiedyś pani domu się wygadała, że gdyby tylko mogła, przygarnęłaby staruszka ze schroniska, - więc zapytałam co to znaczy "gdyby mogła" - okazało się, że chodzi o kasę na ew. weta. Obiecałam, że pomożemy. Padło na Norka, który dwa lata mieszka już w psitulowej łazience i w sobotę przerzucimy go jakieś 300 km na lewo... do domku pod lasem. Może przy okazji uda się odwiedzić Kikou.)[/QUOTE]


ale super:)

Link to comment
Share on other sites

założyłam wątek dla Florka:
[B][URL="http://www.dogomania.pl/forum/threads/233650-FLOREK-szukasz-kumpla-i-str%C3%B3%C5%BCa-do-domu-oto-ON-i-jego-niezwyk%C5%82a-historia%21"]
[SIZE=2]http://www.dogomania.pl/forum/threads/233650-FLOREK-szukasz-kumpla-i-stróża-do-domu-oto-ON-i-jego-niezwykła-historia![/SIZE][/URL][/B]

Link to comment
Share on other sites

i wątek dla Szenzi:

[SIZE=2][B][URL="http://www.dogomania.pl/forum/threads/233660-SZENZI-młody-przytulak-w-typie-basenji?p=19823747#post19823747"]http://www.dogomania.pl/forum/threads/233660-SZENZI-młody-przytulak-w-typie-basenji?p=19823747#post19823747[/URL][/B][/SIZE]

(dziewczyny zauwazyly ze Szenzi jest w typie basenji, a nuz ktos szuka takiego psiaka?)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Pegaza']Tak ze mną;) masz miły głos:) szkoda noo cały czas się zastanawiamy dlaczego uciekł i gdzie on może byc?:([/QUOTE]

qrczę, może jeszcze się znajdzie :-( Masz dostęp do facebooka? Może warto założyć wydarzenie, że jest poszukiwany?
Sprawdź też wszystkie schroniska, a niektóre najlepiej osobiście.... Pewien psiaczek od nas z Zabrza wylądował w Miedarach, ludzie szukali go wszędzie, do Miedar dzwonili i wysłali ogłoszenie... Dopiero po czasie okazało się, że Dżekuś trafił tam z Piekar Śląskich... Niestety w chwili kiedy ludzie o tym się dowiedzieli to psiak już nie żył, bo podobno zachorował...

[quote name='Bjuta']Mysiu, postaram się przyjechać do Psitula w piątek, czy w czwartek wet mógłby wypisać dużą receptę na Norka, żebym ją mogła wykupić i pojechać z pełnym zapasem leków na jakieś dwa, trzy miesiące? Chciałabym też mu kupić szelki, skoro ma kłopoty z tchawicą. Natomiast, nie będę go brała, żeby mu nie robić mętliku w głowie. Przyjedziemy z Tztem po niego w sobotę rano i wyruszymy.
Mysiu... Czy byłaby szansa, żeby go w piątek wykąpać?
(Nie pisałam o tym nigdzie, tylko gadałam z Mysią, ale znalazłam tymczas dla Norka. Bardzo fajna miejscówka u naszych znajomych, którzy mają dom pod lasem i dwa psy i 3 koty. Wszystko z odzysku. Mają super warunki, tylko są trochę bez kasy. Kiedyś pani domu się wygadała, że gdyby tylko mogła, przygarnęłaby staruszka ze schroniska, - więc zapytałam co to znaczy "gdyby mogła" - okazało się, że chodzi o kasę na ew. weta. Obiecałam, że pomożemy. Padło na Norka, który dwa lata mieszka już w psitulowej łazience i w sobotę przerzucimy go jakieś 300 km na lewo... do domku pod lasem. Może przy okazji uda się odwiedzić Kikou.)[/QUOTE]

Super Bjutko :) Co do recept to poprosimy naszą Panią wetkę, a co do kąpieli to pewnie, że można..... Tylko nie wiem co na to powie Norek ;)

[QUOTE=ania >;19823654]założyłam wątek dla Florka:
[B][URL="http://www.dogomania.pl/forum/threads/233650-FLOREK-szukasz-kumpla-i-stróża-do-domu-oto-ON-i-jego-niezwykła-historia!"]
[SIZE=2]http://www.dogomania.pl/forum/threads/233650-FLOREK-szukasz-kumpla-i-stróża-do-domu-oto-ON-i-jego-niezwykła-historia![/SIZE][/URL][/B][/QUOTE]

biegnę zobaczyć :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mysia_']qrczę, może jeszcze się znajdzie :-( Masz dostęp do facebooka? Może warto założyć wydarzenie, że jest poszukiwany? [/QUOTE]

ten link [URL]https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/397356_380542658681532_7065087_n.jpg[/URL] pochodzi z facebooka, więc pewnie jest już ogłoszenie, wydarzenie w sieci, ale zrób ogłoszenie na tablica.pl i w Dzienniku Zachodnim (koszt 15zł) :-)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='agumka']ten link [URL]https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/397356_380542658681532_7065087_n.jpg[/URL] pochodzi z facebooka, więc pewnie jest już ogłoszenie, wydarzenie w sieci, ale zrób ogłoszenie na tablica.pl i w Dzienniku Zachodnim (koszt 15zł) :-)[/QUOTE]
Dziewczyny jest na fb.. jest na tablicy..na gumtre, alegratce..i nie wiem czy gdzies nie jeszcze..;)

Link to comment
Share on other sites

Poszukiwany młody mikropies, płeć bez różnicy. Kraków
[URL="http://www.dogomania.pl/forum/threads/233689-Ma%C5%82ego-pieska-(nie-szczeni%C4%99)-lubi%C4%85cego-koty-szukamy-Krak%C3%B3w"]http://www.dogomania.pl/forum/threads/233689-Małego-pieska-(nie-szczenię)-lubiącego-koty-szukamy-Kraków[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bjuta']Mysiu, w którym boksie i z kim jest Ziemek? On nie ma żadnych fot... Czy Arma znalazła dom?[/QUOTE]

Ziemek, Blacky, Pręguś i Bluebel mieszkają 28 :) na Pręgusia trzeba uważac i w sumie na Blacky'ego...
Tak Arma pojechała do Jaworzna, nasza Jola ją tam zawoziła... Chyba miała Ci pisać? albo coś mi się poknociło :P

[quote name='Jara']Poszukiwany młody mikropies, płeć bez różnicy. Kraków
[URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/233689-Małego-pieska-(nie-szczenię)-lubiącego-koty-szukamy-Kraków[/URL][/QUOTE]

widzę, że już mnóstwo tam propozycji :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...