Jump to content
Dogomania

Jak pomóc psu z szybkim, płytkim, utrunionym oddechem podczas snu?


Maddii

Recommended Posts

Moja Sunia 10-cio letnia podczas snu nocą ma płytki szybki oddech, sapie, chrapie czasem ją zatyka.Chodząc po schodach się męczy. Nie wiem jak jej pomóc. Miała robione badane serce, USG jamy brzusznej i tam jest wporządku.
CZy to może być alergia? Jakie jej badania jeszcze zrobić? CZy zna ktoś dobrego specjaliste we Wrocławiu?

Link to comment
Share on other sites

a po co ten antybiotyk jak wet podejrzewa alergię??? :crazyeye:

mój Boluś tak miewa od czasu do czasu - u niego wyjaśniło się wszystko po zrobieniu prześwietlenia płuc - widać, że z wiekiem zmniejszyła mu się ich pojemność - prawdopodobnie po jakimś zapaleniu pozostały jakieś zrosty i zwłóknienia i płuca są "mało wietrzne" - wtedy kiedy ma w nocy takie właśnie duszności (płytki, ciężki oddech) idziemy do weta na zastrzyk sterydowy - prawdopodobnie Twoja sunia dostała też jakiś steryd, gdyś one rozkurczają naczynia i ułatwiają oddychanie - ostatni zastrzyk Boluś dostał pod koniec marca i narazie mamy spokój :multi:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='malawaszka']a po co ten antybiotyk jak wet podejrzewa alergię??? :crazyeye:

mój Boluś tak miewa od czasu do czasu - u niego wyjaśniło się wszystko po zrobieniu prześwietlenia płuc - widać, że z wiekiem zmniejszyła mu się ich pojemność - prawdopodobnie po jakimś zapaleniu pozostały jakieś zrosty i zwłóknienia i płuca są "mało wietrzne" - wtedy kiedy ma w nocy takie właśnie duszności (płytki, ciężki oddech) idziemy do weta na zastrzyk sterydowy - prawdopodobnie Twoja sunia dostała też jakiś steryd, gdyś one rozkurczają naczynia i ułatwiają oddychanie - ostatni zastrzyk Boluś dostał pod koniec marca i narazie mamy spokój :multi:[/quote]
malawaszka dzieki za info:) Sunia dostała dexafort i coś jeszcze. Dzieki nim lepiej śpi:) oby tak dalej! Wet dziś powiedział , że to może być nieżyt oskrzeli...

Link to comment
Share on other sites

Wyniki są przerażające:(
AspAT wynik:44 norma do90
AIAT 389 norma do 100
Fosfataza alkaliczna 800 norma do 200
Mocznik 11,1 norma od3,3 do 8,9

Wet zalecił Methiovit 2razy dziennie. Sunia od roku bierze już na wątrobę Esentiale forte i heparegen.

Link to comment
Share on other sites

móju Boluś wczoraj miał robione ponowne rtg płuc (poprzednie było mało czytelne i robione w lutym) - wyszło, że ma częściową rozedmę płuc :shake: czyli ta częśc płuc gdzie jest rozedma nie bierze udziału w wymianie gazowej - stąd szybszy i płytki oddech u niego - tego się nie da leczyć - tylko sterydy objawowo i stała kontrola serca :roll: i ZAKAZ szczekania i ekscytowania się bo to powiększa tą rozedmę

Link to comment
Share on other sites

Wydaje mi sie, że wątroba Sunii ma dużo wspólnego z płytkim oddechem ponieważ zauwazyłam,że Sunia czuje sie lepiej, noce spokojniesze... Choć już mało śpi w łóżku tylko na podłodze bądź fotelu.
Weci mogli wczesniej zbadać krew, a nie szpikować psa sterydami i antybiotykami.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

:-(:-(:-(:-(:-(:-(
Sunia miała tak bardzo chore serce była cały czas na lekach nic juz sie nie dalo zrobić:-( Tak mi zle ze jej tu juz nie ma :-(:placz::placz::placz::placz::placz::placz::placz: mam nadzieje ze jest szczęsliwa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ja równiez wspołczuje...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...