Jump to content
Dogomania
Sign in to follow this  
Rafka

Kurs dogoterapii z uprawnieniami zawodowymi

Recommended Posts

Kurs dogoterapeuta, które proponuje Państwu Niepubliczne Centrum Kształcenia Silva Lupus to przede wszystkim znakomity program przygotowany przez najlepszych specjalistów w tej dziedzinie oraz kadra dydaktyczna z wieloletnim doświadczeniem, znaczącym dorobkiem naukowym i praktyką.


Przemyślany i dobrze skonstruowany program oraz doskonała kadra stanowią najlepszą gwarancję odpowiedniego przygotowania kursant ów do pracy w zawodzie. U podstaw projektu jest zapewnienie słuchaczom kursu możliwości pogłębiania swojej wiedzy oraz rozwijania zainteresowań związanych z przyszłą pracą zawodową

Kurs skierowany jest do:
Absolwentów uczelni medycznych, pedagogicznych, społecznych
osób zajmujących się wspomaganiem rozwoju dzieci posiadających niezbędne wykształcenie i kwalifikacje
terapeutów z uprawnieniami PTP
lekarzy, rehabilitantów oraz fizjoterapeutów
nauczycieli szkół specjalnych
studentów ostatnich lat uczelni pedagogicznych, społecznych i rehabilitacyjnych

Kierunki kształcenia: dogoterapeuta (kynoterapeuta)
Czas trwania: 2 semestry ( 240 godzin zajęć dydaktycznych)

Program kursu:

Pies– ewolucja, etogram, behawior
genetyka, socjalizacja, wychowanie
Proces selekcji, system oceny i przygotowanie psa do pracy
Zasady treningu i szkolenia psów
Behawioralne i fizjologiczne wskaźniki dobrostanu zwierząt
Elementy symptomatyki weterynaryjnej
Praktyka


Podstawy diagnozy psychopedagogicznej na potrzeby terapii w tym zajęć z udziałem psa
Metody wczesnego wspomagania rozwoju dziecka
Metodyka pracy Dogo/kynoterapeutycznej
Mity i stereotypy  
Podstawy pedagogiki specjalnej w tym wybrane elementy terapii
Podstawy pedagogiki społecznej
Psychologia rozwoju człowieka od dzieciństwa do późnej dorosłości
Zaburzenia okresu dzieciństwa i adolescencji
Rehabilitacja osób niepełnosprawnej przy udziale psa
Edukacja z psem
Elementy dogoterapii w organizowaniu zabaw dziecięcych
Praca terapeutyczna (+ Dogo/kynoterapeutyczna) z dzieckiem i rodziną
Ewaluacja i superwizja pracy Dogo/kynoterapeutycznej
Deontologia zawodu Dogo/kynoterapeuty)
Praktyka

Warunkiem ukończenia kursu jest uzyskanie zaliczenia z poszczególnych przedmiotów. Osoby, które nie spełnią określonych warunków otrzymają jedynie Zaświadczenie o uczestnictwie w kursie dogoterapii.


Absolwent otrzymuje Zaświadczenie o ukończeniu kursu dogoterapii oraz [B]Zaświadczenie potwierdzające posiadanie kwalifikacji zawodowych w zawodzie Dogoterapeuty/kynoterapeuty [U]na drukach MEN[/U].[/B]Wszyscy absolwenci kursu uzyskają wpis do katalogu [url]www.dogoterapeuci.pl[/url] oraz [url]www.zooprofesjonalisci.pl[/url] (bez dodatkowych opłat)

wiecej na [url]www.silva-lupus.pl[/url]

Share this post


Link to post
Share on other sites
nie wiem czym - ustawodawca pozwala na prowadzenie tego typu szkoleń, zresztą dzięki PTK mogę taki kurs poprowadzić.... z tego co wiem to na dzień dzisiejszy jedyny kurs w Polsce który daje uprawnienia do wykonywania zawodu a nie jest tylko kursem doskonalącym... W odróżnieniu od kursu, który miałaś okazję kończyć na nim 100% kadry to osoby z kwalifikacjami...

Share this post


Link to post
Share on other sites
[quote name='Rafka']nie wiem czym - (..) dzięki PTK mogę taki kurs poprowadzić[/QUOTE]
Potwierdza się przysłowie o źdźble w cudzym oku i belce w swoim, więc wyjaśniam łopatologicznie. Zdecyduj się czy zawód kynoterapeuty (dogoterapeuty) jest be, bo powstał dzięki PTK czy cacy bo TY zrobisz na nim kasę ! A jak juz zdecydujesz, to bądź konsekwentna, bo pokazując takie rozdwojenie jaźni wystawiasz się na pośmiewisko.

P.S. Chyba mnie z kimś mylisz.

Share this post


Link to post
Share on other sites
wyjaśniłam w innym wątku, że powołanie zawodu dla metody terapeutycznej jest dla mnie głupotą... jednak tak jak po psie (czasem i cudzym) na swoim trawniku trzeba posprzątać tak i po "kupach" w prawie też... Nie pozostało nic innego jak umożliwić osobom z kwalifikacjami pracującymi metodą dogo zdobycie dodatkowych uprawnień do prowadzenia zajęć. I nie każdy (ku twojemu niezadowoleniu) ma ochotę te dodatkowe uprawnienia zdobywać w Bydgoszczy...


Miarko czy az tak sie obawiasz o przyszłość bydgoskiego kursu?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jedynie ci, którzy bedą chcieli mieć papier, a nie rzeczywistą wiedzę wybiorą krótszy kurs. Więc nie martwię sie o kurs w RCE w Bydgoszczy. Tym bardziej, że oni zaczęli, w 2004 roku. Która to edycja kursu "Kynoterapia" będzie - już siódma ? A część z nich równolegle w Bydgoszczy i we Wrocławiu, czyli jakby trochę więcej. Są więc bogatsi o to doświadczenie, które Ty dopiero musisz zdobyć eksperymentując z pierwszymi edycjami.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie jest to pierwszy organizowany przezemnie kurs - dotychczas z samej dogoterapii zorganizowałam ich 14... Myślę, że i kadra jako wieloletni nauczyciele akademiccy tez doskonale sobie poradzi. Dziękuję jednak za troskę...

Share this post


Link to post
Share on other sites
[quote name='jjuzwa']Zmieniło się rozporządzenie w sprawie kształcenia zawodowego! Warto się zapoznać. Zawodu kynoterapeuty/dogoterapeuty nie ma w wykazie MEN.[/QUOTE]

A czy kiedykolwiek był ? Nic się nie zmieniło. Cóż to więc za nowość ? Żadna. Tym bardziej, ze rozporządzenie zostało podpisane w ... styczniu :evil_lol:

Czyżbyś jjuzwo po prostu przykrywała swoim wpisem ten który napisał\a singiel ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ale obowiązuje od 01.09.2012 rok., Jednak bardzo dużo się zmieniło:evil_lol:. Informacja, że nie ma wykazu MEN jest dla potencalnych kursantów, którzy czytają ogłoszenia.
Nie rozumiem co mam przykrywać? Edited by jjuzwa
dopisanie

Share this post


Link to post
Share on other sites
Witam wszystkich. Mam ogromną prośbę do Was, która dotyczy wypełnienia ankiety na temat psów użytkowanych w dogoterapii. Jets ona anonimowa i posłuży mi do pisania pracy mgr. Z góry dziękuję i pozdrawiam.
Link do ankiety:
[url]http://www.ankietka.pl/ankieta/91528/charakterystyka-psow-uzytkowanych-w-dogoterapii.html[/url]

Share this post


Link to post
Share on other sites
Witam wszystkich :)

Widzę, że temat nieaktywny od dłuższego czasu, ale wydaje się najodpowiedniejszy do zadania mojego pytania.
Planuję w przyszłości kurs dogo i z tego co widzę znalezienie odpowiedniego wcale nie będzie takie proste... Chciałabym aby owy kurs dał mi kwalifikacje zawodowe,abym kiedyś w razie chęci mogła prowadzić zajęcia samodzielnie. Zależy mi również, aby był to kurs w trybie stacjonarnym, ponieważ jestem z Zielonej Góry i z tego co widzę w okolicy nie ma niczego wartego uwagi weekendowo, a daleko nie dam rady dojeżdżać długoterminowo w weekendy z racji obecnej pracy zawodowej.
Możecie coś polecić ;)?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kwalifikacje do pracy z dziećmi czy to w wieku przedszkolnym czy szkolnym czy też z osobami niepełnosprawnymi to zdobędziesz na studiach kwalifikacyjnych (licencjat, mgr) lub podyplomowych, ale praktyczny kurs dogoterapii będzie na pewno Ci pomocny w Twojej pracy z psem na rzecz docelowej grupy, z którą chcesz pracować.

Tam dowiesz się o pracy z psem, o metodyce szkolenia, o behawiorze, no i także o ludziach z którymi będziesz pracować, więc uważam, że warto i że trzeba w ramach rozwoju swojego warsztatu, zwłaszcza jeśli interesujesz się szkoleniem psów i chcesz pracować jako dogoterapeuta - iść na taki kurs.

Ale na żadnym z takich kursów nie dostaniesz zaświadczenia o uprawnieniach i kwalifikacjach zawodowych.
Będą to owszem zaświadczenia na drukach MEN czy też raczej zgodne z rozporządzeniami MEN - ale mówiące jedynie (lub aż) że był to kurs doskonalący.

Share this post


Link to post
Share on other sites
[B]Szaman[/B] Może ja się trochę źle wyraziłam. Mam ukończone studia (lic + mgr) na kierunku zintegrowana edukacja wczesnoszkolna i oligofrenopedagogika, oraz ukończone kursy instruktora rekreacji(hipoterapia i jezdziectwo) i wykorzystując te wykształcenie obecnie pracuje. Chciałabym natomiast swoją wiedzę i w przyszłości pracę poszerzyć właśnie o dogo, bo raz, że sama uwielbiam psy a dwa, że wiem, jak bardzo cenna jest każda zooterapia.
Czyli powinnam szukać kursu z zaświadczeniami MENu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

Announcements

×