Jump to content
Dogomania

Biała sznaucerka miniaturka oddana do schroniska Ma DOM :))))


malawaszka

Recommended Posts

  • Replies 299
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Zaraz pyknę do Beaty sms'a i się zapytam, pieniądze chyba do rąk astridq - potrzebna będzie faktura, czy wystarczy słowo? Bo to po znajomości... Na kogo namiary w ogłoszeniach? I czy ktoś może podpowiedziec jak tekst napisać? Malawaszko będę wdzięczna za podpowiedzi w tym temacie, bo ja sznaucerach nie znam się zupełnie

edit - młoda dzisiaj ma mieć zabieg, Beata musiała uśpić swojego staruszka i jest wyłączona - dla Kadafiego[']

Link to comment
Share on other sites

Tak, jutro sterylka. Rozmawiałam z Mariolą i mówiła żeby lepiej zapłacić gotówką bo Pani weterynarz i tak nam na rękę idzie. Założę pieniądze i poproszę o jakiś rachunek i wyśle Ci potem skan żeby nie było żadnych niejasności i wtedy się porozliczamy.
Mam nadzieje, że Beki dobrze zniesie zabieg, już nie jest tak gorąco ;-)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='astridq']Zabieg o 16...Cały dzień będę na baczności żeby Bekuś szybko się wygrzebała!! Macie większe doświadczenie w takich zabiegach, jak szybko inne sunie dochodziły do siebie po sterylce?[/QUOTE]

szybko... zdecydowanie za szybko bo potem trzeba na te pieronice uważać żeby nie skakały - nie oszczędzają się - zwykle na 2-3 dzień już chcą szaleć, ale trzeba je hamować i nie pozwalać - spacery tylko na smyczy, zadnych gonitw, wskakiwania na kanapy

Link to comment
Share on other sites

[quote name='malawaszka']szybko... zdecydowanie za szybko bo potem trzeba na te pieronice uważać żeby nie skakały - nie oszczędzają się - zwykle na 2-3 dzień już chcą szaleć, ale trzeba je hamować i nie pozwalać - spacery tylko na smyczy, zadnych gonitw, wskakiwania na kanapy[/QUOTE]
Dobrze wiedzieć!
Beki jest strasznie żywa, tak się dzisiaj zastanawiałam jak to będzie z tym jej siusianiem po zabiegu-ona to tak prawie w szpagacie się zalatwia, może coś sobie naruszyć.
Jeżeli chodzi o smycz to jej w ogóle nie spuszczamy, chociaż dzisiaj była chwile za miastem pobiegać-a pro po...super reaguje na przywoływanie, od razu wraca!
Dobrze, że mój Aston taki spokojny to nie będzie jej ciągał do zabawy ;-)

Link to comment
Share on other sites

Na pierwszą dobę po zabiegu polecam pampersa,bo moja sznaucerka siusiała bez opamiętania ( po narkozie ).
Na drugi dzień już była dość ruchliwa i z siusianiem nie było problemów pomimo że kuca bardzo nisko.
Beki tez da radę i wszystko będzie dobrze.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Margi']Na pierwszą dobę po zabiegu polecam pampersa,bo moja sznaucerka siusiała bez opamiętania ( po narkozie ).
Na drugi dzień już była dość ruchliwa i z siusianiem nie było problemów pomimo że kuca bardzo nisko.
Beki tez da radę i wszystko będzie dobrze.[/QUOTE]
Aha, pampersy są bo moja poprzednia sunia nie była sterylizowana i na cieczka miała zapas.
Oby Bekuś wyczuła sobie odpowiednią pozycje do siusiania ;-)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='astridq']Dobrze wiedzieć!
Beki jest strasznie żywa, tak się dzisiaj zastanawiałam jak to będzie z tym jej siusianiem po zabiegu-ona to tak prawie w szpagacie się zalatwia, może coś sobie naruszyć.
Jeżeli chodzi o smycz to jej w ogóle nie spuszczamy, chociaż dzisiaj była chwile za miastem pobiegać-a pro po...super reaguje na przywoływanie, od razu wraca!
Dobrze, że mój Aston taki spokojny to nie będzie jej ciągał do zabawy ;-)[/QUOTE]

siusianie jej nie zaszkodzi, ale skakanie owszem - może - więc tu uczulam bo moja Luna za szybko zaczęła skakać i miała przepuklinę (tzn tak przypuszczam, ze to dlatego) i trzeba było robić drugi zabieg

do pampersów nie jestem przekonana szczerze mówiąc

Link to comment
Share on other sites

[quote name='malawaszka']siusianie jej nie zaszkodzi, ale skakanie owszem - może - więc tu uczulam bo moja Luna za szybko zaczęła skakać i miała przepuklinę (tzn tak przypuszczam, ze to dlatego) i trzeba było robić drugi zabieg

do pampersów nie jestem przekonana szczerze mówiąc[/QUOTE]
Zobacze jakie będą jej potrzeby i wtedy będę reagować.
Po zabiegu wypytam o wszystko weterynarzkę i będę się stosować do zaleceń-tak będzie najpewniej.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...