Jump to content
Dogomania

Bono już w nowym wspaniałym domu :)


Recommended Posts

Beatko (nie wiem czy mogę ;-)

Przed akcją przekonywania żony musze być odpowiednio uzbrojony, w związku z tym mam kilka pytań:
Jak piesek może się zachowywać bedąc z roczną suczką (tylko nie pisz tego o czym ja myślę a ty wiesz :-) Czy nie jest agresywny w stosunku do innych psiaków.
Czy pies boi sie huku (grzmoty, petardy). Jeśli nie to mam asa w rękawie.
Z czterech Colaczków które miałem 2 panicznie sie bały.
Suczka podobno się nie boi. Jeśli Colak sie boi to jest remis, a jak nie to prowadzę 2:0
Przypomnij mi wiek, i czy to pewne.
Domyślam sie że jest zdrowy (mam na myśli poważne sprawy)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 133
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Mam dobrą wiadomość.
Żona sama (nawet nie zdążyłem zacząc kombinować) poprosiła o pokazanie fotek psiaka :-) Naprawdę czuje że jesteśmy blisko tej decyzji, a najcięższe działa jeszcze nie zostały wytoczone. Sam nie wiem czy czekać do jutra na sunię czy kuć żelazo póki gorące.
Chyba jest dobry moment żeby zapytać o możliwość zabrania Collaka na próbe do nas, zakładając że żona postawi taki warunek. Zapomniałem że sunia ma cieczkę... W tym momencie taka próba i tak nie będzie miarodajna.
Tak czy tak musimy czekać.
Głowa do góry, myślę że jest b. duża szansa.



Jest już pózna godzina więc nie chcę niepokoic Cię telefonem (był wczesniej w wątku). Prosze zarezerwuj psiaka dla mnie do czwartku (w najgorszym wypadku). Jestem prawie pewny że będzie nasz.
Jeśli jednak w międzyczasie znajdziesz dla niego b.kochający domek to nie będę sie upierał. Dla mnie psów w schronach wystarczy, a zawsze jeden więcej bedzie po tej lepszej stronie świata. Mimo to nie ukrywam że Colak przypadł mi do gustu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gallegro']

Jeśli jednak w międzyczasie znajdziesz dla niego b.kochający domek to nie będę sie upierał. Dla mnie psów w schronach wystarczy, a zawsze jeden więcej bedzie po tej lepszej stronie świata. Mimo to nie ukrywam że Colak przypadł mi do gustu.[/quote]

Enia to co napisał Gallegro jest mądre i ma u mnie plusa. Piesków a w tym Colaków jest sporo. To miejsce wydaje się pewne i jakiś wcześniej lub później tam osiądzie. Jestem za tym, aby jeżeli trafi sie dobry dom pies szedł do ludzi, bo oni jak się zdecydują to nie wiadomo, czy drugi raz taka decyzję podejmą.
Gallegro jeszcze zdąży się zapsić, bo jak będzie tutaj to niemożliwe, żeby do tego nie doszła.
A teraz do Gallegro. Masz internet w domu, to na co czekasz? Sadzaj żonę na dogo i będziesz miał najlepszego i najbliższego sprzymierzeńca w sprawie a nam przybędzie jeszcze jedna śliwka w kompocie. Powodzenia

Link to comment
Share on other sites

Proszę mi wierzyć, na dzisiaj po stracie naszych piesków (patrz avatar) żona jest inną osobą. Jest za wcześnie żeby proponować jej coś podobnego. Na forum jest dużo drastycznych przypadków, a ja chciałbym zaoszczędzić jej dodatkowych traumatycznych przeżyć. Jestem jednak prawie pewien że wcześniej czy pózniej połknie bakcyla (moja w tym głowa). W jej sytuacji najlepsza metoda to małymi kroczkami do przodu.
Wczoraj póznym wieczorem powiedziała żebym już nic nie szukał w internecie w obawie o to że znajdę następnego paszczaka o którym serce jej będzie mówiło "przygarnij" a rozum "jeszcze nie". Powiedziała mi też że jej powściągliwość wynika z szacunku do piesków które odeszły bo to nie były przedmioty które zastępuje się "z marszu" nowymi. Poniekąd podzielam jej opinię.

Link to comment
Share on other sites

Pewnie Tomku, ze możesz :cool3:

Pies poczeka , na pewno nie jest agresywny do kogokolwiek, natomiast jezeli chodzi o hałasy , petardy to nie wiem i nie bede próbować bo w tej chwili on i tak przeżywa shroniskową traumę. Tam psy sie boja panicznie więc tylko czas jest w stanie upewnić go w tym , ze nic mu nie bedzie i tylko czas i odpowiednie traktowanie jest w stanie dodać mu odwagi.
Moim zdaniem to całkiem normalny i opanowany pies .

ps. moj telefon jest włączony 24h na dobę więc nie ma problemu. Najwyżej mnie obudzisz :)

Link to comment
Share on other sites

Beatko

Wpadam do domu na chwilę i co słyszę: cytuję "Słuchaj, Katarzyna (dorosła córka) powiedziała mi dzisiaj, że powinniśmy wziąć dwa psiaki"
Wniosek - wspomniała córce o psie. Sama też chce, ale jednocześnie chce zeby wyglądało że to z mojej inicjatywy.
A ja na to ze porozmawiamy pózniej bo się spieszę. Szkoda że nie mogłaś zobaczyć jej miny.
Sprawa drugiego paszczaka jest przesądzona.
Jednoscześnie podtrzymuję kwestię kwarantanny (cieczka).
Aktualna jest też klauzula że jeśli znajdzie się w tym okresie inny dom (ale musi byc naprawdę bardzo super) to daję Ci wolna rękę.
W razie czego znajdziemy nastepnego chłopaka, a czuje przez skórę że teraz to żona będzie motorem ew. poszukiwań.
Naprawdę bardzo się cieszę że trafiłem na to forum.
Żona zaczyna odzyskiwać dawna równowagę psychiczną i witalność.
Jestem Wam za to bardzo wdzięczny.
Jesli nawet nie będzie to ten Colaczek to warto było ze względu na w/w.

Jeszcze raz DZIĘkUJĘ.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='evita.']dlatego zbieram te collakowe namiary[/quote]

W schronisku w Kłomnicach, niedaleko Częstochowy jest piękny pies. Pani w schronisku powiedzała, że ma ok. 10 lat, ale psy w schronisku zawsze wygladają na starsze niż sa w rzeczywistości:lol:

[img]http://www.schronisko.klomnice.pl/adoptuj_psa/2_resize.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Beatko

Od kilku godzin mam suczke z Koszalina. O szczegółach napiszę przy okazji.
Rozmawiałem dzisiaj telefonicznie z Wandzią. To bardzo mądra dziewczyna i wszyscy powinniśmy sie od niej uczyć. Z bólem serca ale stanowczo mówię - oddaj psiaka tylko w dobre ręce. Przychodzi mi to z ogromnym trudem ale raz złozonej deklaracji nie cofnę, nie leży to w mojej naturze. Tym bardziej że dostałem za to od Wandzi plusa więc wyszedłbym na "dupka". Ale przypominam, sprawdzcie warunki żeby mniej bolało...

Link to comment
Share on other sites

Gallegro- nie wiem jakie macie ustalenia z Beatą. Jeżeli jakis wpływ na Twoją decyzję miał mój "ponaglający" ;) post to naprawdę nie bierz tego pod uwagę. Póki co zgłaszające sie domki były bardzo daleko, więc odpisałam "petentom" że wyszukam im collaczki gdzieś z ich okolicy.

Link to comment
Share on other sites

Od samego początku liczyłem sie z ewentualnością "odstąpienia" (to złe słowo) psiaka jeśli znajdzie naprawde kochający domek. Gdyby suczka nie miała cieczki Colak jutro cieszyłby moje oczy. Niestety ok. dwa tygodnie muszę czekać. Proponuję by los zdecydował. Jeśli w tym okresie znajdzie się odpowiedni chętny to nie ma sprawy (wiśta wio, łatwo powiedzieć). Jeśli jednak do końca cieczki nie będzie odpowiedniego konkurenta (warunki itp.) Colak jest mój.


Przepraszam za offtopic:
Suczka Dolores tęski (szczeka i wyje), a ja biedny siedzę i ją głaszczę :-) Tęsknić przestaje tylko wtedy kiedy wcina kiełbasę z grilla. Niestety i tak jest kwadratowa wiec jak ta tęsknota sie przeciągnie to nadwaga...
Na zdjęciu w ogłoszeniu miała kilka m-cy mniej (teraz ma 11) i była jak zwiewny podlotek a teraz jak dwa podlotki do kupy wzięte. Muszę cos z tym zrobić.
Zapomniałbym, suczka to mix husky i wilka. Przy okazji wrzucę fotki w wersji zwiewnej i aktualnej. Jest śliczna i gruba.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Beata_Dorobczyńska']Gallegro to ja zabawie się w ten los - pies czeka na Ciebie !
[/quote]

Ale super :multi: . Gallegro chociaż Cię nie znam, ale czytując Twoje posty sądzę, że Ty i Twoja Rodzina jesteście naprawdę dobrym domkiem dla tego piesia. Inne collaczki w potrzebie tylko na tym skorzystają. Na razie nie usuwam ogłoszeń tylko zbieram oferty dla innych biedaczków.
P.S. Beata- miałaś jakieś telefony w sprawie ogłoszeń- bo Twój nr był podany.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wanda szostek']Jezeli to mix haszczaka to te psy potrzebują dużo ruchu i pracy. Trzeba psa przegonić chociaż kilka kilometrów dziennie. Będzie szczęśliwy i linnii nabierze.[/quote]
Jeśli czasem wyglądacz przez okno to zwróć uwagę czy nie przejeżdża koło Twojego bloku na rowerze dogomaniak uwiązany do pięknego i grubawego Mixa.
Dla niewtajemniczonych - mieszkamy z Wandzią na przeciwległych końcach tej samej ulicy :-)

Beatko

No cóż jeśli taka jest Twoja wola to ja mogę tylko przyklasnąć.
Przy okazji, Enia wspomniała że co weekend przejeżdża przez Siedlce.
Czy byłaby taka możliwość żeby zabrać Colaka do mnie na kilka godzin. Zdaję sobię sprawę że nie może zostać na noc, więc Enia może mieć kłopot (nie wiem na jak długo zatrzymuje się w Węgrowie). Tak tylko luzno pytam i jeśli byłby to problem, proszę to zignorować.

Link to comment
Share on other sites

Gallegro może będę nieskromna ale tą znajomość przez ścianę kto wytropił?:razz:
mam nadzieje że razem zrobicie dużo dobrego....wiem że Wandzia wybrała by się do schronu w K.......
a collaczka to ja mogę Ci przywieść po prostu! jeżdże co weekend pod Węgrów ale z całą familią i sforką ......:p

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Beata_Dorobczyńska']Ale collak nie jest w W-wie , wiec to raczej malo mozliwe . A poza tym tym razem uwazam, ze to duzy stres dla niego . Niech pojedzie raz ale na zawsze ! :)[/quote]

Masz rację. Po głębszym zastanowieniu sam zauważyłem że to bez sensu.
Myślałem że jest u Ciebie w Wa-wie (info z forum) ale widocznie musiałem coś przeoczyć - to gdzie jest ten bidul dzisiaj. Tylko nie mów że w schronie, bo nie pozwolę żeby tyle czekał w tym g....e !!!

>Enia
Jeśli będziesz mogła to chętnie skorzystam.
Istotnie, Wandzię poznałem dzięki Tobie i powiem tylko - dobrze że jesteś.

Dogomaniacy wszystkich krajów łączcie się... bo gdzie ludzi kupa tam Lucyfer d..a :-)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...