Jump to content
Dogomania

Guzek pod skórą


Nelek

Recommended Posts

  • 1 month later...

Ja radzę ze wszystkimi guzami isc do lekarza wet. u mojej suki jakies 2 miesiące temu pojawil sie guz pod skórą- miedzy łopatkami (w miejscu gdzie zawsze jest szczepiona). Wyglądał niegroznie dlatego poszlam do lekarza dopiero 3 tyg po pojawieniu się guza. Decyzją była operacja- badanie histopatologiczne wykazało że jest to nowotwór ale na szczescie niezłośliwy. Przezyłam 2 tygodnie wielkiego strachu ponieważ lekarz podejrzewał mięsaka. Wiec nie lekceważcie nawet pozornie "bylejakich" guzów- najlepiej zeby oglądnał go specjalista .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Tina.Sara']Byłam u weta... Okazało się że ma krwiaka pourazowego... Ale wszystko już jest dobrze, smarujemy maścią :p[/QUOTE]

ja też miałam stracha poszłam do weta powiedziała że to nowotwór a poszłam do drugiego przebiła go i okazało się że to krwiak i sam zniknął po miesiącu ale smarowlaiśmy go maścią.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Fiprex ma zapobiegac wbijaniu sie kleszczy. Na pewno nie pomoze na wchłoniecie sie grudki po ugryzieniu przez kleszcza. Jesli kleszcz został wyjety w całosci, a w tym miejscu nie ma zadnych zmian (zaczerwienienia, spuchniecia lub podobnych) a została tylko taka grudka pod skóra, to nic nie trzeba z tym robic, samo sie wchłonie z czasem.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 years later...

odświeżęn temat...u naszej suni pojawił się guzek, przy karku, jest wielkości około 3cm (sunia to york), jest w miarę przesuwny, ale jest pod skórą, jakby przytwierdzony do czegoś głębiej, nie bezpośrednio pod skórą. Nie boli ja, nie swędzi.
To raczej nie po ugryzieniu kleszcza, bo byłby jakiś punkcik chociaż, zaczerwienione, a to jest głębiej. Jedziemy do weta za kilka dni. Ale może macie jakieś sugestie?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...