Jump to content
Dogomania

Mordowanie zwierzat w majestacie prawa - czy to mozliwe?


chwiladlapupila

Recommended Posts

no cóż.. niektórzy tak mają..
do tego MY mieliśmy nieprzyjemności, tzn były wielkie pretensje, ze MY jako KTOZ, współpracujemy z tym całym Harłaczem.... Bo okazało się, ze ON wiózł psy Kamienieckie do Krakowa... Byliśmy w szoku kiedy usłyszałam, co to za typ..... a ONA z nim nadal współpracuje :roll:

Link to comment
Share on other sites

Asior-juz nie bede prosila o pomoc dla psow wrzesinskich ,bo wiem ze jak wyjechaly do harlacza to slad po nich zaginie ,bo nikt sprawdzi ,skontroluje co sie z nimi stanie.
Nie naleze do zadnej polskiej org i nie wiem dokladnie jak dzialaja.Jezeli wiesz to dobrze .Ja nie znam szczegolow i nie ma zadnego wplywu na zadna organizacje prozwierzeca lacznie ze schroniskami.Poza tym podaj prosze nazwe chociazby jednej organizacji co jest nieskazitelna,nie poeplnila zadnego bledu.mysle ze te nie popelniaja bledow co tylko mowia,a nie dzialaja.Kazda ma cos za "uszami"
Jestem tak zrezygnowana ,zalamana i pesymstycznie nastawiona do sytuacji jaka zaszla w schronisku wrzesinskim ,ze moja pisanina i tak nic nie osiagna,wiec sie wycofuje z tego dzialu.

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Verdana]Nie ulega wątpliwości, ze Ada-jeje ma racje kiedy pisze tak:
[/FONT]
[quote name='Ada-jeje']Chyba ciagle walimy glowa w mur. Jak dlugo jeszcze??? kiedy sie to skonczy???[/QUOTE]

[FONT=Verdana]Kiedy to się skończy?[/FONT]
[FONT=Verdana]Nie ulega wątpliwości, że nawet działając szerokim frontem i z wielką energią, problemu nie rozwiążemy, bo nie da się zastąpić zmian systemowych lokowaniem pojedynczych bezdomniaków w kolejnych schronach. [/FONT]

[B][FONT=Verdana][SIZE=3]Tu jest analiza i perspektywa.[/SIZE][/FONT][/B]
[FONT=Verdana][URL]http://wiadomosci.ngo.pl/wiadomosci/636844.html[/URL] [/FONT]

[FONT=Verdana]Zastanawiam się, kto środowisko prozwierzęce wpędza w tę jałową dyskusję, kto wrednie manipuluje, kto pociąga za sznurki? To, że są to działania przemyślane i zaplanowane, nie ulega żadnej wątpliwości.[/FONT]
[FONT=Verdana]Ada-jeje, może wreszcie zamiast walić głową w mur należałoby użyć jej zgodnie z przeznaczenie i odrobinę pomyśleć? Może są wśród nas tacy działacze, którzy z rana niby grzebią w schroniskowych gów..ach, a wieczorową porą, na bankietach realnie grzebią w półmiskach z kawiorem i piją szampana? Może warto stanąć przy lustrze i sprawdzić, które z nas robi za marionetkę i kto pociąga za sznurek z drugiej strony? Mam co do tego pewne przypuszczenia.
A wy?
[/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Syllepsis'][FONT=Verdana]Nie ulega wątpliwości, ze Ada-jeje ma racje kiedy pisze tak:
[/FONT]


[FONT=Verdana]Kiedy to się skończy?[/FONT]
[FONT=Verdana]Nie ulega wątpliwości, że nawet działając szerokim frontem i z wielką energią, problemu nie rozwiążemy, bo nie da się zastąpić zmian systemowych lokowaniem pojedynczych bezdomniaków w kolejnych schronach. [/FONT]

[B][FONT=Verdana][SIZE=3]Tu jest analiza i perspektywa.[/SIZE][/FONT][/B]
[FONT=Verdana][URL]http://wiadomosci.ngo.pl/wiadomosci/636844.html[/URL] [/FONT]

[FONT=Verdana]Zastanawiam się, kto środowisko prozwierzęce wpędza w tę jałową dyskusję, kto wrednie manipuluje, kto pociąga za sznurki? To, że są to działania przemyślane i zaplanowane, nie ulega żadnej wątpliwości.[/FONT]
[FONT=Verdana]Ada-jeje, może wreszcie zamiast walić głową w mur należałoby użyć jej zgodnie z przeznaczenie i odrobinę pomyśleć? Może są wśród nas tacy działacze, którzy z rana niby grzebią w schroniskowych gów..ach, a wieczorową porą, na bankietach realnie grzebią w półmiskach z kawiorem i piją szampana? Może warto stanąć przy lustrze i sprawdzić, które z nas robi za marionetkę i kto pociąga za sznurek z drugiej strony? Mam co do tego pewne przypuszczenia.
A wy?
[/FONT][/QUOTE]
Wiem o wiele wiecej niz pisze, z Panem Wypychem jestem w ciaglym kontakcie, niedlgo na jego stronie ukaze sie o wiele wiecej. Nalezy to madrze wykorzystac.
Dpoty nie rozwalimy tego mechanizmu dopoty bedziemy tylko na forum w klawiature klepac i tylko to male grono osob na dogomani o tym wie. Tu musi zadzialac spoleczenstwo, do ktorego nalezy dotrzec, ktoremu nalezy pokazac caly mechanizm mordowania zwierzat w majestacie prawa za ciezkie milony, nalezy pokazac spoleczenstwu jak wyrzucja samorzady pieniadze w bloto, jak lamia przepisy a Temida ich broni i sprawy umarza. NIE MYLIC Z ZNECANIEM SIE NAD ZWIERZETAMI. Brak kontroli nad wydawana kasa na zwierzeta. Placa bez sprawdzania hyclom ktorych przybywa jak grzbow po deszczu i wylpywaczy wsrod wetow. Gminy dopuszczaja sie tego bezprawnie a jak sie stawia ich przed Temida to sprawa jest umarzana. Polska to jest kraj bezprawia, a prawo mamy tylko na papierze. Wymiar sprawiedliwosci to jedna wielka kleska.

Link to comment
Share on other sites

No i widzisz Ada co zrobiłaś? xxxx52 juz przestanie nam mówić co powinnismy zrobić. A szkoda, bo tak mądrze nam radziła!
Może i inni przetaną przelewać z pustego w próżne i coś zadziałają?
Przepraszam, że zaniedbałam mój temat, alem leciwa kobieta i nie zawsze dysponowana. Jutro chyba wyślę maila do fundacji z pewna propozycją (która nie zainteresowała Pana T.W), niestety .....
[B]Wszystkim innym polecam postudiować [/B][URL="http://www.argos.org.pl/"][B]http://www.argos.org.pl/[/B][/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agata Balu']No i widzisz Ada co zrobiłaś? xxxx52 juz przestanie nam mówić co powinnismy zrobić. A szkoda, bo tak mądrze nam radziła!
Może i inni przetaną przelewać z pustego w próżne i coś zadziałają?
Przepraszam, że zaniedbałam mój temat, alem leciwa kobieta i nie zawsze dysponowana. Jutro chyba wyślę maila do fundacji z pewna propozycją (która nie zainteresowała Pana T.W), niestety .....
[B]Wszystkim innym polecam postudiować [/B][URL="http://www.argos.org.pl/"][B]http://www.argos.org.pl/[/B][/URL][/QUOTE]
No prosze, nie rozsmieszaj mnie, bede zdrowsza, bo juz tez leciwa jestem. A czy wiesz ze w Malopolsce jest Olkuskie Stowarzyszenie Przyjaciol Zwierzat :angryy::mad:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Syllepsis'][FONT=Verdana]Asior ma rację, uparcie wklejając link do analizy sporządzonej przez pana Wypycha, bo żadne stowarzyszenie działając w ten sposób jak działa, nigdy nie rozwiąże problemu bezdomnych zwierząt. To są działania przypominające wylewanie wody z basenu przy użyciu szklanki. [/FONT][FONT=Verdana]Kompletnie bez sensu!
[B]Tak jak bez sensu jest przyczepianie budzika, nastawionego na 12 godzin, do łańcucha.[/B] :angryy:
Iście rewolucyjny pomysł wiadomego autorstwa i spółki. :evil_lol:
[/FONT][/QUOTE]
Szczególnie, gdy się "zapomni" określić, ile czasu ma trwać minimalna przerwa pomiędzy uwolnieniem psa z łańcucha, a jego ponownym przywiązaniem!
A może to się "dookreśli" w nowelizacji do nowelizacji?
Świetny pomysł na motyw przewodni kampanii wyborczej w Wałczu: "Wybierzcie mnie jeszcze raz, bo w poprzedniej kadencji nie do końca jeszcze ochroniłem zwierzęta!"

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dosia.wil'][B]Szczególnie, gdy się "zapomni" określić, ile czasu ma trwać minimalna przerwa pomiędzy uwolnieniem psa z łańcucha, a jego ponownym przywiązaniem! [/B]
A może to się "dookreśli" w nowelizacji do nowelizacji?
Świetny pomysł na motyw przewodni kampanii wyborczej w Wałczu: "Wybierzcie mnie jeszcze raz, bo w poprzedniej kadencji nie do końca jeszcze ochroniłem zwierzęta!"[/QUOTE]

Yeah!
...
[URL="http://www.dogomania.pl/threads/185147-quot-Nasza-quot-Polska-tradycja-psy-na-%C5%82a%C5%84cuchach-%21%21/page2"]http://www.dogomania.pl/threads/185147-quot-Nasza-quot-Polska-tradycja-psy-na-%C5%82a%C5%84cuchach-!!/page2[/URL]
...
Moim zdaniem istotne jest, że powstał zapis, który stwierdza, że pies nie może byc trzymany na łańcuchu na stałe, w sposób ciągły, długotrwale. Że, przepis określi minimalną długośc łańcucha.
Że, istnieje szansa dania podstaw do interwencji w przypadkach psów, które od urodzenia do śmierci całe swoje pieskie życie spędzają wisząc na metrowym łańcuchu....:shake:

Może czasami nie warto przyczepiac się do budzika bo można przegapic coś... większego... ;)
[URL]http://www.youtube.com/watch?v=ErarSYqGtd8&feature=related[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Karmi']
Moim zdaniem istotne jest, że powstał zapis, który stwierdza, że pies nie może byc trzymany na łańcuchu na stałe, w sposób ciągły, długotrwale. Że, przepis określi minimalną długośc łańcucha.
Że, istnieje szansa dania podstaw do interwencji w przypadkach psów, które od urodzenia do śmierci całe swoje pieskie życie spędzają wisząc na metrowym łańcuchu....:shake:

Może czasami nie warto przyczepiac się do budzika bo można przegapic coś... większego... ;)
[URL]http://www.youtube.com/watch?v=ErarSYqGtd8&feature=related[/URL][/QUOTE]

Tak konkretnie to w projekcie nowelizacji wiadomy poseł-autor w art. 6 ust. 2 pkt 10 stwierdza, że [I]"przez znęcanie się należy rozumieć:[/I]
[I]10) trzymanie zwierząt innych niż gospodarskie na uwięzi w sposób stały [B]nie dłużej niż 12 godzin[/B] w ciągu doby"[/I].


Czy ja straciłam zdolność czytania ze zrozumieniem, czy to poseł-autor ma problemy z logicznym myśleniem? Czy nie wydaje Wam się, że "nie dłużej" oznacza to samo co "krócej"?


A może ustawodawca faktycznie uważa, że trzymanie psa na łańcuchu krócej niż 12 godzin to jest znęcanie się, a powyżej to już nie!?


Ej tam, co ja się czepiam szczegółów! Grunt, że COŚ TAM w sprawie trzymania psów na łańcuchu się uchwali! A że bez sensu, to trudno! W przyszłej kadencji się znowelizuje!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dosia.wil']Tak konkretnie to w projekcie nowelizacji wiadomy poseł-autor w art. 6 ust. 2 pkt 10 stwierdza, że [I]"przez znęcanie się należy rozumieć:[/I]
[I]10) trzymanie zwierząt innych niż gospodarskie na uwięzi w sposób stały [B]nie dłużej niż 12 godzin[/B] w ciągu doby"[/I].


Czy ja straciłam zdolność czytania ze zrozumieniem, czy to poseł-autor ma problemy z logicznym myśleniem? Czy nie wydaje Wam się, że "nie dłużej" oznacza to samo co "krócej"?


A może ustawodawca faktycznie uważa, że trzymanie psa na łańcuchu krócej niż 12 godzin to jest znęcanie się, a powyżej to już nie!?


Ej tam, co ja się czepiam szczegółów! Grunt, że COŚ TAM w sprawie trzymania psów na łańcuchu się uchwali! A że bez sensu, to trudno! W przyszłej kadencji się znowelizuje![/QUOTE]

Dosia!
Oczywiście masz rację! Ale to jest do poprawienia na etapie prac w Komisji Sejmowej;)
Narazie sobie słusznie krytykujemy to i owo w tej nieszczęsnej ustawie,ale chyba jeszcze nie została skierowana do prac w Sejmie?:cool3:
Jak zostanie,to uważam,że takie osoby jak TY powinny brać udział w tych pracach- bo jak się wszyscy obrażą,to wyjdzie znowu bubel!
Trzeba trzymać rekę na pulsie;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ada-jeje']No prosze, nie rozsmieszaj mnie, bede zdrowsza, bo juz tez leciwa jestem. A czy wiesz ze w Malopolsce jest Olkuskie Stowarzyszenie Przyjaciol Zwierzat :angryy::mad:[/QUOTE]

:-o są realnie czy tylko na papierze???? Bo pierwsze o nich słyszę :roll:

Link to comment
Share on other sites

A Wy dalej swoje, wiem ze jest to watek o nowelizacji, ale na dzis jest tyle do zrobienia ze mozg sie lasuje. Moze wlasnie nasza postawa i proby ukrocenia nieprzestrzegania obecnej Ustawy, lamania prawa prawie przez wszystkie gminy w Polsce, przez PIW pozwoli na to ze zapisy w ustawie predzej czy pozniej musza sie zmienic. Pisanie tutaj na forum nie zmieni poprawy losu zwierzat.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asior']:-o są realnie czy tylko na papierze???? Bo pierwsze o nich słyszę :roll:[/QUOTE]
Sa realne jak najbardziej, niedlugo zobaczysz na watku ktory zalozyla Agata Balu, odp. z gmin. Zajrzyj na strone ngo a zobaczysz ze OPP maja wczesniej jak my, i nie zapomnieli umiescic bilansu w czasie, w ubieglym roku na stronie ngo.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ada-jeje'] Pisanie tutaj na forum nie zmieni poprawy losu zwierzat.[/QUOTE]
A Twoim zdaniem, poprawi los zwierząt przepchnięcie nowelizacji, która, mało że napisana rażąco niechlujnie, to jeszcze umożliwia uśmiercanie psów, gdy nie ma dla nich miejsc w schronisku, tylko na tej podstawie, że jakiś urzędnik stwierdzi, że pies zagraża jego kurom?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dosia.wil']A Twoim zdaniem, poprawi los zwierząt przepchnięcie nowelizacji, która, mało że napisana rażąco niechlujnie, to jeszcze umożliwia uśmiercanie psów, gdy nie ma dla nich miejsc w schronisku, tylko na tej podstawie, że jakiś urzędnik stwierdzi, że pies zagraża jego kurom?[/QUOTE]
Wole ten czas zuzytkowac w inny sposob niz pluc sie tu na watku.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dosia.wil']A Twoim zdaniem, poprawi los zwierząt przepchnięcie nowelizacji, która, mało że napisana rażąco niechlujnie, to jeszcze umożliwia uśmiercanie psów, gdy nie ma dla nich miejsc w schronisku, tylko na tej podstawie, że jakiś urzędnik stwierdzi, że pies zagraża jego kurom?[/QUOTE]

Dosia!
Właśnie chodzi o to,aby nie pozwolić na przepchnięcie-jak ładnie ujęłaś;) -nowelizacji,która ma takie błędy!
Ja uwazam,ze praca w Komisji Sejmowej to podstawa,bo tam właśnie można wiele zmienić na lepsze - tak sądzę,bo wiele ustaw tak było "obrabianych",aż do pożądanego skutku!
Tylko potrzebny jest ktos,kto TAM będzie,przy tych pracach i nie pozwoli zostawić paragrafów w takiej formie,jak sa obecnie;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dosia.wil']Tak konkretnie to w projekcie nowelizacji wiadomy poseł-autor w art. 6 ust. 2 pkt 10 stwierdza, że [I]"przez znęcanie się należy rozumieć:[/I]
[I]10) trzymanie zwierząt innych niż gospodarskie na uwięzi w sposób stały nie dłużej niż 12 godzin w ciągu doby"[/I].


Czy ja straciłam zdolność czytania ze zrozumieniem, czy to poseł-autor ma problemy z logicznym myśleniem? Czy nie wydaje Wam się, że "nie dłużej" oznacza to samo co "krócej"?
A może ustawodawca faktycznie uważa, że trzymanie psa na łańcuchu krócej niż 12 godzin to jest znęcanie się, a powyżej to już nie!?
[B]Ej tam, co ja się czepiam szczegółów![/B] Grunt, że COŚ TAM w sprawie trzymania psów na łańcuchu się uchwali! A że bez sensu, to trudno! W przyszłej kadencji się znowelizuje![/QUOTE]

Tak konkretnie to podajesz osobom czytającym ten wątek nieprawdziwe informacje.
W obecnym projekcie nowelizacji nie ma zapisu w formie podanej przez Ciebie.
Wystarczyło sprawdzic.
Podtrzymuję w całości swoją wypowiedź.

Muszę się chyba jednak zgodzic z czymkolwiek....
Na wszelki wypadek, żeby nie byc zbyt krytyczną bo:
[URL]http://www.youtube.com/watch?v=m2rkZzzY9D8[/URL]
Z najlepszymi życzeniami dla wszystkich aktualnie balujących na bankietach i tych niebalujących też.
A budzik.... przyda się jutro. :p

Link to comment
Share on other sites

Tak konkretnie to te, Twoim zdaniem, „nieprawdziwe informacje” nadal podawane są na stronie zespołu, do którego należy autor dzieła. Projekt zapisany pod datą 16 lutego 2011 r. zawiera ten nieracjonalny zapis. Nowszej wersji projektu autor nie podaje.
Każdy może to sprawdzić.
Nawet jeżeli Ty stoisz bliżej koryta i może w tej sprawie wiesz więcej niż ja, to ja z oczywistych względów wolę posługiwać się wiedzą zapodawaną przez posła, a nie wiarą w niesprawdzalne imaginacje.

[URL="http://zespoldlazwierzat.pl/"]http://zespoldlazwierzat.pl[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zenobiusz flores']A, to pan posel ma w ogole jakas wiedze ? dobrze wiedziec .:lol:[/QUOTE]


[quote name='Syllepsis']Tak konkretnie to te, Twoim zdaniem, „nieprawdziwe informacje” nadal podawane są na stronie zespołu, do którego należy autor dzieła. Projekt zapisany pod datą 16 lutego 2011 r. zawiera ten nieracjonalny zapis. Nowszej wersji projektu autor nie podaje.
Każdy może to sprawdzić.
Nawet jeżeli Ty stoisz bliżej koryta i może w tej sprawie wiesz więcej niż ja, to ja z oczywistych względów wolę posługiwać się wiedzą zapodawaną przez posła, a nie wiarą w niesprawdzalne imaginacje.

[URL="http://zespoldlazwierzat.pl/"]http://zespoldlazwierzat.pl[/URL][/QUOTE]

Tak konkretnie to w internecie znajdziesz... Kodeks Hammurabiego... :lol:

Specjalnie dla Was dziewczyny:
[URL]http://www.youtube.com/watch?v=Mtn7Fc1ysh8[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Ogladalam wlasnie w TWP Info na temat pana .....ja wam mowie drodzy telewidzowie i sluchacze , oraz czytacze popularnych gazet , patrzcie na rece swoim fundacjom ....najpierw fundacja wspolpracowala z panem a pozniej gdy ludzie zaczeli sie burzyc i informowac co sie dzieje - - zerwala wspolprace......moze niech fundacje sprawdzaja z kim wspolpracuja .........i komu gminy placa taaaaaaaaakie peiniadze o czym chyba fundacja musiala wiedziec .
To, ze ktos sobie wpisze slowo ' animals ' w logo jeszcze o niczym nie swiadczy , niestety .:shake:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...