Jump to content
Dogomania

Mordowanie zwierzat w majestacie prawa - czy to mozliwe?


chwiladlapupila

Recommended Posts

[quote name='xxxx52']Z jaka ja wspolpracuje,ktora nie pomaga zwierzetom?
Poza tym przyszla mnie mysl nastepujaca:
jezeli burmistrz i kierownik nie ma co zrobic z psami i juz zaczal usypiac,chce wyslac 400 km w niewiadome ,sprzedajac psy za 1000 zl ,to nie lepiej zeby nawiazali wspolprace z niemiecka albo holenderska organizacja i im za te 1000 zl powierzali psiaki w tym byl czip,paszport,kastracja i transport i jeszcze mysle ,ze by zostalo na karme do schroniska.Moze by nawiazali osobiscie wspolprace pojechaliby osobiscie i zobaczeli naocznie gdzie ich pieski beda przebywaly.Bo psy transportowac tak czy tak nalezy ,z tym ze org.niem transportuja w boksach ,a nie jak psy jada do Bialogardu transportowane jak trzoda chlewna.

tylko nie wiem czy by sie zanlazla taka organizacja?[/QUOTE]
Zapytaj o to org Mrunio, przeciez wywozi psy do Niemiec i ma tam kontakty. Ja odpadam w zajmowaniu sie hurtowym wywozeniu psow do Niemiec.
Wiele org. zajmuje sie zwierzetami w realu o tym wlasnie napisalam w poprzednim poscie, ale jakos Ci to umknelo. Przestan klepac w klawiature, tylko zadzwon do Burmistrza w Wrzesni i zaoferuj mu pomoc w adopcji jego psow do Niemiec. Pies Wolny tez juz wczesniej Ci napisal, ze sama tez mozesz pisac do gmin, a pieczatka z Niemiec zrobi wieksze wrazenia. Tez umknelo?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ada-jeje']Zapytaj o to org Mrunio, przeciez wywozi psy do Niemiec i ma tam kontakty. Ja odpadam w zajmowaniu sie hurtowym wywozeniu psow do Niemiec.
Wiele org. zajmuje sie zwierzetami w realu o tym wlasnie napisalam w poprzednim poscie, ale jakos Ci to umknelo. Przestan klepac w klawiature, tylko zadzwon do Burmistrza w Wrzesni i zaoferuj mu pomoc w adopcji jego psow do Niemiec. Pies Wolny tez juz wczesniej Ci napisal, ze sama tez mozesz pisac do gmin, a pieczatka z Niemiec zrobi wieksze wrazenia. Tez umknelo?[/QUOTE]
Najlepiej skontaktuj sie ze szefowa Mrunia ,bo widze ,ze masz zle informacj.a gdzie maja te psy ?
Jak mnie burmistrz poprosi to bede zalatwiala adopcje poprzez org .Protesty wysylamy w Niemczech wszedzie,gdzie sie da.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='xxxx52']Najlepiej skontaktuj sie ze szefowa Mrunia ,bo widze ,ze masz zle informacj.a gdzie maja te psy ?
Jak mnie burmistrz poprosi to bede zalatwiala adopcje poprzez org .Protesty wysylamy w Niemczech wszedzie,gdzie sie da.[/QUOTE]
A mi org. Mrunio nie potrzebna do spraw ktore ja zalatwim z epe. No to czekaj, az Cie burmistrz poprosi o adopcje w Niemczech, moze sie doczekasz.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ada-jeje']A mi org. Mrunio nie potrzebna do spraw ktore ja zalatwim z epe. No to czekaj, az Cie burmistrz poprosi o adopcje w Niemczech, moze sie doczekasz.[/QUOTE]
gdzie fundacja ma psy,bo ja nic nie wim o tym

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zenobiusz flores']Hmmm, ogolnie rozowo nie jest.....gdyby nie garstka ludzi .....ale trzeba troche sie orientowac i miec oczy otwarte ....i przygladac sie
uwaznie juz nie tylko co robia schroniska, gminy ale i poszczegolne org pro zwierzece ......jednym slowem trzeba troche ruszyc
nozgownica .[/QUOTE]
No wlasnie i z kim ta garstka ma jeszcze walczyc? Ta garstka ktora dokladnie orientuje sie w sytuacji i wie dlaczego w Polsce tyle zwierzat cierpi.

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Verdana]Urzędnicy gminni nie myślą, bo zakładając schron i przyjmując 1000 psów, po 1000 zł każdy, w kilka miesięcy mają 1.000.000 zł przychodu. Trzy czwarte psów schodzi, wiadomo, słabe są, marne żarcie.
[/FONT]
[FONT=Verdana]Zostaje 750.000 zł. [/FONT]

[FONT=Verdana]Jaki biznes ma taką rentowność poza prostytucja i narkotykami?[/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Syllepsis'][FONT=Verdana]Urzędnicy gminni nie myślą, bo zakładając schron i przyjmując 1000 psów, po 1000 zł każdy, w kilka miesięcy mają 1.000.000 zł przychodu. Trzy czwarte psów schodzi, wiadomo, słabe są, marne żarcie. [/FONT]

[FONT=Verdana]Zostaje 750.000 zł. [/FONT]

[FONT=Verdana]Jaki biznes ma taką rentowność poza prostytucja i narkotykami?[/FONT][/QUOTE]

Ale kreci sie interes ,dlatego lepiej ze po skasowaniu pieniedzy ,psy zostana zagryzine,umra z chorob,zgina w transportach.
Bo gminy co placa maja wszystko w nosie w jakie lapy dostaja sie zwierzeta ,najwazniejsze na ulicach nie biegaja bezanskie psy.
Juz teraz rozumiem ,dlaczego kotow nie wylapuja gdyz na nich nie mozna zarobic.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Syllepsis'][FONT=Verdana]Urzędnicy gminni nie myślą, bo zakładając schron i przyjmując 1000 psów, po 1000 zł każdy, w kilka miesięcy mają 1.000.000 zł przychodu. Trzy czwarte psów schodzi, wiadomo, słabe są, marne żarcie.
[/FONT]
[FONT=Verdana]Zostaje 750.000 zł. [/FONT]

[FONT=Verdana]Jaki biznes ma taką rentowność poza prostytucja i narkotykami?[/FONT][/QUOTE]
Ta garstka osob wie o tym juz od dawna. Sama wiesz co oznacza walka z gangiem narkotykowym lub prostytutkami.
My tez umiemy liczyc, tylko ze bez dowodow nic nie zrobimy, a zbieranie dowodow nie jest od reki. Na to trzeba czasu, i wiedza to tylko Ci ktorzy sie tym zajmuja w realu.
Swietny przyklad podalas.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='xxxx52']Ale kreci sie interes ,dlatego lepiej ze po skasowaniu pieniedzy ,psy zostana zagryzine,umra z chorob,zgina w transportach.
Bo gminy co placa maja wszystko w nosie w jakie lapy dostaja sie zwierzeta ,najwazniejsze na ulicach nie biegaja bezanskie psy.
Juz teraz rozumiem ,dlaczego kotow nie wylapuja gdyz na nich nie mozna zarobic.[/QUOTE]

W nosie ? No chyba nie w nosie skoro interes tak dobrze dziala ......a urzednikow przybywa i przybywa , jest ich coraz wiecej.......i jak jest ustawa to jednoczesnie jest 5 rozporzadzen do niej i zalezy od tego i l e zaplacisz tak ci urzednik podciagnie pod odpowiednie rozporzadzenie..........zeby bylo korzystnie .......

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agata Balu']oto link:

[URL]http://krakow.naszemiasto.pl/artykul/891707,pod-krakowem-lapia-bezpanski******-za-dwa-tysiace-zl,id,t.html?kategoria=663[/URL][/QUOTE]
Dlatego tak niechetnie udzielaja informacji publicznej. Nie bylo by w tym nic dziwnego gdyby nie fakt ze 23 stycznia 2009r bylo spotkanie z gminami ktore mialy podpisane umowy z P. w Olkuszu i zobowiazaly sie do budowy schroniska miedzygminnego, naturalnie do dzis jest cisza w temacie a bezpanskich psow przybywa. Nie tylko ze nie podejmuja zadnych krokow w budowie schroiniska to nawet zadna z gmin nie zareagowala na nasza petycje podjecia uchwaly i wygospodarowaniu w budzecie kasy na sterylizacje. Przez trzy lata gdyby byl program dla zmniejszenia populacji, napewno do dzis bezdomniakow bylo by mniej. Ale po co lepiej zaplacic za odpad jednorazowo 1000 zl i miec spokoj, ale my z epe bedziemy sie starac zeby im ten spokoj zaklocic.

Link to comment
Share on other sites

Założyłam temat: [URL]http://www.dogomania.pl/threads/207276-Do-wszystkich-organizacji-z-Województwa-małopolskiego[/URL]
Myślę, ze jeżeli małopolskie organizacje sie skrzykną i wspólnie wystapią z petycją-protestem do Wojewody małopolskiego, to coś może sie ruszy. I nie mówcie mi, ze jestem naiwna.
Prosze tylko aby na tym temacie nie śmiecić. Tu mozecie sie na mnie wyzywać!!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Syllepsis'][FONT=Verdana]Urzędnicy gminni nie myślą, bo zakładając schron i przyjmując 1000 psów, po 1000 zł każdy, w kilka miesięcy mają 1.000.000 zł przychodu. Trzy czwarte psów schodzi, wiadomo, słabe są, marne żarcie.
[/FONT]
[FONT=Verdana]Zostaje 750.000 zł. [/FONT]

[FONT=Verdana]Jaki biznes ma taką rentowność poza prostytucja i narkotykami?[/FONT][/QUOTE]
Dodaj jeszcze taką ewentualność, że tego samego psa można odłowić kilka razy w kilku różnych gminach, bo przecież gminy nie mają obowiązku oznakowania psa. Więc każdy ogon, który się jeszcze jako tako trzyma na nogach, to potencjalny zysk kilkukrotny!

Link to comment
Share on other sites

czytalam statystyke schroniska obornickiego to horor ,ale wyczatalam o u kilkunastu ucieczkach czyli dodatkowa jest kasa dla urzedasow.
Pomyslcie o harlaczu o ponad 50 umowach,o Wojtaszkach tam to biznes sie kreci,
Juz nie mowie o mniejszych schroniskach jak w Gnieznie czy katarzynowie,gdzie tylko sa adopcyjne mlode pieski ,a postawili na terenie wille warta okolo 500000 zl.,oczywiscie nie dla psow ,bo psy maja klateczki ca. 2/3 metry z buda.Pies nie moze sie tylko wokol swojej osi obrocic.terenu maja bardzo duzo.
Tak z ciekawosci kto kontroluje w schronisk przychody i rozchody?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='xxxx52']czytalam statystyke schroniska obornickiego to horor ,ale wyczatalam o u kilkunastu ucieczkach czyli dodatkowa jest kasa dla urzedasow.
Pomyslcie o harlaczu o ponad 50 umowach,o Wojtaszkach tam to biznes sie kreci,
Juz nie mowie o mniejszych schroniskach jak w Gnieznie czy katarzynowie,gdzie tylko sa adopcyjne mlode pieski ,a postawili na terenie wille warta okolo 500000 zl.,oczywiscie nie dla psow ,bo psy maja klateczki ca. 2/3 metry z buda.Pies nie moze sie tylko wokol swojej osi obrocic.terenu maja bardzo duzo.
[B][COLOR=red]Tak z ciekawosci kto kontroluje w schronisk przychody i rozchody[/COLOR][/B]?[/QUOTE]

Jeśli schron prowadzi prywatna osoba to właściwy Urząd Skarbowy;)
A jeśli gminne - to gmina prowadzi "rachunki" - wtedy zawsze można napisać do RIO,czyli Regionalna Izba Obrachunkowa,aby sprawdzili prawidłowość zapisów księgowych!:cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='xxxx52']
Juz teraz rozumiem ,dlaczego kotow nie wylapuja gdyz na nich nie mozna zarobic.[/QUOTE]

Nie mozna na kotach zarobic ?
A skad to masz ?
Tysiace kotow by ludzie wywozili z Polski dla 'przyjemnosci' ?
[url]http://www.facebook.com/notes/kotypl/adopcje-do-niemiec/196303343744768[/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Syllepsis'][FONT=Verdana]Urzędnicy gminni nie myślą, bo zakładając schron i przyjmując 1000 psów, po 1000 zł każdy, w kilka miesięcy mają 1.000.000 zł przychodu. Trzy czwarte psów schodzi, wiadomo, słabe są, marne żarcie.
[/FONT]
[FONT=Verdana]Zostaje 750.000 zł. [/FONT]

[FONT=Verdana]Jaki biznes ma taką rentowność poza prostytucja i narkotykami?[/FONT][/QUOTE]

Oj, chyba zaden....chyba i ja sie podlacze , taka kasiora .....liczy sie dzis i teraz a nie bohaterskie wczoraj albo uznanie u potomych .
PO dlugim namysle i lekturze odpowiednich organow propagandowych doszlam bylam do takiego wniosku .

Link to comment
Share on other sites

widzę, ze harłacz ostro wziął się do roboty, tż juz zewsząd idą informacje o gminach, które mu psy wysyłają.




dlaczego peesel nazywacie zielonymi? ło matko, jacy tam oni zieloni. no, najwyżej jak.. szkło butelkowe.

mam wątpliwą przyjemnośc pracować w budynku, w którym uny majo siedzibe (i farta, że wejście od innej strony). ale widuję, owszem. panowie w garniakach spluwający przed wejściem do budynku.

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Verdana]Jak ja czasem coś palnę to aż strach, a tu takie milusie spotkanko.[/FONT]
[FONT=Verdana][URL]http://www.minrol.gov.pl/pol/Ministerstwo/Biuro-Prasowe/Informacje-Prasowe/Spotkanie-wielkanocne[/URL]
[/FONT][I]
20.04.2011 [/I]
[I][FONT=Verdana]Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych odbyło się dziś uroczyste spotkanie Kierownictwa Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi z pracownikami resortu i przedstawicielami instytucji podległych. Minister Marek Sawicki złożył wszystkim życzenia spokojnych świąt, spędzonych w rodzinnej atmosferze.[/FONT][/I]

[CENTER][I][FONT=Verdana] [SIZE=3][B]„Niech radość Wielkiej Nocy napełni nasze serca
obfitością łask Chrystusa Zmartwychwstałego.
Życzę wszystkim nowej nadziei
wraz z budzącym się wiosną życiem[/B][/SIZE][/FONT][/I][I][FONT=Verdana][SIZE=3][B]”[/B][/SIZE] – powiedział Marek Sawicki. [/FONT][/I]
[/CENTER]
[FONT=Verdana]
[/FONT]
[FONT=Verdana]A może to ja świruję?[/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Syllepsis'][FONT=Verdana]Jak ja czasem coś palnę to aż strach, a tu takie milusie spotkanko.[/FONT]
[FONT=Verdana][URL]http://www.minrol.gov.pl/pol/Ministerstwo/Biuro-Prasowe/Informacje-Prasowe/Spotkanie-wielkanocne[/URL]
[/FONT][I]
20.04.2011 [/I]
[I][FONT=Verdana]Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych odbyło się dziś uroczyste spotkanie Kierownictwa Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi z pracownikami resortu i przedstawicielami instytucji podległych. Minister Marek Sawicki złożył wszystkim życzenia spokojnych świąt, spędzonych w rodzinnej atmosferze.[/FONT][/I]

[CENTER][I][FONT=Verdana] [SIZE=3][B]„Niech radość Wielkiej Nocy napełni nasze serca
obfitością łask Chrystusa Zmartwychwstałego.
Życzę wszystkim nowej nadziei
wraz z budzącym się wiosną życiem[/B][/SIZE][/FONT][/I][I][FONT=Verdana][SIZE=3][B]”[/B][/SIZE] – powiedział Marek Sawicki. [/FONT][/I]
[/CENTER]
[FONT=Verdana]
[/FONT]
[FONT=Verdana]A może to ja świruję?[/FONT][/QUOTE]
Ty lepiej juz nie wyszukuj tak wkurzajaczych wiesci.
Jeszcze troche i wszyscy bedziemy swirowac.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='xxxx52']Najlepiej skontaktuj sie ze szefowa Mrunia ,bo widze ,ze masz zle informacj.a gdzie maja te psy ?
Jak mnie burmistrz poprosi to bede zalatwiala adopcje poprzez org .Protesty wysylamy w Niemczech wszedzie,gdzie sie da.[/QUOTE]

ależ Ada wcale nie ma złych informacji, fundacja mrunio wywozi psy do niemiec.. sama szefowa się odgrażała że zabierze psy kamienieckie do niemiec (te za które nie płaci i nigdy nie płaciła, nawet teraz mając na koncie 120 tysięcy złotych uzbierane na Kubę....)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sleepingbyday']


dlaczego peesel nazywacie zielonymi? ło matko, jacy tam oni zieloni. no, najwyżej jak.. szkło butelkowe.

[/QUOTE]

Obrażasz ich mówiąc, że nie są zieloni. przecież są totalnie "zieloni", szczególnie jeżeli chodzi o ochronę zwierząt.
Co do koloru, to dałbym im żółty odcień brązu - kojarzy mi się ze zbożem i ... obornikiem ;) [I](czyt. gnojem)[/I]
Najlepiej do nich pasuje "chłopaki-brązowe gumiaki".
Co do masowego odławiania tego samego psa i czerpania z tego korzyści majątkowych, to dobrze by było, aby każdy pies w momencie pierwszego szczepienia p-ko wściekliźnie miał obowiązkowo założony dokument koniecznie ze zdjęciem w ustawieniu, jak np. w dowodzie osobistym (najlepiej, jakby miał 3 zdjęcia - z przodu oraz prawy i lewy profil). Jak pies "zejdzie" to powinno to być odnotowane przez weterynarza. Poza tym powinna być odnotowana każda ciąża i ilość urodzonych. Trochę biurokracji, ale w dalszym planie powinno dać efekt wymierny.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asior']ależ Ada wcale nie ma złych informacji, fundacja mrunio wywozi psy do niemiec.. sama szefowa się odgrażała że zabierze psy kamienieckie do niemiec (te za które nie płaci i nigdy nie płaciła, nawet teraz mając na koncie 120 tysięcy złotych uzbierane na Kubę....)[/QUOTE]
To by bylo wspaniale gdyby sie Organizacji Mrunio udalo zabrac te psy i umiescic w org.niemieckiej.Gdzie te psy przebywaja?
Nie znam histori psow kamienieckich.
Nie wiem ile pieniedzy zebrala Fundacja Mrunio ,bo mnie to nie interesuje,ale czy mialas wglad do konta tej organizacji?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...