Jump to content
Dogomania

Obgryzanie tylka przez innego psa


Aga i Tajga

Recommended Posts

Mam problem z dwoma briardami. A raczej z jednym. A mianowicie: mam w domu dwa briardy (jeden ma rok <suczka-Tajga> a drugi 9 miesiecy <pies-Kapiś Junior>) i problem polega na tym, ze moja suczka obgryza tylek pieskowi czego wynikiem jest oplakany stan siersci psiura:-(
Czy da sie jakos oduczyc sunie zeby tego nie robila:???:
Dodam jeszcze ze Tajga robi to zazwyczaj kiedy maly biegnie. Czasem Kapiś juz nie wytrzymuje i dochodzi do maluskiego spiecia miedzy psiakami (niegroznego oczywiscie).
Czy ktos z Was ma lub mial taki problem i jak sobie mozna z nim poradzic :Help_2:
:placz: "prosze pomozcie bo wylysieje calkiem" to mowil Kapiś.

Link to comment
Share on other sites

Ok, zaraz napisze coś o dyskach Fischera.Taki dysk składa się z kilku krążków,które wydają nieprzyjemny dźwięk. Zadaniem takich dysków jest przerwanie niepożądanej czynności,którą wykonuje nasz pies,ale tak żeby kara nie kojarzyła się z nami tylko z tym co akurat robi. Taki dysk rzuca się nie w psa,ale w jego pobliże żeby odwrócić jego uwagę. W momencie kiedy przerywa niepożądaną czynnosć przywołujemy go do siebie i nagradzamy lub nagradzamy zaraz po tym jak przestanie np.kopać,gryźć,szczekać. Sama stosuje taką metodę tylko zamiast dysków używam łańcuszkowej obroży,ale daje to taki sam efekt.

Link to comment
Share on other sites

Często jak wychodze na spacery to wiele psów zaczyna podgryzać ere w tylek :lol: Jej się to nie podoba i zaczyna uciekać a jak przyspiesza to ten pies jeszcze bardziej ją podgryza....i tak w kółko aż się odczepi. Możliwe, ze będziemy mieć 2 psiaka i też bym chciała wiedzieć jak do tego nie dopuścić:lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...