Jump to content
Dogomania

Bozita


Buldog

Recommended Posts

Moje obie sunie jedza Bozite od poczatku roku. Starsza 10 letnia caly czas dostaje Bozite Light (jest troche otyla) - po pol roku regularnego stosowania stwierdzam, ze ma sie super. Ma taki wlos jakiego nigdy nie miala, mocny i jest go duzo :). Mlodsza suka jest karmiona seria super premium Robur lamb&rice. W miedzyczasie zakonczyla championat:multi: i wyglada rewelacyjnie.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • Replies 73
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='liberopossible']Jak karmiłam "prawie CTR-a" (mieszańca) Bozitą Robur -bardzo nam służyła, Mona jadła ją kilkanaście miesięcy i wszystko było ok.Kupowałam pod podanym przez Izę linku.W Warszawie w żadnym sklepie jej nie widziałam.
Pozdrawiam
Dominika[/quote]

Ja od czasu do czasu kupuję Bozitę dla mojego wrażliwca - jest to jedna z nielicznych karm, którą dobrze przyswaja. W żadnym sklepie stacjonarnym jej nie widziałam, tylko na wystawach i w internecie. My kupujemy w zooplusie - zawsze tam było najtaniej (niecałe 200 zł za duży worek).

Link to comment
Share on other sites

Możecie mi pomóc w podjęciu decyzji?
Marley je od pół roku Brit adult large breed. Zastanawiam się nad zmianą karmy właśnie na Bozitę. Kompletnie nie znam się na porównywaniu składów itd. Więc możecie mi doradzić czy to dobry pomysł?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kinia']Możecie mi pomóc w podjęciu decyzji?
Marley je od pół roku Brit adult large breed. Zastanawiam się nad zmianą karmy właśnie na Bozitę. Kompletnie nie znam się na porównywaniu składów itd. Więc możecie mi doradzić czy to dobry pomysł?[/quote]

Mysle ze warto sprawdzic czy psiak polubi Bozite. Zreszta to karma typu premium wiec lepsza od tego niebieskiego Brita.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Tak jak pisałam od 11.08 karmę moje bassety Bozitą, muszę przyznać - pierwsza klasa. Wcinają z chęcią, karma jest wydajna. Toffi już powraca do prawidłowej wagi. Dolly szczęśliwie wcina bez uczuleń itp. Sierść ładna, lśniąca i z pyszczka im ładnie pachnie (co rzadkie).

Co możecie powiedzieć o rodzajach tej karmy? Dużo tego i cenowo bardzo różnie.
Pozdrawiam, Agnieszka, Dolly i Toffi

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='filodendron']Kupiłam Bozitę Original Plus i pies mi zaczął na niej marnieć. Jeść jadł, ale koopska wielkie, gazy, sierść się jakaś taka byle jaka zaczęła robić - no generalnie widać było, że mu nie służy. Nawet nie dokończyliśmy wora. U nas się nie sprawdziła.[/quote]

Tez rezygnuje! Siersc super, energia jest , tyle ze kupaski 5 razy dziennie (samoyedka) a, u shiby luzne i rownie czeste.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 10 months later...
  • 2 weeks later...

Moja szkotka zjada bozite junior, dobrze na niej wyglada, wcina bez wybrzydzania. Czasem daje jej na zachetke bozite w puszce, bardzo ladnie pachnie i szkotka zjada chetnie.
Westka za to zupelnie nie dala sie przekonac do Bozity robur z jagniecina. Jadla niechetnie, ale poza tym karma sprawdzala sie ok, tzn sunia sie nie drapala. Ale i tak szukamy innej karmy.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

ja bym mogła syfem nazwać Bozitę.. bo mój pies na niej dalej sr.. niż widział.. do tego sierść zaczęła być kiepska, pies jadł kupy, tynki i miał potworne gazy... później był RC - kupy się ustabilizowały ale to nie było to, bo nadal sierść fe, nadal gazy, pies przestał jednak pochłaniać "padliny" i inne takie smakołyki.. teraz na ProPlanie jest cacy - i sierść i kupy i nie rusza padliny i gazów brak! znaczy są ale to perfuma w porównaniu do poprzednich! no i z pyska nie śmierdzi! i o dziwo.. na pedegree - od pudlarzy się tyle o tym nasłuchałam że spróbowałam, a tej niby śmieciowej karmie psisko odzyskało niezłą sierść, miał ładne kupy, ale powrócił kłopot z gazami które powalały no i z pyska mu jechało..
A barf w kostkach wywołuje Leona wymioty.. w sklepach mogę go zaopatrzyć tylko w drób.. więc barf nie ma sensu w tym wydaniu..
po własnych przejściach z karmami mogę powiedzieć tylko jedno - każda karma jest dobra, o ile służy naszemu psu. To co jest na etykiecie i ile kosztuje jest nie istotne - bo i karma za 60zł/kg, z masą składników wypisanych na opakowaniu i dużą ilością białka, może być dla psa trucizną.
dlatego zostaniemy na ProPlanie :)

Link to comment
Share on other sites

po tym co z nią przeszłam, tej drugiej wersji wolałam w ogóle nie próbować - bo ileż można mopem sprzątać kupy szczeniakowe? o.O' zresztą w tej drugiej wersji nie ma karmy strikte dla szczeniaków, tylko dla psów małych ras, suk w ciąży, karmiących i szczeniąt - jak dla mnie za wiele..

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Moja suka póki co Bozitę dostaje w ramach nagrody, bo dostałam takie małe opakowania Robur Lamb&Rice i Salmon&Rice i na oba smaki się rzuca. Wrzuciłam jej trochę granulek do miski i bardzo chętnie zjadła, a zwykle bardzo niechętnie podchodzi do miski.
Obecnie je Magnusson meat&biscuit i jest super, ale chcę znaleźć drugą karmę żeby jej zmieniać, najchętniej na jakimś innym mięsie i dlatego pomyślałam o bozicie.
Mam nadzieję że będzie dobrze szczególnie że takie objawy jak opisuje [B]Irviers[/B] moja miała po Acanie :).

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Swego czasu dużo myślałam nad zupełnym przejściem na Bozitę. Karma jest naprawdę tania, co początkowo mnie lekko przerażało, ale potem się przełamałam (niestety - patrzę ciut stereotypowo na to, że cena=jakośc). Psy zjadły jeden worek Bozity Light nieco grymasząc, drugi wcięły znacznie lepiej i chętniej. Trzeciego nawet nie ruszyły (Light wybrałam dlatego, że wtedy chwilowo miałam problem z wagą ONa), więc dałam sobie spokój.
Sama nie wiem jak oceniac tą karmę. Nie próbowałam potem już w ogóle z obawą że pies jej już nie tknie i kolejny worek będzie do oddania.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...