Jump to content
Dogomania

szelki skórzane naturalne


tola1

Recommended Posts

Czy szelki skórzane ( kolor naturalny) są zdrowe i wygodne dla psa ? czy można je moczyć w wodzie ( np. w morzu, jeziorze gdy pies pływa ) i chodzić w nich po deszczu bez obawy, że się zniszczą, wymiękną, stracą kolor ????

Link to comment
Share on other sites

Hej, nie wiem jak szelki ale jedna smycz skorzana mialam przez cale zycie mojej ś.p. suczki i ta smycz przeszla wszystko, co zwykle smycz przechodzi ;) do tej pory lezy i ma sie dobrze, choc juz nie jest w uzyciu.
Z kolei obroza skorzana mojego obecnego psa ma juz 2 lata i jest w idealnym stanie, tylko sciemniala znacznie ;) ale zostala wykonana recznie przez rymarza.
Tak wiec szelki powinny miec sie tak samo dobrze, tylko ze skora dlugo schnie i robi sie twarda po zamoczeniu, wiec jesli pisak sie czesto moczy to moze lepiej dac mu szelki z tasmy. Bedzie mu wygodniej i unikniesz zakladania mu mokrych szelek ktore nie zdazyly wyschnac od poprzedniego spaceru ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ma-ja'] tylko ze skora dlugo schnie i robi sie twarda po zamoczeniu[/QUOTE]
Otóż to, zdecydowanie preferuję szelki z taśmy, są miękkie, psu jest wygodnie, nic psa nie obciera (a taka zmoczona skóra po wyschnięciu- nie jest zbyt miła w dotyku).

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Ja też używam szelek materiałowych (yyy chyba parcianych) i po wyjściu z rzeki, są suche (na pewno wcześniej niż smycz skórzana). Co prawda smycz mam ok. 4 lat i jest w bardzo dobrym stanie (może nie tyle co z wyglądu ile użytkowości). Pies mojej koleżanki miał czerwoną obrożę i po zmoczeniu (psa z obrożą), tak jak wspominała jedna z przedmówczyń, został czerwony pasek wokół szyji, który wcale nie chciał zejść...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Zdecydowanie, tak szelki jak i obroże skórzane po namoczeniu robią się twarde jak skała. Muszą wtedy strasznie obcierać psa. Poza tym skóra po namoczeniu robi się ciężka i bardzo długo schnie, a nie wolno jej suszyć na piecyku czy kaloryferze, bo popęka i ją... trafi. (dlatego motocykliści wolą goretexy nie wchłaniające wody, bo skóra jest ok, ale nie po przelaniu przez deszcze przy 100km/h, przy spacerze też nie jest ok, bo ciąży). :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Ja też zdecydowanie polecam szelki taśmowe, z tych samych powodów, co przedmówcy: są lżejsze i bardziej plastyczne, szybciej schną (a właściwie prawie wogóle nie wchłaniają wody), nie brudzą sierści tak jak skórzane (mój Kleks jest prawie cały biały i po spacerze w deszczu, w skórzanych szelkach zostawały mu brązowe smugi). Od 4 lat mamy szelki taśmowe, nic się nie zniszczyły i zarówno my, jak i psiak, jesteśmy zadowoleni :multi: .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vesna'][...]Od 4 lat mamy szelki taśmowe, nic się nie zniszczyły i zarówno my, jak i psiak, jesteśmy zadowoleni :multi: .[/quote]

A, to skoro jesteście doświadczeni, bo mam zamiar kupić szelki parciane, to czy takie szelki też da sie przypiąć do pasów bezpieczeństwa w samochodzie. Są może jakieś przełączki, czy do samochodu muszą być szelki samochodowe?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Myszaga'] Są może jakieś przełączki, czy do samochodu muszą być szelki samochodowe?[/QUOTE]
Są przełączki, na allegro można znaleźć oraz na wystawach psów (w zwykłym sklepie nie spotkałam). Kawałek taśmy- z jednej strony karabinek do przypięcia do szelek, z drugiej końcówka wpinająca się w pasy bezpieczeństwa.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

A ja mam szelki skórzane :oops: Ale muszę powiedzieć, że jestem zadowolona :p Obroże też mam skórzeną i to tą samą od 4 lat. Jakoś mam uraz do rzeczy parcianych, już wolę łańcuszek. Kiedyś pies na nylonowej smyczy zrobił mi bomble na rękach i teraz boję się, że u psa taki sam efekt mogą wywołać szelki, choć z tego co piszecie okazuje się, że niesłusznie.

Link to comment
Share on other sites

pracuje z psami na szelkach skorzanych.jedne mam tylko materialowe .wszelakie rzeczy ze skory[rowniez linki sladowe]nalezy po zakupie poddac konserwacji.chyba najstarsza metoda znana osobom uprawiajacych jezdziectwo jest rozgrzany olej parafinowy.po takim nasaczeniu skory[od strony nie polakierowanej]skora pozostaje miekka i trwala.nie nasacza sie woda,czyszczenie polega na przetarciu szmatka i wszystko lsni.jesli przez kilka godzin skora moknie to po jej wysuszeniu[np.na kaloryferze]nalezy powtorzyc smarowanie.w sklepach jezdzieckich jest mnostwo specyfikow do skory.po impregnacji skora nie nasiaka woda wiec szelki czy cokolwiek innego zostaja lekkie.

Link to comment
Share on other sites

hmm moje psy maja obroze i smycze ze skory, obroze sa z podw\ojnej warstwy.. mocne i grube.. nie lakierowane itp.. a smycze sa podszyte tasma co je wzmacnia.. i z cekinem szarpie sie od kwietnia itp i smycz jets tylko porysowana:D a parciana danwo by przegryzl podczas zabaw;p wiec ayshe jak w parafinie namoczyc??poprosze przepis;)raz kiedys wysmarowalam wszystko kremem do skory<butow,plaszczy skorzanych>

Link to comment
Share on other sites

Ooo, właśnie, olej parafinowy też. Razem z mydłem glicerynowym stanowią niezawodny duet do "prania" i konserwacji siodeł, ogłowi, itd.
Bardzo polecam. Nie lubię zbytnio smyczy i obróż z materiału, szybciej się drą, namoczone rozciagają no i teraz robia takie koszmarne wzory:/ Zielono-czerwono-granatowa smycz, obroży potem nie dobierzesz i pies wygląda jak na paradę clownów. Wiem, że mu to nie przeszkadza :oops: ale ja osobiście wolę tradycyjne, brązowe i czarne komplety skórzane.

Link to comment
Share on other sites

marmara-wlewasz parafinowy olej zakupiony w aptece do jakiegos naczynia po czym podgrzewasz[bardzo ale nie do wrzenia].skorzane cus co bedziesz smarowacmusisz przesuszyc,najlepiej na kaloryferze polozyc godzine przed smarowanie conajmniej.bierzesz pedzelek,maczasz w b.cieplym oleju i smarujesz.bedzie wsiakac w skore.jak zacnie wolno wsiakac-skora sie nasaczyla,wiecej nie smarujesz.nasmarowany sprzet kladziesz gdzies az wszystko wsiunknie[nie na kaloryferze tym razem,musi wsiunknac bez przyspieszaczy],wycierasz szmatka resztki oleju i kuniec.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 1 year later...

Planuje zakup (myslalam o wlasnej robocie..ale chyba sie w koncu nie zdecyduje)
szelek dla sredniego psa (27kg) i chcialabym aby byly to szelki sportowe.. aby pies mogl w nich bezpiecznie ciagnac (mnie na rowerze, sankach, opone itp.. ) zeby w razie potrzeby mozna bylo go wyciagnac za nie z wody (co by nie wypadl).. Poza tym wzgledy praktyczne: latwosc zakladania i czyszczenia.
Moglibyscie mi cos polecic?

znalazlam cos w ten desen:
[URL="http://www.dogrex.republika.pl/beti2.JPG"]http://www.dogrex.republika.pl/beti2.JPG"[/URL]
*zdjecie z Allegro, pies nie moj

ale moze takie to zbyt masywne?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...