Jump to content
Dogomania

Co po sterylizacji?


Damian

Recommended Posts

Mam sunie, kundelka, 6 lat, średniego wzrostu. Wysterylizowałem ją jakiś rok temu. Lekarz ostrzegł mnie przed przybieraniem na wadze po tym zabiegu. Teraz Nana waży 25kg, to już naprawdę sporo jak na nią. Pomóżcie, jak mam odchudzić pieska, nie chce żeby się męczyła, i nie chce jej usypiać bo to mój największy przyjaciel, ale wiem jak jej ciężko z taką nadwagą. Co mam robić?

Link to comment
Share on other sites

Czemu miałbyś ją usypiać? Nie piszesz jaką karmą karmisz psa, trzeba by przejść na karmę light i to dokładnie przeliczyć nie na jej obecną wagę a na taką jaką powinien mieć pies. Zacząć od częstych ale niezbyt forsownych spacerów ,tak żeby nie obciążyć dodatkowo serca wysiłkiem.Z czasem można zwiększać wysiłek jak waga zacznie spadać. Musisz zrezygnować z podkarmiania, smaczków, tylko 2 małe posiłki dziennie.Idealnie byłoby jakby pies pływał w jeziorze.Sama mam psa po kastracji już 3 lata i przytył po zabiegu niecały kilogram.To wymaga stanowczości bo żebrak z niego jest straszny jak bardzo rozpacza to dostaje gryzaki (kości wołowe, cielęce preparowane z zoo. sklepów).

Link to comment
Share on other sites

Nana dostała karme na odchudzanie, byliśmy na 3 spacerkach 30 minutowych w ciągu 5 godzin :lol:, forma nie jest taka słaba. Ehh, teraz mamy wakacje to pewnie dwór będzie naszym pryjacielem. A, i optymalna waga dla Nany to 17 kg, jakoś damy rade :lol:!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Mój pies po kastracji przytył 5 kg. Jest to hasior wystawowy typowo więc raczej mniejszy i krępawy. Po kastracji zmniejszyłam mu ilość pozywienia nie dokarmiam go pod stołem i walcze na każdym kroku żeby nikt tego nie robił, smaczki ze szkolenia odliczam z porcji dziennej no i przedewszystkim wiedziemy aktywny tryb życia, 10km spacery kilka razy w tygodniu to standart i do tego biega w zaprzęgu. Waga wróciła do normy, a jest nawet lepiej, ja mam motywację do większego wysiłku a pies wspaniała linie :)
Sępiszonem jest okropnym ale da się z tym żyć, trzeba tylko konsekwencji. A pływanie w jeziorze jest rewelacyjną sprawa dla psiaka. Raz że się schłodzi w ciepłe dni, a dwa ma wysiłek fizyczny nie obciążający stawów :)
Ruch po kastracji/sterylizacji jest na prawde ważny. Jutro moja mikro sunia ma sterylke, mam nadzieje że nie będzie znią źle po operacji i nie przytyje bo ona to taki mikro pies jest :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...