Jump to content
Dogomania

F&F juz w DS!DZIEKUJEMY! Silna alergia na roztocza!!!!


kizimizi

Recommended Posts

  • Replies 569
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

matko chcialam dodac to co mi odpisalas na meila i usunelam to glupia! Ehhhhhhhhh!!!!!

Oki poszukalam popytalam innych i kazdy radzi mi zrobic testyt:
1. krwi -de facto sa,
2. skórne
3. lub biorezonans

[I]Żeby ulżyć w świądzie mogą pomóc kąpiele w szamponie dla alergików - my mamy Allermyl, ale na szampon pies też może być uczulony, więc najpierw zrób próbkę na małej powierzchni ciała minimum 24 h przed kąpielą.
Jeśli są jakieś zaczerwienienia, wypryski, pokrzywka - możesz smarować to np. Sudocremem (też zrób próbkę np. w pachwinie, czy to psa nie uczula).

[/I]ale przejdzmy do rzeczy, tego dowiedzialam sie o biorezonansie:

[I]Biorezonans to medycyna niekonwencjonalna, opinie są różne, od bardzo entuzjastycznych po "to w ogóle nie działa, bzdura jakaś" ;-)
Moim zdaniem warto spróbować, bo po odczulaniu obserwowałam u mojego psa dużą poprawę z dnia na dzień, kiedy odczulaliśmy pyłki - w skrócie pies tydzień przed wizytą chodził załzawiony, drapał się; dzień po odczulaniu świąd zanikał, po 2 dniach schodziło zaczerwienienie oczu i łzawienie.
Oczywiście odczulanie może się nie udać (ważne, żeby po zabiegu wykonać test na odczulany alergen), alergia może po czasie nawracać (szczególnie pokarmowa, stąd my jedzenia nie odczulaliśmy, bo w tym wypadku efekt utrzymuje się zwykle max. około roku - przy pyłkach itp. zazwyczaj minimum kilka lat) - no i dopóki nie odczulimy wszystkiego, jakieś tam objawy mogą się utrzymywać; niemniej jednak po odczuleniu większości alergenów, na które pies jest najbardziej narażony, poprawa jest widoczna.[/I]

poza tym we Wrocku przyjmuje dr Popiel, ktory jest wlasnie psim dermatologiem. Cennik:
[I]znajomi mają bulla z AZS i nie zapłacili nigdy więcej niż 80zł (wizyta + badania + leki).
Ale wszystko zależy od rodzaju badań, leków itd. [/I]


Mysle ze warto byloby wybrac sie z nim na konsultacje. Jesli pies wymagałby jakiegos drastycznie drogiego leczenie to dogo na pewno pomoze. Najwazniejsze zeby wreszcie ktos doswiadzcony polkecil co najlepiej robic.
Co sadzicie?

Link to comment
Share on other sites

Weterynarz, do której chodzimy to tez zwierzęcy dermatolog, więc nie wiem dlaczego miałabym iść do innego. O odczulaniu czytałam i nie podejmę się tego, koszty są też duże, a efektu może nie być. Poza tym nie mogę stosować kilku rodzajów terapii równocześnie, bo nigdy nie będę wiedzieć, co działa ,a co nie, a nie stać mnie na wydawanie paru tysięcy złotych rocznie. Szampon dla alergików kupiłam i będę stosować.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Dr Popiel jest też alergologiem.
Najważniejsze jest znalezienie przyczyny świądu. Czy on nie dostaje czegokolwiek co zawiera mleko lub pochodne? nawet w minimalnych ilościach?
Spróbuj go wykąpać kilka razy z dodatkiem 1 łyżeczki spożywczej sody oczyszczonej do wody.Powinno zmniejszyć świąd. Kiedy był odrobaczany?

Link to comment
Share on other sites

przyczyne znamy; alergia na roztocza i na pylki traw- ale teraz zima. Chodzi o to raczej by zastosowac odpowiednia terapie.
No nic, czekamy na wiesci z ds.
DS jak sie ma psinka na swieta? choinke żywa macie czy sztuczna? Zywa moze pylic a sztuczna zbiera kurz ..., tak czy siak neidobrze :(

Link to comment
Share on other sites

Nie je nic z mleka, je głównie suchy pokarm , od czasu do czasu mięso, ale rzadko. Na razie jest dobrze, dajemy mu co parę tygodni taki nie za silny steryd i skóra bardzo się mu poprawiła i rany zagoiły. Na razie nie kąpię go, bo po kąpielach było gorzej, a poza tym boję się, że nie wyschnie i przemarznie na dworze. Ja w domu nie mam sterylnych warunków, i nie wprowadzę ich dla psa, bo nie mam czasu na wieczne sprzątanie.
Choinka będzie prawdziwa :-), na szczęście na te pyłki nie ma uczulenia.
Życzę Wam w imieniu naszym i Flapa Wesołych Świąt.
.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

[quote name='kora78']oj, jak milo. dziekujemy bardzo za fotki :)
Flap calkiem inaczej wyglada, niz kiedys. inna ma mine, calkiem inna. i miesni nabral na klacie, a nie tylko tluszcz. ladniejsza ma budowe. i bielusi, jak snieg :)[/QUOTE]

te mięsnie to sterydy :-)
kochany jest, jak głaszczemy Kapsla podchodzi, wciska głowę i trąca noskiem, żeby to jego pieścić

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

[quote name='kora78']a jak sie flap czuje, jako jedyny pies w domu? lepiej mu?

ile wazy flap?[/QUOTE]

Lepiej, już nie musi pilnować miski :-)
A dzięki KApslowi korzysta teraz z uroków kanapy w nocy.
Waży dokładnie 14,200, ostatnio już nie przybiera na wadze, na szczęście.

Link to comment
Share on other sites

kizi, napisz do moda, zeby watek przeniosl do dzialu- w nowym domu


a oto Flip

[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/835/imag0030ct.jpg/][IMG]http://img835.imageshack.us/img835/5738/imag0030ct.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Flap miał nieszczęśliwy wypadek - w czasie biegania zderzył się z labradorką i ma rozwalony staw w prawej przedniej łapie. Teraz chodzi usztywniony w szynie i wygląda jak pirat z drewnianą nogą :-)
20-ego czerwca będzie miał operację wstawienia "zestawu naprawczego".

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...