Jump to content
Dogomania

ROYAL CANIN VETERINARY DIET Hypoallergenic


tola1

Recommended Posts

Czy karma ROYAL CANIN VETERINARY DIET Hypoallergenic
nie zaszkodzi, całkowicie zdrowemu, dwuletniemu psu ( rasa: kundelek ) który wykazuje nietolerancję do wszelkich innych karm ? Czy mogłabym tą karmą karmić go do końca życia psa ?

Dotychczas jadł tylko jedzenie przyżądzone w domu, ponieważ od urodzenia nic innego nie tolerował. Pora to zmienić ponieważ na wycieczkach i w podróżach przyżądzanie jedzenia było by niewygodnie.

Proszę o odpowiedzi na wszystkie pytania [IMG]http://www.krakvet.pl/forum/images/smiles/icon_smile.gif[/IMG] Z góry serdecznie dziękuję !

Link to comment
Share on other sites

Karmy dla psów wrażliwych,alergików nie zaszkodzą zdrowemu psu. Jednak mam wrazenie,że Twój pies ma nadwrażliwy przewód pokarmowy,więc nie jest do końca zdrowy i właśnie dla takihc psów są karmy typu Hypoallergenic,Lamb&Rice. Czy będziesz mogła tą karmą karmić już zawsze trudno powiedzieć,bo nie wiadomo jak psiak ją przyswoi,czy będzie ją tolerował i za kilka lat trzeba będzie zmienic na seniora.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='tola1']
nie zaszkodzi, całkowicie zdrowemu, dwuletniemu psu ( rasa: kundelek ) który wykazuje nietolerancję do wszelkich innych karm ? Czy mogłabym tą karmą karmić go do końca życia psa ? ![/quote]

Co to znaczy nie toleruje? Nie chce jeść suchej karmy, czy ma problemy po jej zjedzeniu lub alergię?

Jeśli pies nie chce jeść suchej karmy, to tej tym bardziej nie będzie chciał jeść. U mojego psa było podejrzenie alergii pokarmowej i dostał te własnie karmę (je tylko suche). Karma stała w misce 3 dni, pies był głodny ale karmy nie ruszył. Pózniej ktoś mi powiedział że to "wyjątkowe paskudztwo";) (jeśli chodzi o smak i zapach) ...

Jeśli ma alergię to jak najbardziej można nią karmić do końca życia.

A może dobrym rozwiązaniem byłoby zamówienie próbek różnych karm i może wtedy pies "wybrałby coś smacznego dla siebie"? ;)

Link to comment
Share on other sites

nie tolruje tzn. nie smakuje mu, nie chce jej jeść. Gdy nic innego mu nie dam to zje ale kilka krokiecików i to wszystko a potem mu w brzuszku burczy.

Jeśli chodzi o próbki to już chyba z 20 rodzajów karm mu podawałam i nic z tego.

Link to comment
Share on other sites

Royal Sensible jest dla psów wybrednych i wrażliwych zarazem. Mam takiego psa i jak narazie oboje jesteśmy zadowoleni. Karma wydaje się być smaczna, suka przestala grymasić, odchody są w porządku, gazy ustaly, brak reakcji alergicznej - takiej jak po eukanubie. :razz:

Link to comment
Share on other sites

A może psiak jest nauczony,ze jak nie zje tego co ma w misce to dostanie coś innego. Dla wybrednych psów polecam [url=http://www.acana.com.pl/salmonpotato.html]ACANĘ ŁOSOS Z ZIEMNIAKIAMI[/url] lub [url=http://www.acana.com.pl/lamb.html]ACANĘ Z JAGNIĘCINĄ[/url] Oprócz tego stawiać miskę na jakieś 30 minut i jak nie zje zabierać,ponownie stawiać jak będzie kolejna pora karmienia.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

RC Hypoallergenic to raczej nie jest przysmak dla pieska... z ta karma to podobnie jak z mlekiem modyfikowanym dla małych alergicznych dzieci- tak jak mleko śmierdzi tak i ta karma psom śmierdzi, wiec bym się raczej nie nastawiała że jak piesek suchych karm nie lubi to ta nagle polubi, no ale spróbować nie zaszkodzi. Może wypróbuj na początek jakieś mniejsze opakowanie? ja najmniejsze z jakim się spotkałam to 2kg [url]http://www.krakvet.pl/royal-canin-hypoallergenic-p-841.html[/url], a może spytaj weta o próbke? Jeśli chodzi o to czy można dawać psom zdrowym, bo miałam podobny dylemat. Staruszka kundelka karmie właśnie RC hypoallergeniciem i chciałam tą sama karmę podać labradorowi więc pytałam weta. W odpowiedzi usłyszałam - no cóż, można, po prostu ta karma jest wydelikacona, długie stosowanie tej karmy u zdrowych zwierząt może wydelikacić układ pokarmowy, a co za tym idzie pies będzie później mógł trudniej przyswajać "normalne" jedzenie. Ale ogólnie podawać można. Po takiej odpowiedzi wolałam jednak labradorowi podać normalna karmę. Dostaje brita lub boscha i jest zadowolony, a ja w sumie zaoszczędzam bo te karmy są sporo tańsze :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Dzisiaj kupiłam 2 kg opakowanie-konkretnej "oceny"dokonam po zjedzeniu przez Paco całego opakowania,ale jak na razie:
-pies zanim nasypałam do miski karmy już dostawał kręćka i popiskiwał"ja chce,chce,chce";).Przy każdej karmie(za wyjątkiem TOTW)jest poczatkowy szał,ale dzisiaj przebił wszystko
-ładny zapach,krokieciki średniej wielkości
-kupka super-zwykle przy zmianie karmy miał biegunke,a tutaj od razu taka jak powinna być

Nie wiem czy to wynik dzisiejszej kąpieli i nałożenia odżywki czy też 2 dawek karmy,ale zaobserwowałam zdecydowanie mniejszy świąd u młodego no i nie próbuje nas zagazować;)
Pożyjemy zobaczymy jak będzie dalej

Link to comment
Share on other sites

Właśnie weszłam na dogo, żeby założyć wątek o tej karmie, a tu proszę...

Mam trochę inne pytanie - czy ma ktoś praktykę z DŁUŻSZYM stosowaniem hypoallergenica? dłuższym czyli więcej niż 1/2-1 rok.

Moja suka jest na tym żarciu od 14 miesięcy (nadwrażliwość pokarmowa) i szczerze mówiąc zaczyna się sypać. Owszem, wiek robi swoje (ponad 10 lat), ale mimo wszystko trochę zaczyna mnie to dziwić. Problemy zaczęły się hurtowo kilka miesięcy po przejściu na hypo. Najpierw uszkodzenie mięśni, brzydka matowa sierść, później okazało się, że wątroba jest słaba i byle lek ją wykańcza, a teraz zaczynają się kłopoty ze stawami...

Czy tam są wszystkie niezbędne aminokwasy, witaminy i cała reszta, która jest potrzebna do sprawnego funkcjonowania całego organizmu? Wiem, co jest napisane na opakowaniu, w pełni zbilansowana itd, ale to przecież modyfikowana soja, której bardzo daleko do naturalnego psiego pożywienia. Jest jeszcze kwestia zgodności zgrabnych opisów o najwyższej jakości karm z rzeczywistością. Prawda jest taka, że nawet kupując w ludzkiej aptece środek, który nie ma statusu leku tylko suplementu, nie mamy pewności czy faktycznie płacimy za to, co nam się wydaje i w takiej ilości, jaka powinna, a co mówić o karmach...:shake:

Także byłabym wdzięczna bardzo za podzielenie się własnymi doświadczeniami.

Link to comment
Share on other sites

  • 9 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...