Jump to content
Dogomania

Niewidomy Ciapek kerry blue-już po operacji - widzi I MA NOWY DOM !!!


elaja

Recommended Posts

przepraszam za offa, zbieramy na leczenie pudliszonka:
[URL="http://www.dogomania.187455-Zulus-chory-pudelek-w-DT-zbieramy-na-leczenie-%28"]http://www.dogomania.pl/threads/187455-Zulus-chory-pudelek-w-DT-zbieramy-na-leczenie-([/URL]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 471
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='salibinka']Wyslij proszę na pocztę, ale myślę, że dobrze będzie, jesli wstawisz też tutaj. Może ktoś jeszcze zechce wspomóc Ciapka, np. plakatem albo w innej formie.[/QUOTE]
O.K. więc pisze ; Ciapek mieszaniec kerry blue terier wiek około 8 lat maść stalowo-niebieska ,zaawansowana zaćma , jeszcze widzi ale bardzo słabo, wykastrowany,zaszczepiony na podstawowe choroby ,zaczipowany.Toleruje koty , nie toleruje innych psów.Kocha ludzi, dogaduje sie ze starszymi dziećmi,chętny do zabawy,bardzo towarzyski,w mieszkaniu zachowuje czystość.Został zneleziony w Nawojowej Górze koło Krzeszowic pod koniec kwietnia 2010 ,nikt go nie szukał,więc prawdopodobnie ktoś postanowił wymienić go na nowszy model.Czeka na nowy dom.

Link to comment
Share on other sites

" CIAPEK
Wiek: około 8 lat
Wygląd ; mieszaniec KERRY BLUE TERIER , maść stalowo-niebieska , szata wymaga
strzyżenia średnio 4 razy w roku
Zdrowie; zaawansowana zaćma – piesek jeszcze widzi , ale słabo ; braki w uzębieniu / siekacze prawdopodobnie wybite , zęby trzonowe zdrowe ,bez kamienia /. Aktualnie wykastrowany, zaszczepiony na wściekliznę i podstawowe choroby,zaczipowany.
Charakter : toleruje koty , nie toleruje innych psów. Kocha ludzi , nadaje się do rodziny ze starszymi dziećmi , potrafi się ładnie bawić, bardzo towarzyski ,w mieszkaniu zachowuje czystość
Historia : piesek został znaleziony w Nawojowej Górze koło Krzeszowic pod koniec kwietnia 2010 roku , prawdopodobnie porzucony , bardzo zaniedbany, na tylnej łapie miał zaciśniętą linkę , możliwe ,że wpadł we wnyki. Pomimo wielu ogłoszeń nikt go nie szukał i nikt go nie chciał.W domu tymczasowym nie może zostać ze względu na inne psy.
Kontakt w sprawie adopcji : 606 971748 lub 12 282 67 84 /wieczorem/ "


Elu, przerobiłam powyższy tekst, ok? Ile on może ważyć?



Zaniedbany, poraniony, prawie niewidomy Ciapek błąkał się samotnie w okolicach Krzeszowic.

Wokół tylnej łapy miał zaciśniętą linkę – taką, jaką myśliwi używają do wnyków…

Wygłodzony, słaby, z przerośniętą, przekształconą w dredy, sierścią, wędrował bez celu i bez nadziei.

Nie można było przejść obojętnie wobec bezradnego, zmęczonego zwierzęcia. Pies trafił pod tymczasową opiekę osoby, która zadbała o jego zdrowie, samopoczucie i wygląd.

Ciapek okazał się przepięknym psem o wyjątkowej stalowo – błękitnej, szorstkiej szacie.

Kocha ludzi, jest bardzo towarzyski, ma typowo domowe nawyki – zachowuje czystość, spaceruje na smyczy, lubi zabawy z człowiekiem. Może towarzyszyć starszym dzieciom. Akceptuje koty, natomiast nie powinien mieszkać z innymi psami.

Ma ok. 8 lat, waży (…) jest zaszczepiony, wykastrowany i odrobaczony.
Szukamy dla Ciapka dobrego, troskliwego domu i człowieka, który nie zawiedzie.

Kontakt w sprawie adopcji : 606 971748 lub 12 282 67 84 /wieczorem/


Dzięki Tamarze Ciapek będzie miał też ogłoszenie w Dzienniku Polskim :).

Link to comment
Share on other sites

Teraz jest super ! Ja niestety piszę jakbym wypełniała kartę pacjenta , wcale się nie dziwię ,że Ciapek nie wzbudził zainteresowania . A co do wagi to jak dobrze pamiętam to 17 kg -na rękach można go jeszcze nosić , tylko niezbyt długo.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='salibinka']No to rozsyłam :) Mocno wierzę, że się uda.
Niewidome psy są wyjątkowe - w sposobie bycia, w specjalnej relacji z człowiekiem... Jest niesamowity rodzaj radości i satysfakcji w obcowaniu z takim psiakiem, szansa na szczególną więź.[/QUOTE]
No bo Ciapek jest wyjątkowy, przylepa taka kochana , ma swoje lata a bawi się jak szczenior.

Link to comment
Share on other sites

Coś cicho się zrobiło u Ciapka.A tymczasem Ciapek to już nie ten sam pies co 2 m-ce temu - przybyło mu sadełka /niestety/ i pewności siebie też , no i juz wiadomo że np. ze szczurem mieszkac nie może / terier = szczurołap/, koty dalej nie robią na min wrażenia , Czarownica bezczelnie zajmuje jego kocyk , czasami łaskawie pozwoli położyć mu się obok.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='salibinka']Elu, cały czas jestem :). Nikt nie dzwoni z ogłoszeń?

A kto to Czarownica? :)[/QUOTE]

Niestety nie było żadnego telefonu ,moze to z powodu wakacji.Czarownica to kot a raczej kotka ,najmłodsza / 1,5 roku/ z całej trójki ,a że imię powinno określać charakter to Czarownica brzmi lepiej niż wiedżma.Wszystko co ma cztery łapy schodzi jej z drogi .

Link to comment
Share on other sites

No i dalej nic ,żadnego telefonu , Ciapek chyba zginął w tym tłumie psiaków czekających na poprawę losu - często młodszych , zdrowszych a i tak nadal bezdomnych.Tymczasem sierściuch czuje się świetnie ,gości wita wylewnie - zawsze to nadzieja na dobrą zabawe np. w przeciąganie liny / z braku liny może być nogawka spodni / lub porządne wytarmoszenie psa , bo głaskanie jest taakie nuuudne - a potem bieg (!) do bramy aby oznajmić psu sąsiadów-teraz ja tu rządze !

Link to comment
Share on other sites

[quote name='salibinka']A relacje między psami dalej kiepskie?[/QUOTE]

W zasadzie Ciapek ma świetny kontakt tylko z Muchą ale Mucha to rozpieszczona yorkowata 14-latka , która nie ma żadnych złych doświadczeń , zawsze była najważniejsza i rządziła wszystkimi psami .Duże psy czyli jużak Ares i wilkowata Kora są zbyt żywiołowe jak na gust Ciapka , poza tym on prawie nie widzi i nie jest w stanie rozpoznać" mowy psiego ciała"-pewnie dlatego próbuje je trzymać na dystans i wrrr .Efekt jest taki ,że tylko Mucha biega z każdym z psów w parze a reszta jest w tym czasie izolowana.Trochę to trudne ale w tym przypadku to jedyne bezpieczne wyjście z sytuacji-do tej pory zawsze udawało mi się połaczyć dorosłe psy w jedno stado, a tym razem niestety nie.

Link to comment
Share on other sites

Ciapek będzie dzisiaj w lecznicy zrobić podstawowe badania , niby wszystko jest O.K. ale nie podoba mi się to , że bardzo dużo pije no i wiadomo co dalej.. .Mam nadzieję, że moje obawy się nie potwierdzą , może jestem tylko przewrażliwiona trochę , oby tak było.Próbowałam mu zrobić jakieś fajne zdjęcia ,ale taka z niego wiercipięta , że nic z tego nie wyszło niestety.

Link to comment
Share on other sites

Wyniki są dobre ! , więc nie mam się o co martwić tylko dalej cierpliwie czekać na dobry domek dla Ciapka.Na stronie ZKWP Kraków znalazłam informację o imprezie w c.h.Bonarka w dniu 01.08.2010. połaczonej z prezentacją psów rasowych na ringu, pokazem groomingu itp , oraz z aukcją piesków do adopcji- może Ciapek by się też załapał ?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='elaja']Wyniki są dobre ! , więc nie mam się o co martwić tylko dalej cierpliwie czekać na dobry domek dla Ciapka.Na stronie ZKWP Kraków znalazłam informację o imprezie w c.h.Bonarka w dniu 01.08.2010. połaczonej z prezentacją psów rasowych na ringu, pokazem groomingu itp , oraz z aukcją piesków do adopcji- może Ciapek by się też załapał ?[/QUOTE]

Pani Elu wlasnie mialm w tej sparwie do pani dzwonic ale widze ze pani juz wie o aukcji oczywiscie zapraszam ,prosze jeszcze o nowe zdjecia na maila bo sa potrzebne do prezentacji i krociotka informacje z jego historia i zachowniem ,
Przepraszam ,ze nie zgladam do Ciapka ale dwa tygodnie mnie nie bylo w kraju i nie mialam dostpu do komputera ,a przez tydzien musiałam sie odrobic w domu i pracy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Foksia i Dżekuś']Pani Elu wlasnie mialm w tej sparwie do pani dzwonic ale widze ze pani juz wie o aukcji oczywiscie zapraszam ,prosze jeszcze o nowe zdjecia na maila bo sa potrzebne do prezentacji i krociotka informacje z jego historia i zachowniem ,
Przepraszam ,ze nie zgladam do Ciapka ale dwa tygodnie mnie nie bylo w kraju i nie mialam dostpu do komputera ,a przez tydzien musiałam sie odrobic w domu i pracy.[/QUOTE]
Witam pani Beatko i jeszcze raz przepraszam , ale wczoraj nie miałam nawet chwili aby zerknąć na dogo.W niedzielę postaram się oczywiście ze zwierzem dojechać, ale szczerze mówiąc , jeśli znajdzie się domek dla Ciapka , to ciężko będzie nam z nim się rozstać i w zasadzie tylko rozsądek zmusza mnie do szukania domu dla psiaka.Bo dom w którym znalazł tymczasowe schronienie nie jest dla niego prawdziwym domem, takim gdzie byłby jedynym psem .Ja chyba się nie nadaję na DT....

Link to comment
Share on other sites

Na aukcji w Bonarce będziemy prawie napewno, co do plakatów to Ciapek nie miał żadnego jeszcze.Bardzo dziękuje za ogłoszenia , w sobote ukazało sie w Dzienniku , ale tradycyjnie nikt nie zadzwonił.Miałam Cię prosić o wklejenie nowych zdjęć Ciapka , ale widzę ,że mojemu siostrzeńcowi się udało.
A propos .Miśku,podałeś w opisie ,że kot to czarodziejka , a to przecież najprawdziwsza CZAROWNICA !

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...