Jump to content
Dogomania

Biegunka...


Madzia_19

Recommended Posts

[quote name='Madzia_19']

to karma dostępna tylko u weterynarzy, lżejsza od normalnego Royal'a, aby pies nie dostawał po głodówce i antybiotykach normalnego jedzenia, ponieważ znowu podrażni żołądek. ...[/quote]

Twój pies dostaje antybiotyki przy każdej biegunce?

Jeśli normalna karma RC dla labków i goldków podrażnia żołądek, to uważam że należałoby ją zmienić, bo psu po prostu nie służy.

Tak jak już wcześniej napisałam, można pomyśleć o karmie dla psów z wrażliwym przewodem pokarmowym lub podawać cały czas karmę weterynaryją n.p. RC Intestinal lub Eukanubę Intestinal.

[quote name='Madzia_19'] Jeszcze raz pisze karma OD VETA :)...[/quote]

U dobrego VETA można kupić wszystkie cztery rodzaje Royala:

1. [B]SIZE HEALTH NUTRITION[/B] - "normalny" dla psów mini, medium, maxi i gigant
2. [B]VET SIZE NUTRITION[/B] - psy zdrowe
3. [B]VET EARLY CARE[/B] - profilaktyka
4. [B]VETERINARY DIET[/B] - typowo weterynaryjny leczniczy dla chorych psów: z chorobami m.in. nerek, jelit, cukrzycą, drogami moczowymi i.t.d

Ale jak sądze chodzi o RC Intestinal?

Link to comment
Share on other sites

Tu nie chodzi o sarkazm wypowiedzi, tylko każdemu przytakujesz przez co niektóre twoje wypowiedzi wykluczają się wzajemnie przez nie można sie połapać i stwierdzić cos jednoznacznie.
Kiedys robiłam tak jak ty a problemy mieliśmy często, wet kazał psa przegłodzić a potem też była karma od niego dla "wrażliwców" efekt był taki że potem przy mieszaniu karmy zwykłej z tą od weta problem zaczynał się od początku.Potem trafiliśmy do innego weta który polecił zwiększac ilosc posiłków kosztem wielkosci porcji aby żołądek pracował cały czas ale miał dostęp do stałego jedzenia.Ewentualnie przy ciężkiej biegunce i wymiotach(jako ze smecta, węgiel i inne u nas niestety nie mogą byc podawane) dodawać do jedzenia marchew rozgotowaną z wywarem, czy delikatne mieso z kurczaka.
Skoro jak widać u was metoda z karmą i głodówką nie do końca skutkuje, bo jak sama piszesz u wtea lądujecie z tego powodu bardzo często, moze warto z nim przedyskutować inny sposób?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agnieszka K.']Twój pies dostaje antybiotyki przy każdej biegunce? [/quote]
Jak jedziemy do veta to tak, bo zawsze się okazuje, że ma zapalenie błony śluzowej żoładka albo zapalenie jelit albo zapalenie okrężnicy...itd. Jak psu sama przechodzi biegunka na następny dzień to nie jedziemy do veta. Tylko teraz zjadł tę kość i się przestraszyłam, że mogła mu gdzieś tam utknąć w przełyku i w ogóle miałam najczarniejsze myśli....

[quote]Jeśli normalna karma RC dla labków i goldków podrażnia żołądek, to uważam że należałoby ją zmienić, bo psu po prostu nie służy. [/quote]

Jak pies jest zdrowy to nie podrażnia. Ale on zazwyczaj coś zeżre na dworzu (tak jak ostatnio) i wtedy jest chory. Jak dostaje samego RC dla labków i goldków to jest ok.
Tamtą kramę dostaje po to, aby nie dostawać od razu czegoś cieżkiego, ta weterynaryjna ma o wiele mniej tłuszczu itp. (nie pamiętam teraz dokładnie składu). Potem jest znowu przestawiany na karmę dla zdrowych psów.

[quote]Tak jak już wcześniej napisałam, można pomyśleć o karmie dla psów z wrażliwym przewodem pokarmowym lub podawać cały czas karmę weterynaryją n.p. RC Intestinal lub Eukanubę Intestinal. [/quote]

Pytałam weterynarza czy można ją podawać ciągle, ale stwierdził, że ta dla zdowych psów jest lepsza i chroni stawy.

[quote]U dobrego VETA można kupić wszystkie cztery rodzaje Royala:

1. [B]SIZE HEALTH NUTRITION[/B] - "normalny" dla psów mini, medium, maxi i gigant
2. [B]VET SIZE NUTRITION[/B] - psy zdrowe
3. [B]VET EARLY CARE[/B] - profilaktyka
4. [B]VETERINARY DIET[/B] - typowo weterynaryjny leczniczy dla chorych psów: z chorobami m.in. nerek, jelit, cukrzycą, drogami moczowymi i.t.d

Ale jak sądze chodzi o RC Intestinal?[/quote]

chodzi mi o karme: Digestive Low Fat :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nefre']Tu nie chodzi o sarkazm wypowiedzi, tylko każdemu przytakujesz przez co niektóre twoje wypowiedzi wykluczają się wzajemnie przez nie można sie połapać i stwierdzić cos jednoznacznie.
Kiedys robiłam tak jak ty a problemy mieliśmy często, wet kazał psa przegłodzić a potem też była karma od niego dla "wrażliwców" efekt był taki że potem przy mieszaniu karmy zwykłej z tą od weta problem zaczynał się od początku.Potem trafiliśmy do innego weta który polecił zwiększac ilosc posiłków kosztem wielkosci porcji aby żołądek pracował cały czas ale miał dostęp do stałego jedzenia.Ewentualnie przy ciężkiej biegunce i wymiotach(jako ze smecta, węgiel i inne u nas niestety nie mogą byc podawane) dodawać do jedzenia marchew rozgotowaną z wywarem, czy delikatne mieso z kurczaka.
Skoro jak widać u was metoda z karmą i głodówką nie do końca skutkuje, bo jak sama piszesz u wtea lądujecie z tego powodu bardzo często, moze warto z nim przedyskutować inny sposób?[/quote]

Lądujemy dość często, choć ostanio to byliśmy w lutym, ale jak Lucky był mniejszy byliśmy stałymi gośćmi. Tylko, że on zawsze coś pochłonął przez co był chory. Teraz już zeżera mniej na dworzu (choć jak widać nadal uwielbia stare znalezione kości). Od lutego był ostatnio spoój, aż do tego razu.

Może rzeczywiście czasami jestem trochę niespójna w odpowiedziach, może czasami też chce coś za szybko powiedzieć (napisać) przez co moje wypowiedzi stają się mało zrozumiałe, więc z góry przepraszam :)

Kiedyś próbowaliśmy smecty i było to raczej zatrzymanie skutków niż leczenie, bo pies miał wtedy zapalenie okrężnicy (jak się okazało w klinice). Jednak jeśli to jest spowodowane np zbyt łapczywym jedzeniem czegoś, np suchych kości to jak najbardziej można podać smectę, choć ja po tym jak raz daliśmy Lucky'mu i nie pomogło to więcej już mu nie próbowałam dawać. Ale ostanio zaczynam się nad tym zastanwiać :) bo wile osób mówi, że to naprawdę pomaga.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nefre']Ewentualnie przy ciężkiej biegunce i wymiotach(jako ze smecta, węgiel i inne u nas niestety nie mogą byc podawane) dodawać do jedzenia marchew rozgotowaną z wywarem, czy delikatne mieso z kurczaka.[/quote]Nefre, ja może znowu coś źle rozumiem, jesli tak, to mnie popraw ;)
Ale nie pojmuję, po co psu z biegunką dodawać do karmy mięso z kurczaka? Kurczak ma jakieś działanie przeciwbiegunkowe? ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Madzia_19']Kiedyś próbowaliśmy smecty i było to raczej zatrzymanie skutków niż leczenie, bo pies miał wtedy zapalenie okrężnicy (jak się okazało w klinice). .[/quote]

Ale to nie zapalenie okrężnicy powoduje biegunkę ale biegunka powoduje zapalenie okrężnicy (okrężnica to najdłuższa i największa część jelita grubego).

Karma lub coś co pies zjadł podrażnia jelita --> w wyniku tego pies dostaje biegunki ---> a następnie powstaje zapalenie okrężnicy.

I wtedy jak najbardziej smecta powinna pomóc, bo zatrzyma skutki a jednocześnie zatrzymując biegunkę, zmniejszy podrażnienie jelit.

[quote name='Madzia_19']Jmożna podać smectę, choć ja po tym jak raz daliśmy Lucky'mu i nie pomogło to więcej już mu nie próbowałam dawać. Ale ostanio zaczynam się nad tym zastanwiać :) bo wile osób mówi, że to naprawdę pomaga.[/quote]

Jednorazowe podanie smecty nie spowoduje zatrzymania biegunki, trzeba ją podawać przynajmniej kilkakrotnie.

[quote name='Madzia_19']chodzi mi o karme: Digestive Low Fat :smile:.[/quote]

Mój pies też ma wrażliwy przewód pokarmowy i żaden z weterynazry nie zaproponował tej karmy (dostaje Eukanube Intestinal).

Lepsza byłaby chyba RC Intestinal, dla porówniania:

[B]INTESTINAL - GI 30[/B]
[B]ZABURZENIA ŻOŁĄDKOWO-JELITOWE[/B]

[B]WSKAZANIA:[/B]
- Biegunka.
- Choroba zapalna jelit (IBD).
- Zaburzenia trawienia, wchłaniania.
- Zapalenie okrężnicy.
- Rekonwalescencja.
- Przerost flory bakteryjnej.
- Zewnątrzwydzielnicza niewydolność trzustki.

[B]DIGESTIVE LOW FAT - LF 22[/B]
[B]ZABURZENIA ŻOŁĄDKOWO-JELITOWE[/B]

[B]WSKAZANIA:[/B]
- Zewnątrzwydzielnicza niewydolność trzustki.
- Ostre zapalenie trzustki.
- Biegunka.
- Hiperlipidemia.
- Przerost flory bakteryjnej.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...