Jump to content
Dogomania

WYSTAWOWy (prosimy zakladac oddzielne tematy)!


Gazuś

Recommended Posts

  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Aszita']:-) Chyba wiekszy tlumok jestem niz myslalam, bo nie rozumiem ani kto kogo broni ani dlaczego, ani do kogo pijesz...
A burzy mozgow (jak nazywasz wymiane postow) jak dotad nie dostrzeglam. Widac takze kiepsko czytam.[/quote]

ja naprawde do nikogo nie pije :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='penelopa']heh, znowu jakaś jazda...
róbcie uprawnienia sędziowskie, Ci co macie wiedzę, będzie spokój :-P
tym bardziej, ze podobno nietrudno... tylko troszke dlugo jakieś 6 latek;-)[/quote]

A coz to jest 6 latek wobec wiecznosci ;-).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dorota_Fiszer']To bylo do mnie ;-) otrzymalam kilka maili "swietnej" tresci od obronczyni Figo ;-) nie wiem tylko po co....[/quote]

Moze bylas niemila :razz: i ktos stwierdzil, ze trzeba Cie resocjalizowac.

Link to comment
Share on other sites

Ja wystawy w Inowrocławiu nie widziałam, ale...
Dorota ma dużo racji. Porównajcie sobie P.Stępińskiego który wie o rasie więcej niż połowa sędziów goldenich razem wziętych, a kogoś kto nigdy nie widział dobrego psa i ocenia rasę...
Niestety na multum sędziów goldenich mamy kilka (?), którzy sie znają.

Link to comment
Share on other sites

Hej,tu Aśka Z Dziada Pradziada.Ja uważam,że Fiszerowa przesadziła z tym piciem Sędziego K.Już trochę lat bawię sie w kynologię,uderzcie się w pierś,nie wchodzilyście np.po piwie na ring???A co co Jego wiedzy kynologicznej to jest ogromna,życzę aby każdy miał jej tylko 10% tego co On.Pana Stępinskiego bardzo cenię,dlatego zaprosiłam Go do Częstochowy,nie będe wymieniać tych co chcieli mi o to oczy wydrapać...A angielskie goldki,nie musimy mieć kompleksów,uwiezcie.Kolejny to ruch i statyka psa,jeśli anatomia jest do d....,to te sprawy nie istnieją.Mniej jadu życzę,luzik
Aśka od CEZARA

Link to comment
Share on other sites

Asia,po piwie to ok,ale nie ze sie chwieje czy jezyk mi sie placze....
Tak jak mialo to miejsce w Poznaniu.Ja jestem dosyc radykalna w sadach i czesc juz o tym wie.I prosze Cie,nie pisz mi ze nie musimy miec kompleksow patrzac na angielskie goldki.Bylas w Anglii ??
Widzialas te psy ? Cos nie sadze bys byla.
Ja bylam i uwazam,ze kompleksy to powinnnismy miec ogromne,zwlaszcza jesli chodzi o charakter (jak juz jestes tutaj to przypomnij msobie Katowice tegoroczne).
Ja mam w nosie wiedze o kynologii,mnie interesuje wiedza o goldenach !
Co mnie obchodzi,ze sedzia wie ze pies sklada sie z 4 lap i glowy (ogon czasem ciety choc to niezgodne z przepisami) ?
Moze siedze krocej w kynologii,ale za to intesywnie.Mialam okaje ogladac goledeny w Holandii,Francji,Anglii,Szwecji,Finlandii,Austrii,Luksemburgu,Czechach,Slowacji,
Litwie,Lotwie,Estonii,Niemczech i na Wegrzech.To chyba nie jest tak malo ?
Ruch moze byc niezly nawet jesli brak anatomii,czasem tak sie zdarza i generalizowac nie powinnismy,zwlaszcza ze u nas malo ktory pies ma dobra anatomie.
Ciekawa jestem czy ktokolwiek wie jak powinno wygladac dobre katowanie przodu albo ruch u goledna??

Link to comment
Share on other sites

Oj nie tylko po jednym się wchodzi na ring ale zwykle wtedy się nie prowadzi takiej imprezy jak światówka :) no i raczej jakiś umiar się zachowuje....Ja tylko raz miałam przyjemność posłuchac i się uśmiałam nieżle :) . Jednak chyba nasze goldeny daleko odbiegaja od ideału wzorca i nie zgodzę się z tym że nie powinniśmy mieć kompleksów.Mało jest u nas w kraju dobrych zwierząt , mało się robi ambitnych kryć a i też nasze psy niewiele wyjeżdzają bo zwykle nie mają szans.
Zgodzę się natomiast z tym że bez dobrej anatomii nawet najbardziej dynamiczny ruch nie ukryje wad u dobrego sędziego ale u złego .... czasem pet będzie na podium :) bo mu się kolor futra spodoba.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dorota_Fiszer']
Ciekawa jestem czy ktokolwiek wie jak powinno wygladac dobre katowanie przodu albo ruch u goledna??[/quote]

No cos TY Dorota! WSZYSCY wiedza:p , toz w Polsce wszyscy na wszystkim sie znaja, wlaczajac w to sedziow oczywiscie, a takze uczestnikow psich forow. Najbardziej lubie tych allround'ow. I wcale nie uwazam, nie maja wiedzy kynologicznej. Po prostu nie czytaja wzorcow ras, ktore sedziuja , bo sa na to zbyt wielcy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dorota_Fiszer']Asia,po piwie to ok,ale nie ze sie chwieje czy jezyk mi sie placze....
Tak jak mialo to miejsce w Poznaniu.Ja jestem dosyc radykalna w sadach i czesc juz o tym wie.I prosze Cie,nie pisz mi ze nie musimy miec kompleksow patrzac na angielskie goldki.Bylas w Anglii ??
Widzialas te psy ? Cos nie sadze bys byla.
Ja bylam i uwazam,ze kompleksy to powinnnismy miec ogromne,zwlaszcza jesli chodzi o charakter (jak juz jestes tutaj to przypomnij msobie Katowice tegoroczne).
Ja mam w nosie wiedze o kynologii,mnie interesuje wiedza o goldenach !
Co mnie obchodzi,ze sedzia wie ze pies sklada sie z 4 lap i glowy (ogon czasem ciety choc to niezgodne z przepisami) ?
Moze siedze krocej w kynologii,ale za to intesywnie.Mialam okaje ogladac goledeny w Holandii,Francji,Anglii,Szwecji,Finlandii,Austrii,Luksemburgu,Czechach,Slowacji,
Litwie,Lotwie,Estonii,Niemczech i na Wegrzech.To chyba nie jest tak malo ?
Ruch moze byc niezly nawet jesli brak anatomii,czasem tak sie zdarza i generalizowac nie powinnismy,zwlaszcza ze u nas malo ktory pies ma dobra anatomie.
Ciekawa jestem czy ktokolwiek wie jak powinno wygladac dobre katowanie przodu albo ruch u goledna??[/quote]

Oooooch.... Tak sobie siedzę, czytam .. i zastanawiam się skąd w Tobie tyle złości? Żyję na tym świecie przynajmniej 20 lat dłużej niż Ty. Kiedyś też byłam wręcz ortodoksem :evil_lol: ! Życie nauczyło mnie pokory, dystansu i jednej wielkiej prawdy: "Złość zatruwa najbardziej tego, który ją odczuwa". Nie chcę się wymądrzać, pouczać czy moralizować, ale czytając Twoje wypowiedzi nie zdarzyło mi sie przeczytać czegokolwiek miłego pod czyimkolwiek adresem. Zawsze jest to krytyka, którą chłoszczesz na prawo i lewo. Nawet sędziego, który docenia Twojego wnuczka, a to już zastanawia. Podważając Jego kompetencje strzelasz gola do własnej bramki :-o ?! Tego typu postawy są charakterystyczne dla osób zakompleksionych lub tych po traumatycznych przeżyciach. W Twoim wypadku do kompleksów chyba nie ma powodów ;) , więc?
Tak z ciekawości, czy istnieje coś lub ktoś o kim wypowiadasz się pozytywnie?
A co do radykalnych sądów ... Hmmm ... Ludzie robią gorsze rzeczy niż drink przed wejściem na ring, np. wystawiają psa z dysplazją ;) ....

Mam duży szacunek dla Twojej wiedzy o goldenach i chętnie uszczknęłabym co nieco z Twojego doświadczenia :roll: , ale wizerunek jaki sprzedajesz, odstrasza. Dlaczego nie chcesz aby ludzie Cię lubili?

Gratuluję tak licznych wojaży! Mnie niestety nie stać .. :shake: .
Aśka z pewnością odezwie się wieczorem, ale tymczasem mogę Cię zapewnić, że nie wiem jak z Łotwą, ale Anglię ma obstukaną ponieważ od kilku lat ma tam dom i męża :evil_lol: . O kątowaniu przodu też wie pewnie sporo, przecież od wielu lat jest kierownikiem sekcji gr. VIII ... A przez kilkanaście lat wybiegała parę ładnych championatów również w rasach z innych grup, więc ... pewnie coś wie :lol: .
Ja mam zaufanie do jej wiedzy.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...