Jump to content
Dogomania

WYSTAWOWy (prosimy zakladac oddzielne tematy)!


Gazuś

Recommended Posts

  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='BabyCakes']A jakis kontekst?
Mnie sie wydaje, ze moze chodzic o osadzenie szyi.[/quote]

"doskonałe wyjście szyji, piękna w wyrazie głowa"... - Bez kontekstu ;)
No tak, osadzenie? Ale jak to mam dokładnie rozumieć? Osadzenie :z góry" (barki), czy ogólnie...?

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Ale jak to mam dokładnie rozumieć? Osadzenie :z góry" (barki), czy ogólnie...?[/QUOTE]

Jak masz dokladnie rozumiec, to musialabys zapytac autora ;)

Wydaje mi sie, ze nie chodzi tu o barki, tylko o kat, pod jakim szyja "wychodzi" z ramion, ale - jak juz niejednokrotnie powtarzalam - ja sie nie znam :p

To opis Twojego Doca?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='BabyCakes']Jak masz dokladnie rozumiec, to musialabys zapytac autora ;)

Wydaje mi sie, ze nie chodzi tu o barki, tylko o kat, pod jakim szyja "wychodzi" z ramion, ale - jak juz niejednokrotnie powtarzalam - ja sie nie znam :p

To opis Twojego Doca?[/quote]

Tak, ze światówki.
To znaczy - częśc opisu ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gazuś']
nasza forumowa dziewczynka skończyła MłChPl ;)
Wieeedziałam ;)

Gratulacje! ![/quote]
Dziękujemy bardzo. Chyba nam wykrakałaś ;-)
Nawet nie wiesz jak się ciesze... :-) a pomysleć, że miałyśmy nie jechać...
Tosca kompletnie bez futra, dosłownie pół psa. Sędzina powiedziła, że wygraliśmy piękną głową i bystrością (oczywiście psa :lol:)

Link to comment
Share on other sites

Ania, wielkie gratulacje, zasłużyłyście na wygraną no i na MłCh. :multi: :-) Gratulujemy jeszcze raz

A kto będzie w naszej pięknej Nowej Rudzie? :diabloti: To do mnie się zgłaszać bo ja piszę karty ocen, więc mogę Wam dopisać np. jakiś certyfikacik... :evil_lol: :diabloti:

A tak na poważnie to ja bede ale nie wystawiam nic tylko właśnie zostałam zmuszona wypisywać goldenki (a w niedzielę swetry). Mam coprawda uraz po zesłorocznej wystawie, a konkretniej to do shih-tzu i bokserów, bo przy nich pisałam... noooormalnie pouduszam wszystkie shih-tzu na tej wystawie... :diabloti: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ja współczułabym osobom, które miały by po mnie opisy ;)
Jestem chora, przy czym wyleczyć mnie nie mogą (nie chcą?) i na samą wizyte w klinice muszę pół roku czekać ;)
No, a że mam przy tym ręce jak osoba chora na Parkinsona :lol: Naprawdę baaaaardzo bym współczuła tym, którzy by mieli odemnie opisy :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='hes.']Ania, wielkie gratulacje, zasłużyłyście na wygraną no i na MłCh. :multi: :-) Gratulujemy jeszcze raz[/quote]
Dziękujemy za gratulacje! Bardzo nam miło :-)

Do Nowej Rudy jade, ale tylko jako widz. Tosce brakuje tygodnia do użytków i na dodatek zmienili goldkom sędziego...

Link to comment
Share on other sites

Witam serdecznie!
Jestem nowa na tym forum;-),mam nadzieje że nie zrobiłam błędu umieszczając to pytanie akurat w tym dziale:roll:.Już piszę w czym tkwi problem;-).Mam ponad trzy miesięcznego goldena retrivera.Kupowałam go bez zamiaru wystawiana,ale po przemyśleniach stwierdziłam że chciałabym sprobować.Potrzebuje porady jak to zrobic?Kiedy mozna z pieskiem jechac na pierwszą wystawę? Jak długo(średnio) piesek uczy sie przyjmowac odpowiednia postawę ,chodzic przy nodze,itp?.Mieszkam w Toruniu ,planuje pojśc z Axelem na szkolenie,ale pan który się zajmuje powiedział mi ze dopiero jak Axel skończy 6-7 miesiecy.Dodam tylko że marze o zalożeniu własnej hodowli i chciałabym sie tym zająć "profesjonalnie".Sporo czytałam na ten temat w internecie i mam "metlik "w głowie.Czy znajdzie sie może na tym forum jakaś dobra osóbka i porozmawia ze mna i troszkę rozjasni mi to wszytsko?pozdrawiam bardzo serdecznie:lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Witamy na forum ;)
No więc tak - z tym, który się psiak uczy różnie. Mój umiał praktycznie od razu i nie trzeba było ćwiczyć. Przygotowywałam do wystawy też takie psy które wystaw nie cierpią i takie którym tylko w głowie zabawy. Z każdym psem trenuje sie inaczej, zabiera to raz więcej, raz mniej czasu - zależy od psa.

Spróbuj tak - na początek ucz samej komendy stój. Stań koło psa mów "stóoóóój" i np głaszcz pod brzuchem, zeby nie usiadł. Później zrezygnuj z reki pod brzuchem. Później przestawiaj odpowiednio łapki. Ćwicz u psiaka wytrwałość w tej pozycji.
Chodzenie przy nodze - tak jak "normalnie" - tylko że w kłusie. Spokojnie, bez podskakiwań.
na wystawie bedziesz musiała zaprezentować pieska tak, że wchodzisz na ring, ustawiasz. Wtedy jest zazwyczaj cała stawka w biegu, później sedzia po kolei psy do opisu - mówisz ustawić psiaka w pozycji wystawowej przed stolikiem. Później zaprezentować go w biegu pojedynczo (ale nie zawsze to jest). Znowu ustawianie wszyscy razem.. I na lokaty ;)
Przy czym każdy sędzia sobie może pozmianiać kolejność tego co sie robi.

Lub - jeśli wolisz - załatw kogoś kto umie wystawiać psiaki i sie tym zajmuje - zazwyczaj taka osoba sie nie stresuje, na psa to lepiej wpływa, jest rozluźniony. Często tez lepiej zachowuje sie na ringu z obcą osobą.

Jak masz jakieś pytania, służe pomocą zadawaj ;)

PS. na pierwszej wystawie pies może zaprezentować się jak skończy 6 miesięcy. (Na klubówce od trzech, ale klubówka jest tylko raz w roku, w 2007 - we wrześniu, w W-wie)

Tak na marginesie : Klasy wystawowe:

Baby (Klubowe) - 3-6 miesiecy
Szczeniąt 6-9 miesięcy
Młodzieży 9-18 miesiecy
Pośrednia 15-24 miesiacy
Otwarta od 15 miesiecy wzwyż
Użytków od 15 miesiecy dla psów z tytułem psa uzytkowego
Championów dla psów z tytułem championa
Weteranów od 8 lat wzwyz

Link to comment
Share on other sites

Gazus bardzo ci dziekuję za odpowiedz;).Szukałam kogoś kto pomógłby mi nauczyc psa własnie odpowiedniej postawy ale w Toruniu nikogo takiego nie znalazłam.Chętnie pomogłyby mi panie z hodowlii z ktorej kupowałam Axela ,ale ona jest w Pznaniu a ja w Toruniu:roll:.Jestem umówiona z panem który zajkuje się szkolenie psów w niedziele na rozmowę odnoście wychowywania pieska i chcę się go zapytac czy by mi nie pomógł;).Tylko nie wiem czy on się tym zajmuje.A jeszcze pytanie,gdzie odbywa się taka wystawa szczeniąt od 6 miesiąca zycia?W jakims konkretnym miescie?

Link to comment
Share on other sites

Hm, chociażby Bydgoszcz w lutym ;)
[URL="http://www.zkwp.pl"]www.zkwp.pl[/URL] - tutaj masz "rozkład"
na wszytskich krajowych i miedzynarodowych psiaki moga od 6 miesiąca życia startować.

W Toruniu mieszka nasza Penelopa forumowa, z Bazyliszkiem :)
Jak masz jeszcze jakieś pytania to zadawaj, a może byś wkleiła foto psiaka?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wojtusiowamama']Witam serdecznie!
Jestem nowa na tym forum;-),mam nadzieje że nie zrobiłam błędu umieszczając to pytanie akurat w tym dziale:roll:.Już piszę w czym tkwi problem;-).Mam ponad trzy miesięcznego goldena retrivera.Kupowałam go bez zamiaru wystawiana,ale po przemyśleniach stwierdziłam że chciałabym sprobować.Potrzebuje porady jak to zrobic?Kiedy mozna z pieskiem jechac na pierwszą wystawę? Jak długo(średnio) piesek uczy sie przyjmowac odpowiednia postawę ,chodzic przy nodze,itp?.Mieszkam w Toruniu ,planuje pojśc z Axelem na szkolenie,ale pan który się zajmuje powiedział mi ze dopiero jak Axel skończy 6-7 miesiecy.Dodam tylko że marze o zalożeniu własnej hodowli i chciałabym sie tym zająć "profesjonalnie".Sporo czytałam na ten temat w internecie i mam "metlik "w głowie.Czy znajdzie sie może na tym forum jakaś dobra osóbka i porozmawia ze mna i troszkę rozjasni mi to wszytsko?pozdrawiam bardzo serdecznie:lol::lol:[/quote]

Witam!!!! nareszcie ktoś z Torunia!!!! bardzo się cieszę, mam nadzieję, że będziemy mogły się spotkać live - na jakims spacerku!!!!
Mój Bazyliszek ma 18 miesięcy. Pozdrawiam piernikowo:)

Link to comment
Share on other sites

Dzisiaj w Nowej Rudzie nasza córeczka zdobyła złoto, doskonałą, CWC i NSwR!!! :multi:
[URL="http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b397e9ffb280f0bd.html"][IMG]http://images2.fotosik.pl/275/b397e9ffb280f0bdm.jpg[/IMG][/URL]

I przy okazji wielkie dzięki w imieniu właścicielki suni (i moim też :lol: ) za prezentowanie Blanki dla Magdy. :loveu: Na prawdę Blancik w innych "łapach" zupełnie inaczej się zachowuje (pomińmy zszokowanie Blanki tymi foliami oplatającymi ring :lol: , ale później było już cacy :multi: ), Dziękujemy!!!! :loveu:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...