Jump to content
Dogomania

WYSTAWOWy (prosimy zakladac oddzielne tematy)!


Gazuś

Recommended Posts

ja na razie trzymam przy pysku smakolyk..
teraz stopniowo go wycofuje ale jak wycofuje to on mi siadac zaczyna!
jak nauczyc zeby nie siadal? kurcze...chyba po prostu bede mu trzymac smakolyka przed nosem ale glupio to tak z reka przy pysku wyglada

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

No to my już po Toruniu :)
Jantaś III/8 - wszytsko ładnie, tylko się Pan Sędzia przyczepił do frontu. No i troche racji miał, bo Jantaś (narazie) froncik ma bardzi kiepski - ale to 17 miesięczniak, więc liczę, że mu się jeszcze mooocno rozwinie :) No i zaczyna się trening pływania! :)

A Ola z Figo I/4 (championy), CWC, NPwR - gratulacje! :)

Link to comment
Share on other sites

GRATULUJEMY! Frontem faktycznie nie należy się przejmować. Rozwinie się, rozwinie ;) ! Jeszcze jakieś pół roku temu miałam wrażenie, że Tolek wyglada jak nastolatek w okresie pajęczaka. Na szczęście zmieniły mu się proporcje bo musiałbym drogą kupna nabyć dla niego karnet na siłownię ;) ..
Kto to Figo? Też GRATULUJEMY! Ale chcielibyśmy zadrosnym, okiem spojrzeć:razz: !

Link to comment
Share on other sites

Witam ;)

W tej chwili jestem w pracy..
Jak wroce to postaram sie wrzucic pare zdjec na moja stronke Figunia:) hihi
Zdjec mam sporo! takze trzeba bedzie wybrac jakies najaldniejsze zeby zaspokoic zazdrosne oko Violo i Tolo :)
Na jednym zdjeciu tez mam Ciebie Kasia :)

My jestesmy zadowoleni, ale wczoraj na maksa zmeczeni..

Pozdrawiamy

Link to comment
Share on other sites

Ooooooo, amokk, szkoda ze nie spojrzałam na Twoja stronę... albo nie zapytałam Kasi... poznałybyśmy sie na wystawie w Toruniu - bo jednak byłam, zmęczona po panieńskim (3 godz. snu) ale byłam...
Jestem pod wrażeniem ruchu Twojego psa - on nie biega - on LATA!!!!!!!!!!!! piękny pies!!!! No i GRATULACJE!!!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='amokk']jejku bardzo dziekuje ... :oops:
bardzo mi milo ze Wan sie podoba moj kochany piesek... :) skromna ze mnie dziewczyna ale Figunio ruch odziedziczyl po swojej pani hehe[/quote]

hehehehehehe

Ja stałam bardzo blisko stolika sędziowskiego i podsłuchiwałam opisy - dużo się mozna nauczyc... teraz juz zawsze spróbuję tak stać.

Link to comment
Share on other sites

Hihi... Dla mnie nie lata :) On pływa :loveu:
Ola - mnie masz pewnie, jak Jantaś się przestawiał i marudzil co :)

Tolutkowa - zdjęcia Doca w tym temacie, kilkanaście stron dalej, porobię nowe wystawowe to znowu wstawię. A Jantaś jest chyba stronę, dwie, dalej. :) (Strona chilowo nie czynna) :) Może wstawiłabyś swojego Tola fotki, co? :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Tolutkowa']O w mordę! No PIĘKNY Ci on, ten Figo, jest! I Duży! Lubię duże ;) .To teraz jeszcze poproszę o namiary na Doca cobyśmy mogli go obejrzeć. Też zazrosnem okiem :razz: ![/quote]

Nie powiedziałabym, że Figo to olbrzym - ma ładny kościec i jest prawidłowy, a teraz więksozśc goldów baaaaardzo wzrostem odbiega od wzorca i sa ZA duże :( A Figo taki w sam ras :) Wygląda jak golden, a nie nowofundland :lol:

Link to comment
Share on other sites

Jantas tak naprawde az tak marudnie sie nie prezentowal...
Widzialam juz gorsze marudy!
No a Ty Gazus raczej maruda nie jestes :)

Co do wielkosci Figo, rzeczywiscie nie jest taki wielgasny.
Jest w sam raz - jak dla mnie. Chcialabym zeby jednak jeszcze troche nabral masy, wiec bedziemy nad tym pracowac.. Ale z drugiej strony jak mi przytyje to moze stracic na tej swojej lekkosci.. i jego plynno-latajacym ruchu :)
Poza tym lubimy z Figo skakac przez ploty itp..
No zobaczymy.. Trening czy to w jedzeniu czy w skakaniu czyni mistrza :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gazuś']Nie powiedziałabym, że Figo to olbrzym - ma ładny kościec i jest prawidłowy, a teraz więksozśc goldów baaaaardzo wzrostem odbiega od wzorca i sa ZA duże :( A Figo taki w sam ras :) Wygląda jak golden, a nie nowofundland :lol:[/quote]

Jaki Olbrzym? Wy Gazuś w usta nasze nic już nie wsadzajcie bo i my bez tego rozmowne z natury ;) . Toż same kmplementy poleciały! Samiec ma być samiec i jak jest wielkości suki, to ja już tak niekoniecznie chcę taki okaz podziwiać.
A propos "kości"... kiedy znajduję w opisie taki kwiatek: "dobre kości" zawsze zastanawia mnie na co one są dobre .... Na zupę :evil_lol: ?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Tolutkowa']Jaki Olbrzym? Wy Gazuś w usta nasze nic już nie wsadzajcie bo i my bez tego rozmowne z natury ;) . Toż same kmplementy poleciały! Samiec ma być samiec i jak jest wielkości suki, to ja już tak niekoniecznie chcę taki okaz podziwiać.
A propos "kości"... kiedy znajduję w opisie taki kwiatek: "dobre kości" zawsze zastanawia mnie na co one są dobre .... Na zupę :evil_lol: ?[/quote]

Hihi, na zupę może też - ale Ola by nas pewnie za to zmordowala :) Więc ciiii....

A tak na poważnie - dobry kościeć - pies z kością delikatniej suki... Już wiesz, jak wygląda "niedobry" :cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dorota_Fiszer']Kasia,a Ty wiesz co to jest front u psa? To jest katowanie przodu,ktore Jantar ma akurat bardzo dobre i nie jest to cecha,ktora z wiekiem nie wiadomo jak sie poprawia - troche pod wplywem masy psa katowanie "obniza sie",ale to sa niewielkie roznice.[/quote]

Naturalnie, wiem co to jest front - co prawda ja tego słowa czasami używam na cały "przód" czyli włąściwie na to co "front" pospolicie oznacza - :)
Niestety sędzia tak to ocenił a nie inaczej - mamy w opisie zaznaczone że "front jest WĄSKI i słabo rozwinięty" - kątowanie raczej "wąskie" być nie może? Więc sędziemu raczje o kątowanie nie chodziło.

Przy czym sam sędzia powiedział, że przy takim froncie u dorosłego psa, by się wachał nad oceną - ale z racji tego, że jest to jeszcze bardzo młody pies i napewnao jeszcze moooocno dojdzie to nie ejst w jego wieku wadą :)
A kątowanie (tylko nie pamiętam czy ogólnie czy jako "przodu i tyłu" opisał jako bdb :)
Ja to interpretowałam raczej jako przedpiersie i resztę, bo u Jantasia tego nie widać.

Link to comment
Share on other sites

Zapewne chodzilo mu o to,ze miedzy przednimi lapami moglby miec wiecej przestrzeni ;-) a przedpiersie to w duzym stopniu kwestia wystawjacego mostka,nie kazdy pies go ma ;-) i nie musi miec zreszta przedpiersia do lupania orzechow (jakie przedpiersie ma Jantar to nie pamietam).
Skoro tak sedzia powiedzial to niezbyt dobrze o nim swiadczy,zwlaszcza jesli daje wysokie noty psom z bardzo wasko ustawionym przodem....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dorota_Fiszer']Zapewne chodzilo mu o to,ze miedzy przednimi lapami moglby miec wiecej przestrzeni ;-) a przedpiersie to w duzym stopniu kwestia wystawjacego mostka,nie kazdy pies go ma ;-) i nie musi miec zreszta przedpiersia do lupania orzechow (jakie przedpiersie ma Jantar to nie pamietam).
Skoro tak sedzia powiedzial to niezbyt dobrze o nim swiadczy,zwlaszcza jesli daje wysokie noty psom z bardzo wasko ustawionym przodem....[/quote]

Mi się podobał sposob odnoszenia się do widzów - tłumaczył swoje lokaty. Jednak niektóre były dla mnie bardzo mocno kontrowersyjne - zresztą o tym Ci napisze PW bo nie chcę nikogo na forum urazić, jeśli by ktoś tutaj wszedł. No - ale niektóre jego wyboru mi się bardzo podobały :)
A to tłumaczenie - dla widzów to miło, ale sama wiesz jaki jest jantaś i, że w jego przypadku straszne przełużanie sędizowania nie jest najlepsze...

Co do przedpiersia - jantas tam jeszcze takiej bujnej sierści nie ma, a jak mu urośnie to będzie dużo lepiej "optycznie" wyglądać (foty Janta masz dwie strony dalej ;) ) Ja odnosze wrażenie, ze to bardziej rozwinięte przedpiersie (czo to rownienięte, czy sierść) lekko poprawia wygląd przodu u psa :)

Link to comment
Share on other sites

Na pewno wiecej klakow na przedpiersiu poprawia ogolny wyglad psa,ale zauwazylam,ze tylko nasi sedziowie przywiazuja do tego wage.
A teraz taka ciekawostka ;-) We Wroclawiu bedzie mozna obejrzec Stenbury Water Rebel ;-)
[URL="http://koti.mbnet.fi/seawater/rio_data.htm"]http://koti.mbnet.fi/seawater/rio_data.htm[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...