Jump to content
Dogomania

Klubowy przegląd hodowlany i testy psychiczne


Hania

Recommended Posts

A czy ktoś z osób zorientowanych mógłby napisać na czym taki przegląd polega? I wogóle coś więcej, czego od psa wymagają, na czym polegają testy psychiczne i czy jest jakiś zakres wiekowy, w którym pies musi taki przegląd zaliczyć?Starałam się coś znalezć w internecie na ten temat, ale poza tym, że wg załącznika nr 10, obowiązuje również ogary, nie zaspokoiłam ciekawości żadnymi więcej informacjami, może zle szukałam :cool1: Rozumiem, że podobnie jak do wystawy należy psa jakoś przygotować albo przynajmniej ocenić czy właśnie ten moment jest odpowiedni na taką prezentację? I czy taki przegląd odbywa się tylko raz w roku?:roll:

Link to comment
Share on other sites

[B]mmbaj[/B] przegląd hodowlany wygląda mniej więcej tak, jak wystawa, tylko że sędziów jest zdaje się dwóch i oglądają psa dalece dokładniej - w statyce i ruchu. I bardzo dokładnie go opisują. Jeżeli wszystko jest ok, to dodają na końcu notatkę w stylu "po spełnieniu wymogów regulaminowych dopuszczony do hodowli", czasem dodają też jakieś uwagi dot. z jakimi "partnerami" powinien być łączony.
Do testów psychicznych absolutnie nie należy psa przygotowywać, bo co to za test psychiki, jeśli testuje się umiejętności wyczone? :lol: Jeśli mnie pamięć nie myli, w trakcie testu jest sprawdzana reakcja psa na strzał, na obych psu ludzi, na obcego psa i na naglą zmianę w otoczeniu (nagle przed psem wywraca się chorągiewka). Chyba coś jeszcze, ale przypomnieć sobie nie mogę :roll: Generalnie normalny pies, który nie rzuca się na wszystko i wszystkich i nie ucieka w panice na minimalną zmianę w otoczeniu powinien przejść ten test bez problemu.
Pies przystępujący do testu i do przeglądu powinien mieć skończony rok.

Pozdrawiam
Marysia i Una

Link to comment
Share on other sites

[B]Marysiu,[/B] bardzo ci dziękuję za te informacje :lol: Razem z tymi, które znalazłam na dogo dają mi jakiś obraz i na dziś wiem, że nas taki przegląd nie dotyczy.
Co do testów, to oczywiście masz rację! Czytałam jednak ostatnio, jak przygotowywał się do prób weimar an3czki i myślałam, że może chodzi o coś takiego i, że pies ma przynajmniej orientować się czego od niego chcą :lol: Jeśli zaś chodzi o np. próbę wystrzału to raczej nie uwierzę, że psy na przeglądzie poddawane są jej po raz pierwszy w ich życiu, a przynajmniej nie wszystkie;) Co do zachowań w sytuacjach nieoczekiwanych to chyba każdy znający swojego psa właściciel mniej więcej też będzie sobie zdawał sprawę jak reaguje jego pies, to samo tyczy reakcji na inne psy i obce osoby:lol: Trudno więc chyba mówić o całkowitym nie przygotowaniu psa;)
Serdecznie pozdrawiam :lol:

Link to comment
Share on other sites

Kurcze to my chyba nie przejdziemy :crazyeye: . Kumpel jest grzecznym i posłusznym pieskiem ale z tymi obcymi...jak ktoś szybko przebiegnie obok nas to on daje do zrozumienia, że mu się to nie podoba szczekając a czasem chciałby podpiec i chyba podkąsać :shake: tak samo gdy ktoś nagle pojawi się zza rogu - trzeba chwycić bliżej smycz :-( Czy na takim teście ktoś biega i przy tym zachowuje się głośno (czyt. prowokująco) ?? albo nagle wychodzi zza rogu ?? :razz:
Pozatym powinno być dobrze bo na obce leżące przedmioty czy fruwające, szeleszczące reklamówki uważa ale strachliwy nie jest i podejść, podejdzie. Strzału się też nie boi.
Poradzcie mi coś, czy tak zachowują się Wasze psy czy może mój jest nie wychowany pod tym względem :oops: :oops: . Socjalizowany był od małego z innymi psami ale do ludzi podchodził zawsze z rezerwą.

Link to comment
Share on other sites

chyba nikt zza rogu wybiegać nie będzie, test na obcych to przejście przez szereg ludzi, którzy idą, naprzeciw, mogą coś do psa powiedzieć , wyciągnąć rękę

a reakcja na dziwne przedmioty upadające lub w jakiś sposób się poruszające, to jak widzialam na testach to jest slupek ze szmatką chorągiewką, który ktoś z odleglości pociąga za sznurek i on upada w momencie jak przechodzisz z psem obok

tak to widzialam, dobrze piszę Haniu??? bo Ty chyba jesteś najbardziej zorientowana

Link to comment
Share on other sites

[quote name='weszynoska']chyba nikt zza rogu wybiegać nie będzie, test na obcych to przejście przez szereg ludzi, którzy idą, naprzeciw, mogą coś do psa powiedzieć , wyciągnąć rękę
[/quote]
Jeżeli tak, to będzie dobrze :razz:
Rozumiem także, że taki test będzie na wystawie Klubowej w Świerklańcu, tak :cool1:

Link to comment
Share on other sites

Haniu, dziękuję pięknie za regulamin :loveu:

Wyczytałam, że testy są płatne (wystawa dla nas nie), Haniu, jaka kwota wchodzi w grę i czy trzeba wysyłać do Poznania np. na konto Oddziału czy można zapłacić na miejscu ( i czy wtedy jest drożej)?
I jak jest z wpisem tzn czy sędziowie wpisują do rodowodów na miejscu zaliczenie?

Wogóle to się zdołowałam bo Antoninek jest 3go a ...krajowa w Płocku gdzie chciałam pojechać z Harmonią i z Błogą 4go (no nie dam, nie dam rady fizycznie :cool3: )

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bea100']
Wyczytałam, że testy są płatne (wystawa dla nas nie), Haniu, jaka kwota wchodzi w grę i czy trzeba wysyłać do Poznania np. na konto Oddziału czy można zapłacić na miejscu ( i czy wtedy jest drożej)?
[/quote]

W zeszłym roku opłata była 50 zeta przegląd i 50 zeta testy. Za przegląd w Antoninku się płaci na wystawie klubowej nie - o ile pies jest zgłoszony na wystawę. Opłata na m

Link to comment
Share on other sites

Kurcze do 3 czerwca to ja nic nie zrobię:shake: myślałam że spróbuję z Burzanem na jakąś wystawę oczywiście w gre wchodzą tylko międzynarodówka lub klubówka no ale nie ma szans tym bardziej że niewiem jak będą sędziowie patrzeć na jego łapę:roll: no ale cóż studia, a wystawa to najwyżej dopiero jakaś wakacje:razz:
Haniu mam 2 pytania:(może ktoś inny zna oppowiedź):
1.które testy obowiązywały by Burzana?(wiem że już kiedyś o to pytałam)
2.kiedy jest klubówka ogarów i gdzie?

Link to comment
Share on other sites

Żanetko: jak się tam wybierzesz...to się nareszcie spotkamy :p

My (Monia i Błoga) zrobimy przegląd przy klubowej we wrześniu /a jednak po namyśle wybieramy się do Płocka na krajówkę/ zresztą zobaczymy co i jak po najbliższej międynarodówce w Łodzi)

Link to comment
Share on other sites

bea100 czy mam rozumieć że przy klubówce też będzie przegląd?jak tak to super.
mi pasowało by jechać wcześniaj tzn.przed klubówką na jakąś inną wystawe żeby zobaczyć czy śedziowie będą patrzeć na łapę psiaka(tak właściwie to tego już prawie nie widać jest jeszcze lekka opuchlizna,a poza tym psiak już prawie nie kuleje- tylko troszku ale wtedy jak normalnie chodzi, jak biega to nie) mam nadzieje że może w końcu się uda

Link to comment
Share on other sites

Tak, będzie jak co roku ( i do tego w dodatku nie-płatny pod warunkiem wystawienia psa na wystawie klubowej) :p

Co do łapy Burzana/ to do wrzesnia wydobrzeje (zresztą zabierzesz ,,kartę choroby"/ tzn że był postrzał i pracujący=polujący pies ma kulawiznę nabytą i tyle/przecież to zupełnie inne sprawa dla sędziów wtedy jest i nic się nie martw!)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...