Jump to content
Dogomania

grzywka a związywanie


fragile

Recommended Posts

Czy zwiazywanie grzywki jest konieczne z punktu widzenia zdrowia i wygody psa? Czy opadajaca grzywka mu przeszkadza? Przyznam sie, ze RoXi duzo bardziej podoba mi sie z taka wlasnie grzywa niz z kitka, tylko nie wiem czy to jej nie szkodzi.Z kolei wycinanie wlosow mi sie nie podoba, moja szwagirka tak obciela swoje yorki i widze, ze to je oszpeca, choc wygodne na pewno jest.

Link to comment
Share on other sites

Niestety Yorki z grzywka na oczach to nie jest dobry pomysł,na pewno im to przeszkadza.Jezeli nie podoba Ci sie obciety na krótko Yorczek to nie masz wyboru ,musisz robic kitki.Jak pierwszy raz zostawiłam Fione u fryzjera to strasznie sie denerwowałam ,az do momentu kiedy ja zobaczyłam,wygladała cudnie.Oczywiscie kiteczka została ,bo wydaje mi sie ,ze kitka dodaje im uroku.To jest kwestia gustu i dlatego decyzja nalezy do ciebie.
Pozdrawiam
Renata

Link to comment
Share on other sites

Jak wyglada, a jak nie wygląda :roll: Chyba już lepiej obciać kudełki na główce, żeby nie przeszkadzały, niż żeby pies nic nie widział...
Jak mój peis miał długie kudełki to mu zawsze kucyka robiła, a teraz jak juz cieplo jest to do fryzjerka poszlismy... Ładnie-wygodnie-praktycznie...

Link to comment
Share on other sites

Jeśli nie podba Ci sie kitka (dla mnie też mój Psiun wyglada z kitką komicznie) zrób koczek. Jest mniej widoczny a daje psu komfort widzenia.
Robi się go tak:
włosy jak do kitki tylko bardziej z przodu głowy skręcamy aż do powstania "supełka" i spinamy spinką automatyczną z tyłu koczka końcówkę włosków.
Takie rozwązanie jest mniej widoczne a przyzwyczaja psa do "czegoś" na głowie.

Link to comment
Share on other sites

[B]fragile [/B]wszystko zalezy od tego czy twoja suczka bedzie miala dluzsza grzywke, czy krotka. York nie moze miec grzywki wchodzacej do oczu, bo wlos podraznia oko, przez co bardzo lzawi, potem prowadzi to do zapalenia spojowek, a na starosc do slepoty:roll:

Moim skromnym zdaniem zaleta yorkow jest wlasnie ta kiteczka na glowce:loveu::loveu: Miki choc jest ogolony to glowke i kiteczke kazalam zostawic.

Link to comment
Share on other sites

Tak, wiem ze utarło sie, iz york z kokardka obowiazkowo:).Swojej nawet kupilam, na prosbe córki, ale stwierdzilam, ze z grzywa wyglada lepiej- tak zadziornie, a z kokarda- zbyt lalusiowato;) .Na razie zwiazalam sama gumka silikonowa, ktora malo widac, spróbuje zrobic "koczek".

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Odświeżam temat :cool3:

Chyba miałam po świętach za długi urlop, bo postanowiłam zmienić Iwanowi image :eviltong:
zawsze miał grzywkę, a tu pańcię naszło i montuje mu na głowie jakieś dziwne urządzenie-oczywiście na początku protestom w postaci tarzania się i czochrania nie było końca ;) , ale jest coraz lepiej.
Kto wie-może na wiosnę jakiś kucyk wyrosnie ?

A oto New Look of Iwan
Jak się Wam widzi?

[URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images23.fotosik.pl/140/1784c823b58002e8.jpg[/IMG][/URL]


[U][URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images24.fotosik.pl/141/00a7998467575fa5.jpg[/IMG][/URL][/U]

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Moja miała od początku (gdy miała już odpowiednią długość włosa) robione kitki. Teraz już jest tak przyzwyczajona do kitki, że rano wstaje i przybiega aby ją uczesać. Czasem włosy mi się pociągnie, zaplącze jednak ona jest bardzo grzeczna i leży grzecznie aż skończę.

Nie lubi ona kokard. Te które miała, zostały rozwalone. Dlatego nosi kolorowe gumeczki i spinke, aby włoski jej do oczu nie leciały.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='szymucia']Danani proszę powiedz jak mam umieścić zdjęcia swojej suni /tak jak ty/ bo nie umiem a jakoś nikt nie kwapi się mnie oświecić. Piesio cudny. Pozdrawiam[/quote]

Dzięki w imieniu piesia :lol:

Ponieważ poczułam się wywołana do tablicy, sprobuję pomóc.
Po pierwsze zarejestrować się na fotosiku i wgrać zdjęcia (zgodnie z instrukcją)-nie jest to specjalnie trudne. Pamiętaj o odpowiedniej wielkości pliku zgodnie z regulaminem forum dogomanii.
Po wgraniu zdjęcia wejść na nie, wybrać "wszystkie kody" i wybrać trzeci z rzędu, bodajże nazywa się "pełen rozmiar na forum".
Skopiować link i wkleić do wypowiedzi na dogo.

Link to comment
Share on other sites

:multi: :multi: :multi:
Udało się! śliczna psinka :lol:

po pierwsze: awatar nie może być większy niż 100x100 pikseli, więc musisz zmniejszyć zdjęcie do tych rozmiarów
po wgraniu na fotosik wchodzisz na dogo na panel użytkownika/edytuj awatar/wprowadź adres obrazka
czyścisz to pole i wklejasz kod z fotosika-tam gdzie jest pozostałe-bezpośredni link i zapisujesz zmiany
powodzenia!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Natalia&Lola']Danani, Iwo ślicznie wygląda w takich włoskach. Szkoda, że moja nie lubi nosić samych spineczek:-([/quote]

Czy naprawdę myślisz, że on to lubi? :shake: po prostu sie przyzwyczaił... z uporem godnym maniaka zapinałam ją średnio co 15 minut, aż w końcu dał za wygraną :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Danani dzięki bo nareszcie mi się udało. Nie bardzo mogę wyczić jak te uszyska dobrze wyciąć. Boję się że nie tylko włosy ale i uszy ciachne:crazyeye: No i 60 zł zostało w kieszeni, a fryzjerka czasem podskubała gorzej jak sunia nie chciała stać spokojnie.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

chyba dobrze odszukałam odpowiedni temat do tego filmiku-czesanie i robienie kucolka
zdaje się,że ktoś ostatnio pisał,że nie wie jak się robi kucyka ładnego na wystawę
[URL]http://www.youtube.com/watch?v=xj7wlL7Vz8E&feature=related[/URL]

[video=youtube;xj7wlL7Vz8E]http://www.youtube.com/watch?v=xj7wlL7Vz8E&feature=related[/video]

to napradę tak wygląda?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...