Jump to content
Dogomania

Historia rasy ON


Alix

Recommended Posts

o SAWA-pozdrawiam cieplutko:loveu: .sobie czytam czasem o twojej papillonce:p .wiesz ja chyba pisze dlatego ze cale swoje otocznie juz zameczylam chyba tymi ONami i uciekaja jak wchodze na ten temat...a internet jak papier....cierpliwy.....:roll: :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 984
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja znowu mam inne podejście i bardzo się cieszę ,że na dogo jesteś ,bo kto jak nie ty ma tyle zapału ,żeby wykładać tak pięknie o naszych kochanych ONkach.
Dzieki tobie wszyscy mogą podziwiać ,ogladać i uczyć się o ONkach.Na Papillonkach M&M miała podobne (dla mnie bezcenne wiadomości )ale jakiś ZENEK wsadził swoje ordynarne 5 groszy i teraz M&M boi się coś uczącego napisać ,a szkoda ,bo ona jest kopalnią wiedzy o Papillonkach.
Czytam wasze posty i piszcie o ONkach jak najwięcej .
Pozdrawiam .

Link to comment
Share on other sites

mialam przyjemnosc "rozmawiac "z M&M o inbredzie na dgm.szkoda.ja nie mam ogromnej wiedzy tylko wlasne zdanie.czytalam na papillonach-no coz na dogsach byl mener tutak zenek-zawsze sie ktos taki trafi.mam nadzieje ze M&M znowu sie "rozkreci"i bedziecie mogli korzystac z jej niekwestionowanej wiedzy.a "widzenie"rasy,wlasny poglad na nia jest chyba absolutnie naturalny.czyni on mozliwa wymiane pogladow a chyba to w dyskusji najwazniejsze-rozne katy widzenia tej samej sprawy.najgorzej ze pod pretekstem wymiany pogladow dochodzi to osobistych wycieczek[rowniez pod adresem hodowli]-to juz dosc obrzydliwe jest.:shake:

Link to comment
Share on other sites

Zgadzam się absolutnie i jestem za uświadamianiem o rasie ,ale bez wymiany nazw hodowli (negatywnie) bo pozytywnie jak najbardziej.
Najbardziej intrygują mnie ludzie piszący ,że ONki to garbate i koślawe i już nie mam siły tłumaczyć i wyjaśniać .Tobie jednak zazdroszczę zapału i podziwiam wytrwałości .Wszyscy hodowcy powinni uświadamiać ludzi czemu właśnie tak ,a nie inaczej powinien być zbudowany ONek i jak to się przekłada na pracę i wytrzymałość psa .Hodowcy tych użytkowych wpierają ludziom ,że te wystawowe to pokraki i psychiczne zera (aż ręce opadają ) Sami zmieniają psy jak rękawiczki ,bo nawet z tych użytkowych mało jest dobrych do" kopania i okładania "przed zawodami .Przecież to pasterska inteligentna rasa ,a nie kołki ciosane bojowe .
Rozpisałam się ,mam nadzieję ,że twoje starania dotrą wreszcie do głów tych użytkowców.
Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

nakrecanie sie na temat:ksteriery do dooopy a uzytki super[ostatnie zdrowe,nadajace sie do pracy onki itd,kiedys to byli pani wilczury:roll: ]jest chore.i tu i tu sa bowiem psy tej samej rasy.robienie z onkow uzytkowych maliniakow jest bezsensu poniewaz onek ma byc psem wszechstronnie uzytkowym nie tylko do gryzienia.nie kazdy chce psa o takich popedach jak uzytek[przyslowiowy].uzytek tez musi zachowac charakter onka-i do pasienia i do gryzienia.ON nie jest wylacznie psem na rekaw.jesli ktos chce z nim cwiczyc cos innego-musi miec ta mozliwosc.maliniaki i tak beda lepsze w sportach obronnych.natomiast mam nieodparte wrazenie ze niektorzy chca zrobic z onka maliniaka.znowu eksteriery powinny miec uczciwa poprzeczke w zdobywaniu uprawnien hodowlanych.jesli IPO to niech to bedzie uczciwie zdane IPO.nasi poludniowi sasiedzi moga,niemcy moga....wiec co stoi na przeszkodzie nam?pokazanie onka na IPO ktory odpada od rekawa,zachowuje sie kompletnie lekowo badz jest wyprany z popedow i robienie z nim hodowlanki powinno byc WSTYDEM dla wlasciciela tego psa.jesli mam takiego psa-chocby byl ze zlota wykazuje minimum pokory i nie przepycham go na sile.to na dluzsza mete i tak nie ma sensu.w psim siatku bowiem wszystko roznosi sie szybko.o kupnie psa i tak decyduje nabywca.jesli bedzie to osoba chcaca uprawiac sport-popatrzy na rodzicow.z rabnietego uzytka tak samo ciezko w duzym sporcie zrobic super psa jak i z miekkiego eksterieraoczywiscie niez walac uzytka czym sie da ,nie wszyscy sie do tego nadaja,ba ludzi ktorzy zrobia to nie palac psa jest dosc malo].jesli juz bazujemy na sloganach.gdyby od hodowcow eksterierow oczekiwano przyzwoitego materialu charakterologicznego tez byloby o wiele lepiej.tymczasem najlatwiej przyszyc metke i koniec.to nie sluzy rasie.nie dziele onkow na uzytki i eksteriery tylko na psy dobre i slabe.:p

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ayshe']pokazanie onka na IPO ktory odpada od rekawa,zachowuje sie kompletnie lekowo badz jest wyprany z popedow i robienie z nim hodowlanki powinno byc WSTYDEM dla wlasciciela tego psa.jesli mam takiego psa-chocby byl ze zlota wykazuje minimum pokory i nie przepycham go na sile.[/quote]

To Ty, ayshe, tego nie zrobisz. Jednak u nas nie jest tak dobrze... Dlatego na palcach mozna zliczyć hodowle w PL, które dbają o uzytkowość ONka... :placz: U większości naszych hodowców jest odwrotnie - jak pies jest ze złota to resztę się dorobi... :(
Jakbyśmy mieli samych takich hodowców jak Ty to... Ehhh... można sobie pomarzyć...

[quote name='ayshe']nie dziele onkow na uzytki i eksteriery tylko na psy dobre i slabe.:p[/quote]

Otóż to... Ja również widziałam świetne eksteriery i "cienkie", strachliwe użytki...

Link to comment
Share on other sites

AM-ja kurna wierze,no wierze i juz ze u nas sie to zmieni.ze ludzie majac wiekszy dostep do informacji beda madrze wybierac psai zwyczajnie beda czegos oczekiwac-nie kupowac psa danej rasy tylko ale jeszcze wymagac zeby pies byl danej rasy nie tylko z wygladu.
oj ciezkie byloby zycie jakby hodowcy byliby tacy jak ja-znaczy sie rabnieci na punkcie uzytkowosci.
jabym zakladala OE wlascicielom tych onkow ktore chodza cale zycie na smyczy nic nie robiac:diabloti: .
i wlasnie AM dlatego ze masz zdrowy punkt widzenia cenie rozmowe z toba.:razz: :p .liczy sie pies-nie linia.widzialam tez uzytki spierniczajace na ostrzelaniu i takie co sikaly po nogach jak ktos reke wyciagal.widzialam tez eksteriery z takim chwytem ze glowa mala.mam eksteriera ktory tak ma.zakrecony jest niemilosiernie.jakby mu zrobic operacje plastyczna:evil_lol: ii papierow nie pokazywac to z charakteru-czub,przyslowiowy uzytek.nie kryje zbyt duzo bo jest w hipertypie[tylne nogi w supelek se wiaze:evil_lol: ].

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ayshe'] mam eksteriera ktory tak ma.zakrecony jest niemilosiernie.[/quote]

[B]ayshe,[/B]
a masz może jakiś filmik ze swoim "zakręconym" w akcji? :cool3: Chętnie bym obejrzała... :loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ayshe']wracajac do tematu:roll: :razz: ....
takie podudzie mi sie nie podoba....udo,zad ok.ale dlugosc podudzia:shake:
[IMG]http://img280.imageshack.us/img280/9311/hipre20xt.jpg[/IMG][/quote]

[quote name='ayshe']dla porownania-tyl fariny noriswand VA2005:loveu: .przepiekne udo,mocny zwiazany staw,idealne podudzie,mocne srodstopie
[IMG]http://img176.imageshack.us/img176/8568/hi13mv.jpg[/IMG][/quote]
Rrrrany, nawet ja wreszcie WIDZĘ róznicę :crazyeye: :multi: :cunao: :drinking:

Ayshe, pytanie z innej beczki mam, jakiego mniej więcej rzędu kwotę trzebaby przygotować, gdyby chciało się kupić w Niemczech przyzwoitego onka? Przyzwoitego, to znaczy nie jakiegoś z super hiper czołówki, ale i nie takego całkiem byle jakiego? Tak mniej więcej pytam ;)
Bo może jednak Sabinę przerobię na konserwy :mad:A wtedy jedno miejsce mi się zwolni :diabloti: ;)

[B]SAWA[/B], przyłączyłabys się do wykładu ;) Jesteś hodowcą z wieloletnim doświadczeniem, masz na pewno swój wymarzony typ, ulubione psy... Podziel się wiedzą :modla:

ps. a propos włosów, właśnie sobie opitoliłam grzywkę :mdleje: Mimo, że doskonale wiem, że jak zaczne ciąc, to potem jakoś nie moge przestać :oops: Nie napiszę, jak wyglądam, bo i tak wypipkuje :drinking:

Link to comment
Share on other sites

Przeglądam sobie właśnie dzieci Jaguara, bo tez mi się spodobał ;)

[B]Ayshe[/B], co byś powiedziała o [URL="http://www.pedigreedatabase.com/gsd/pedigree/456874.html"]tym psie[/URL]? Wpadł mi w oko :cool3: Tylko nie do końca mi się przednie łapki podobają, ale nie umiem powiedzieć, co mi w nich nie pasuje, może to zresztą wina zdjęcia :hmmmm:
O, i jeszcze [URL="http://www.pedigreedatabase.com/gsd/pedigree/390650.html"]ten[/URL] mi się podoba, choć też nie do końca, bo jakis garbaty ciut :hmmmm:
Hahaha, pewnie się okaże, że z synów Jaguara największe pasztety wybrałam :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='AM'][B]ayshe,[/B]
a masz może jakiś filmik ze swoim "zakręconym" w akcji? :cool3: Chętnie bym obejrzała... :loveu:[/quote]:roll: :lol: :lol: nie mam.nie mam kamery.nawet aparatu nie mam.zdjecia robi jorgen zdoskoku-jak ma chwile.mam bardzo malo zdjec swoich psow-jakos nie mam szczegolnie powera zeby robolami sie chwalic.ba wogole nie bardzo chce o nich mowic-wychylanie sie to ostatnia rzecz ktorej w zyciu potrzebuje.wymsknelo mi sie z wambo:oops: :cool1:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='asher']

[B]SAWA[/B], przyłączyłabys się do wykładu ;) Jesteś hodowcą z wieloletnim doświadczeniem, masz na pewno swój wymarzony typ, ulubione psy... Podziel się wiedzą :modla:

ps. a propos włosów, właśnie sobie opitoliłam grzywkę :mdleje: Mimo, że doskonale wiem, że jak zaczne ciąc, to potem jakoś nie moge przestać :oops: Nie napiszę, jak wyglądam, bo i tak wypipkuje :drinking:[/quote]
SAWA-podzielam absolutnie prosbe asher.:loveu:
wiem ze mi latwiej;) :cool1: bo .....no bo wiadomo jak jest.ale moze sie skusisz?:p
asher-ale fajnie-teraz wlacz maszynke iiiiiiiiiii ......:razz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ayshe']:roll: :lol: :lol: nie mam.nie mam kamery.nawet aparatu nie mam.zdjecia robi jorgen zdoskoku-jak ma chwile.mam bardzo malo zdjec swoich psow-jakos nie mam szczegolnie powera zeby robolami sie chwalic.ba wogole nie bardzo chce o nich mowic-wychylanie sie to ostatnia rzecz ktorej w zyciu potrzebuje.wymsknelo mi sie z wambo:oops: :cool1:[/quote]

[B]ayshe,[/B]
jak jest czym to trzeba się chwalić :razz: Szkoda, że nie masz filmików :( Mnie bardzo się spodobała obrona Abura a Kokesovego dvora - to czeski eksterier, a czołówki robi marzenie... :loveu: Zresztą sądząc po wynikach z zawodów to nie tylko czołówki ma świetne :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='asher']Przeglądam sobie właśnie dzieci Jaguara, bo tez mi się spodobał ;)

[B]Ayshe[/B], co byś powiedziała o [URL="http://www.pedigreedatabase.com/gsd/pedigree/456874.html"]tym psie[/URL]? Wpadł mi w oko :cool3: Tylko nie do końca mi się przednie łapki podobają, ale nie umiem powiedzieć, co mi w nich nie pasuje, może to zresztą wina zdjęcia :hmmmm:
O, i jeszcze [URL="http://www.pedigreedatabase.com/gsd/pedigree/390650.html"]ten[/URL] mi się podoba, choć też nie do końca, bo jakis garbaty ciut :hmmmm:
Hahaha, pewnie się okaże, że z synów Jaguara największe pasztety wybrałam :lol:[/quote]vinoro[ten drugi]jest zdecydowanie lepszy.lepszy gnat,lepszy tyl,lepszy przod,lepsza linia gorna i dolna-garbaty nie jest.ma piekna linie grzbietu .dlugi ladny zad,troszke noge mu za bardzo bujneli:roll: troszke korekcji w ustawieniu i za klebem mialby staly opad grzbietu-plynna gorna linie.naprawde ladny pies.niestety jaguar niezbyt przekazuje swoj typ-pies mnie powala ale kryc nim nie krylam i nie bede kryla.jedno co mu trza przyznac ze daje piekne glowy i charrrrakterek:cool3: .natomiast tego swojego 'lwiego pazura"-zwartej budowy z tylem nie.z drugiej strony nie da sie ukryc ze mozna sie przywalic do zadu jaguara-dzieciaki maja lepszy.:cool1:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='AM'][B]ayshe,[/B]
jak jest czym to trzeba się chwalić :razz: Szkoda, że nie masz filmików :( Mnie bardzo się spodobała obrona Abura a Kokesovego dvora - to czeski eksterier, a czołówki robi marzenie... :loveu: Zresztą sądząc po wynikach z zawodów to nie tylko czołówki ma świetne :)[/quote]no ja nie bardzo do chwalenia sie czymkolwiek.jak wyszkolony przeze mnie pies cos osiaga to tez najpierw moja prosba"szkoliles sam":roll: :mad: :lol: .instynktu wspolzawodnictwa we mnie nie ma.nigdy nie mialam potrzeby kupna kamery albo aparatu.:p

Link to comment
Share on other sites

asher-dopoki nie zmienisz obywatelstwa.......daruj sobie kupowanie czegos onkowego z niemiec dla siebie do roboty-nie na rodzenie szczeniat,za papier.podkreslam ze to tylko moja opinia.lepiej sciagnac cos z poludnia:cool1:.oni zapracowali sobie latami na zaufanie niemcow.my raczej robimy odwrotnie.

Link to comment
Share on other sites

A co? Nie bardzo chcą sprzedawać dobre psy? :shake:
Ja tak naprawde wcale nie planuję w najbliższej przyszłości zakupu, a znając życie, jak zrobi się miejsce na kolejnego psa, to pewnie znów się coś przypadkiem przypląta ;) Ale kiedyś, kiedyś może będę miała wymarzonego, starannie wybranego psa, pomarzyć dobra rzecz ;)

Link to comment
Share on other sites

sprzedaja-ale ja wiem jakimi sie kieruja kryteriami .pracujemy ciezko latami kombinatorstwa na takie widzenie polskiego hodowcy.i radosnie pracujemy dalej patrz zniesienie IPO dla suk zamiast wprowadzenia uczciwych egzaminow,klubowka w legionowie"slawna",ostatnia lodz,,cala jazda z chodofffcami popapierowymi,szwindle przy miotach itd.itp.,zaliczanie egzaminow i testow na zasadzie zda bo musi......no wyliczac mozna dlugo.a na dobra opinie przy takich 'wiesciach"z polski to trudno zapracowac paru uczciwym hodowcom[siebie oczywiscie nie licze bo nie mam polskiej hodowli].

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Szira/Gosia']A czy Ci na południu nie patrzą na nas krzywo???:-( i sprzedają tylko pety?????:-( a na lepszego psa nie mamy co liczyć??????????????:roll:[/quote]

Na szczęście nie. Wprawdzie nie siedzę w onkach, tylko w belgach, ale nie przypuszczam, żeby były pod tym względem różnice. Belgów importowanych z Czech jest w Polsce trochę i nie są to pety. :)

Link to comment
Share on other sites

gosia-chodzi o to co to znaczy "lepszy pies"?jesli ma to byc pies z ktorym z satysfakcja bedziesz pracowac w dowolnie wybranym przez ciebie kierunku[lub w kilku na raz:razz: ]to nie sadze zeby to byl duzy problem.co innego gwiada wystaw:diabloti: .
uwielbiam onkowe wystawy:loveu: .ale wydaje mi sie ze super wystawowego psa gdy sie kupuje z pobudek czysto hodowlanych[nie wazne autystyk czy lekowy byle sliczny i do hodowli]to traci mi to troszke olaniem charakteru psa.tzn.no super jak bedzie chodzil w czubie ale najpierw chce miec PSA potem medale-po diabla mi kretyn z medalami?:diabloti:

Link to comment
Share on other sites

BeataG-no z onkami jest gorzej nieco.tj.z eksterierami glownie.potrafimy sobie nagrabic w opinii jak malo kto.a onkow zatrzesienie i w tym calym natloku hodowli dosc trudno jest wybrac cos wartego uwagi.marzy mi sie zeby onkow bylo mniej niz belgow:diabloti: .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ayshe']gosia-chodzi o to co to znaczy "lepszy pies"?jesli ma to byc pies z ktorym z satysfakcja bedziesz pracowac w dowolnie wybranym przez ciebie kierunku[lub w kilku na raz:razz: ]to nie sadze zeby to byl duzy problem.co innego gwiada wystaw:diabloti: .
uwielbiam onkowe wystawy:loveu: .ale wydaje mi sie ze super wystawowego psa gdy sie kupuje z pobudek czysto hodowlanych[nie wazne autystyk czy lekowy byle sliczny i do hodowli]to traci mi to troszke olaniem charakteru psa.tzn.no super jak bedzie chodzil w czubie ale najpierw chce miec PSA potem medale-po diabla mi kretyn z medalami?:diabloti:[/QUOTE]

No ja powiem tak jak już chyba Ci mówiłam.:lol: marzy mi się piesek który będzie chciał pracować w różnych kierunkach, z którym będę mogła zdawać różne egazaminy:loveu: :loveu: :loveu: będzie tylko jeszcze mały problem bo rodzice zawsze chcieli abym poszła też na wystawę:shake: nie powiem że mnie to jakoś specjalnie ciągnie, ale czasami jak każdy człowiek lubię być chwalona i chciałabym usłyszeć od PRAWDZIWEGO SĘDZIEGO że mam ładnego psa, a nuż spełni się marzenie o małej, malutkiej hodowli:loveu: (wątpię ale marzyć można:lol: )

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ayshe']marzy mi sie zeby onkow bylo mniej niz belgow:diabloti: .[/quote]Hahaha (intonacja taka sama, jak wtedy, kiedy każesz mi z Sabiną biegać :evil_lol: )
;)

Gosiu, AM na psa z Czech. Co prawda paszteta (AM bez obrazy, ja żartuję!!! ;)), ale za to ponoć fajnego psychicznie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ayshe']BeataG-no z onkami jest gorzej nieco.tj.z eksterierami glownie.potrafimy sobie nagrabic w opinii jak malo kto.a onkow zatrzesienie i w tym calym natloku hodowli dosc trudno jest wybrac cos wartego uwagi.marzy mi sie zeby onkow bylo mniej niz belgow:diabloti: .[/quote]

No tak, patrząc pod tym kątem, oczywiście masz rację. Ale chodziło mi o to, że jak już ktoś umie wybrać, to w Czechach kupi. Jeszcze kupi, pytanie, jak długo...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...