Jump to content
Dogomania

turlanie i czołganie


Kori

Recommended Posts

Moze sprobujesz to zrobic tak jak ja robilam? Smakolyk zamkniety w lapie, pies na "waruj", reke ze smakolykiem podsuwasz psu ponizej pyska i ruchem kolistym przesuwasz go, pies wykrecajac glowe bedzie sie kladl na bok, potem na plecy az w koncu powinien powrocic do pozycji wyjsciowej czyli "waruj. Nie pozwol mu sie przez moment z tej pozycji podniesc, pochwal, daj nagrode i pobaw sie chwile z nim lub pozwol pobiegac. Gdy bedziesz przesuwac reke ze smakolykiem mow do niego "turlaj sie" albo jak tam sobie wymyslisz. Moja robi to turlanie kilka razy pod rzad ale w jedna strone, w druga jakos jej trudno.

Link to comment
Share on other sites

Ja mojego psa nauczyłam turlania w sposób "naturalny". On lubi się tarzać w trawie, więc po prostu wyłapywałam te momenty, dawałam komendę i nagradzałam.

Nauczenie czołgania jest prostsze niż turlania. Pies w pozycji "waruj", ręka ze smakołykiem na ziemi i jedziemy :lol: . Nagradzamy tylko za odcinki pokonane bez podnoszenia się.

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]A po co właziłaś pod krzesło?[/QUOTE]
Ja nie (fajnie by to wyglądalo :evil_lol: ). Tylko "waruj" robiłam tak, żeby pies sie połozył pod krzesłem. A że mam takie z deseczkami (listewkami, czy jak to tam jeszcze sie nazywa :P ) na dole na odpowiedniej wysokosci, to zeby wydostac sie spod tego krzesla do kąska, Smyk po prostu musiał się przeczołgać ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kori']Betty labrador ale ty masz pojętnego psiaka. A jak nauczyc dostawiania? Nagradzasz kiedy pies co zrobi???[/QUOTE]

dziekuje :)

dostawiania uczy sie dokladnie jak na filmiku, Tosca umie glownie przystawianie sie do lewej nogi, bo tego uczylam dlugo, a do prawej jak na filmiku tylko zaczete. Ale robi sie po obu stronach tak samo.
Nagradzam za kazdym razem gdy pies prawidlowo usiadzie przy nodze(to widac na filmiku jak podaje smakolyk -jak rusza paszcza), gdy sie nie uda, wolam wesolo ze nie udalo sie i robimy od poczatku ;) kilka razy naprowadzam smakolykiem, pozniej sama reka, i jak dobrze umie cwiczenie dodaje komende. Po wycwiczeniu komenda wystarczy zeby pies dostawil tylek do nogi.
wstawiam jeszcze jeden filmik dostawianie sie przy prawej nodze.
[url]http://www.zippyvideos.com/6112959433582206/naprowadzanie_na_gruszke/[/url]

oraz jak to wyglada po nauczeniu(pies skraca sobie droge skaczac-choc nie koniecznie kazdy musi tak robic).(tu przy lewej nodze juz tej wyuczonej)
[url]http://www.youtube.com/watch.php?v=ZYsbepefGr4[/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kori']A wydajesz jakąs komendę? czy pies całe życie ma sie nogi pilnować? I ajk juz pytam to o wszystko -> więc długo ci z tym zeszło ;)[/QUOTE]

poczatkowo poki sie nie nauczy komendy nie ma. Tzn. komenda jest ruch reki. Gdy ladnie wykonuje cwiczenie dodaje (u mnie to "noga") komende wypowiadana w trakcie robienia przez suke cwiczenia. NO i po paru-parunastu razach reaguje na znak reka i/lub komende optyczna.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...