Jump to content
Dogomania

Krew z śluzem w stolcu - czy już do weta?


Litterka

Recommended Posts

Dzisiaj na spacerze (właśnie wróciłyśmy) zauważyłam przy sprzątaniu, że w kale Mikry pojawiła się domieszka śluzu z krwią. Kał był normalnie uformowany, o prawidłowej konsystencji. Obrazowo rzecz ujmując (wrażliwi - nie czytać!) wyglądało to jak normalny stolec z domieszką czegoś o wyglądzie kisielu truskawkowego. Czy mam natychmiast pędzić do weta, czy mam poczekać dzień - dwa i obserwować? Martwię się, to na pewno nie jest normalne:(

Link to comment
Share on other sites

Radze poczekać dzień, dwa i obserwować.
Jesli stolec jest normalny i krew świeża (czyli czerwona a nie czarna) to jesli incydentalnie się pojawiła wraz ze sluzem nie jest bardzo alarmujące.
Dokładniej mówiąc oczywiście nie powinno tak byc ale przyczyny nie koniecznie muszą być groźne - jest duże prawdopodobieństwo, że to jakies niewielkie uszkodzenie sluzówki dolnego odcinka jelit lub samego odbytu i powinno sie samo zagoic. Gdyby jednak krew pojawiała sie dalej albo co gorsza stolec przestał mieć normalną konsystencję to jednak idz bezwzględnie do weta.
Kiedy odrobaczałaś psiaka?
Nie ma problemów z gruczołami przyodbytowymi? Nie saneczkuje? Nie podśmierduje mu spod ogonka?
Nie zjadł ostatnio jakiejś kostki, patyka?
Możesz mu dodać do karmy trochę "glutów" z siemienia lnianego - to powinno ułatwić pasaż kału i przyspieszyć gojenie a na pewno pomoże na podrażnione jelita

Link to comment
Share on other sites

[quote name='taks']Kiedy odrobaczałaś psiaka?[/QUOTE]
W piątek.
[quote name='taks']Nie ma problemów z gruczołami przyodbytowymi? Nie saneczkuje? Nie podśmierduje mu spod ogonka? [/QUOTE]
Saneczkuje bardzo rzadko, chyba jak ją coś zaswędzi;) Z gruczołami przez ponad pół roku problemu nie było. Smrodku też nie stwierdzono;)
[quote name='taks']Nie zjadł ostatnio jakiejś kostki, patyka? [/QUOTE]
Nie przypominam sobie niczego takiego.
[quote name='taks']Możesz mu dodać do karmy trochę "glutów" z siemienia lnianego - to powinno ułatwić pasaż kału i przyspieszyć gojenie a na pewno pomoże na podrażnione jelita[/QUOTE]
No właśnie - jak dodać te gluty do suchej karmy. Ona tak w ogóle niechętnie je suche, woli gotowane, ale jest zbyt otyła, więc nie ulegam za często. Jeśli dostaje, to kurczaka lub wołowinę dokładnie obrane...
No i właśnie tu mam problem - wszystko zgodnie z planem, nie pamiętam, żeby coś się Mikrze w jelitach mogło zablokować, więc tym bardziej niepokoi mnie ta krew. Bo gdyby np. coś połknęła, czy nie była odrobaczona, to bym wiedziała, że w miarę łatwo można ją wyleczyć, a tak? :(

Link to comment
Share on other sites

Ja miałam ten sam problem, jakiś tydzień temu mój 4 miesięczny pies "zrobił taką kupę", tak samo się przestraszyłam i chciałam "lecieć" do weta choćby na miotle,..., ale jak już ochłonełam postanowiłam poczekać do "następnej kupy", nic takiego później się nie pojawiło, być może mały jak bawił się patykiem zjadł jakąś jego część....nic mu teraz nie jest, ale faktycznie poczekaj i dokładnie oglądaj kupki,narazie nie ma co siać paniki,chyba że znów się krwawy glut pojawi, wtedy nie ma co czekać
Pozdrawiam i mam nadzieje że to była pierwsza i ostatnia taka kupka Twojej psinki ;-)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...