Jump to content
Dogomania

Trujące rośliny!!


aeniolek

Recommended Posts

mam pytanko...czy ktoś z Was orientuje sie jakie rośliny balkonowe są trujące dla psa??mam pusty balkon i chciałabym go zakwiecić na wiosne.a konkretnie chciałabym w rogu postawić jakieś drzewko i nie wiem jakie mogę.a poza tym chciałam wiedzieć czy patyki z wierzby mandźurskiej (zwanej mandźurią) są szkodliwe dla zdrowia psa?? dzieki za odpowiedź!! :)

Link to comment
Share on other sites

Z tego co się orientuję to na pewno trujące dla psa są :
Ostróżka, cis, ciemiernik, konwalia, bukszpan, szczwół plamisty, tojad, łubin, bluszcz, powój, hortensja, kaczeniec, powojnik pnący, zimowit jesienny, jemioła, poisencja, oleander, orlik, wyka i diffenbachia i na pewno jeszcze wiele innych niestety :shake:.
Pocieszające jednak jest to, że tak popularna w Polsce pelargonia na pewno dla psa trująca nie jest :lol: [SIZE=2][FONT=Verdana][FONT='Times New Roman']. [/FONT][/FONT][/SIZE]
[SIZE=2][FONT=Verdana][FONT='Times New Roman'][/FONT][/FONT][/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='coztego']Wrzuć rośliny do wyszukiwarki, w zeszłym roku był dość szeroki topik o roślinkach... ;)[/quote]

nom, miedzy innymi moj gdy Toficzek postanowil zostac wegetarianinem :P
poza tym ktos zrobil super album o trujacych rozlinach - razem z foteczkami!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='julita104']nom, miedzy innymi moj gdy Toficzek postanowil zostac wegetarianinem :P
poza tym ktos zrobil super album o trujacych rozlinach - razem z foteczkami![/quote]

Nom, extra, tylko że ja chyba jakoś się nie dogaduję z funkcją "szukaj" na tym forum. Jak wy tego skutecznie używacie?? Ani razu jeszcze mi się nie udało znaleźć tego, czego szukałam. Jak wpisuję "trujące rośliny" to znajdują się posty o każdej tematyce, tylko nie o roślinach. Na czele post o briardzie, który znalazł dom i zjada kapcie...
aeniołku, jak udało Ci się znaleźć ten wątek o roślinach, to wklej mi linka, plizz... :)

Link to comment
Share on other sites

Znalazłam na pewnej stronie kilka trujących roślin. Są to: bisembafia, filodendron, monstera, skrzydłokwiat, antarium, szeflera, poinsecja, cyklamen, hedera,, aloes, hortencja, kliria, kroton, kasztanowiec, złotokap. Niektóre np. kasztanowiec mogą nie nadawać się na balkon, ale nie znam się na roślinach i wymieniłam wszystkie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...