Jump to content
Dogomania

Ksiazka o szkoleniu


sota36

Recommended Posts

Polecam wszystkie książki Zofii Mrzewińskiej: "Psim zdaniem", "Po obu końcach smyczy", "Jak rozmawiać z psem", "Z kluczem do psa". Trzy pierwsze to tanie, cieniutkie książeczki, które powinny być drukowane złotą czcionką - każda rada jest bowiem na wagę złota! :D
"Z kluczem do psa" jest droższa, ale zawiera płytę VCD ze szkoleniem malinki Zofii - Raszki. Aczkolwiek większa część treści tej ostatniej książki jest zawarta również w blogu Zofii (zwłaszcza późniejsze wpisy, bo na początku jest to głównie wychowywanie szczeniaka):
[URL="http://www.owczarek.pl/zofia/journal/default.asp"]http://www.owczarek.pl/zofia/journal/default.asp[/URL]

O szkoleniu w bardzo fajny sposób traktuje również książeczka Inki Sjosten "Obedience - trening posłuszeństwa".

Link to comment
Share on other sites

Ja wyszkolilam sobie pieska posilkujac sie ksiazeczka Zofii Mrzewinskiej "Jak rozmawiac z psem". Na szkolenie tez poszlam bo chcialam zeby pocwiczyc w grupie psow i zeby jej troche spowszednialy. Po miesiacu zdalysmy PT1 na doskonala. Czy zamierzasz moze tez podejsc do egzaminu?

Link to comment
Share on other sites

Jeszcze nie wiem, dla mnie nie jest wazny ten papier, bo nie przyda sie do niczego - pies nie jest psem wystawowym, zebym chciala sie w jego dokumentach pochwalic osiagniecaiami. Pies ma juz podstawy PT1 , o ksiazki i o opinie o nich pytam, bo chce czyms psa (i przy okazji siebie ) zajac, jeszcze nie zdecydowalam sie na nic. Narazie czytam, szukam i pytam.

Link to comment
Share on other sites

sota a dlaczego uważasz że nie przyda sie do niczego? przecież to tylko potwierdzenie tego co twój pies potrafi :) - mój znajomy psa wystawia i jego pies ma zdany egzamin PT - ale nie zauważyłem żeby chwalił sie tym osiągnięciem..
Może są tacy co chcą się pochwalić..ale zauważ że ten papier nie jest niczym innym jak tylko potwierdzeniem tego ile pracy i wysiłku włożyli w wychowanie swojego psa. Jeśli mieli chęc i możliwość zdobycia tego "papieru" -dlaczego nie?
Wydaje mi się że przez twoją wypowiedź przemawia troszkę kąsliwośc w stronę osób wystawiających swoje psy...
pozdrawiam :)

Link to comment
Share on other sites

Oj przesadzasz! Serio - chcialam napisac, ze papier, czy inne zaswiadczeie nie sa mi potrzebne, nie musze miec udokumentowane ile pracy psu poswiecam - wiesz ja mam uraz do zdobywawnia papierkow (i tu nie chodzi tylko o psa) - taka moja "uroda" - jesli inni chca to udokumentowywac - to prosze bardzo, ale ja jakos nie - taki mam charakter - zreszta po psie to widac, co potrafi, choc mojemu tez mozna wiele zarzucic :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...