Jump to content
Dogomania

AKCJA STERYLIZACJA -WZNAWIAMY ! Tymczasowe konto


3 x

Recommended Posts

[quote name='marako']No właśnie, nie dołączyłam żadnej kartki do tej faktury (numeru i danych konta), ale nie wiedziałam, czy mają być moje, czy osoby, która zgłaszała, czyli Niakaragui. Bo zależy mi na 100% zwrotu, a jak podam moje, to może będę musiała zwrócić 50%. Co mam napisać Soemi? Swoje dane? Czy Nikaragua ma wysłać swoje, jako zgłaszająca, a osobiście kiedyś odebrałabym od niej kasę, jak otrzymałaby zwrot?

A swoją drogą chętnie się zadeklaruję na ten cel, wcześniej nie wiedziałam w ogóle, że taki wątek i taka możliwość istnieje. Zaraz poczytam, jak się zarejestrować na deklarowicza.[/QUOTE]

A kto zgłaszał psa?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='danavas']Witam..czy jest szansa na sterylizację suni z tego wątku...to mała psinka odebrana z patologii w stanie skrajnego wygłodzenia...obecnie jest w domu tymczasowym we Wrocławiu...nie mamy na nią ani grosza stałych...

[url]http://www.dogomania.pl/threads/218412-psy-uratowane-z-patoligii...zbieramy-na-sterylizację-i-spłatę-długów-za-leczenie[/url].....[/QUOTE]
że tak spytam...tutaj się zgłasza psiaczki , czy trzeba gdzieś jeszcze pisać...bo ja ciemnością bucham w tym temacie.....;)

Link to comment
Share on other sites

sunia została odebrana przez Otoz lubliniecki (nie mylić z Toz-em) na interwencji..tworzymy go tylko we trzy.... Pchełka miała trafić do schroniska bo nie stać nas było na jej utrzymanie w hotelu i ogarnięcie weterynaryjne... wzięłam ją na swoją głowę więc jest teraz pod opieką prywatnej osoby na dt we Wrocławiu...zbieramy na nią jak na zwykłego psiaka dogomaniackiego i jej finanse to to co uda się zebrać na fb i dogo......czyli w tym momencie już zero..a nawet minus bo muszę jeszcze nazbierać na szczepienia.....więc nie wiem jak to jest w jej przypadku i jak to zinterpretujecie... pozostawiam to do Waszej decyzji, bo nie chce naciskać jeśli coś jest nie jasne...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='danavas']sunia została odebrana przez Otoz lubliniecki (nie mylić z Toz-em) na interwencji..tworzymy go tylko we trzy.... Pchełka miała trafić do schroniska bo nie stać nas było na jej utrzymanie w hotelu i ogarnięcie weterynaryjne... wzięłam ją na swoją głowę więc jest teraz pod opieką prywatnej osoby na dt we Wrocławiu...zbieramy na nią jak na zwykłego psiaka dogomaniackiego i jej finanse to to co uda się zebrać na fb i dogo......czyli w tym momencie już zero..a nawet minus bo muszę jeszcze nazbierać na szczepienia.....więc nie wiem jak to jest w jej przypadku i jak to zinterpretujecie... pozostawiam to do Waszej decyzji, bo nie chce naciskać jeśli coś jest nie jasne...[/QUOTE]

skoro w/w otoz nie finansuje NIC związanego z sunią, oraz rzeczona nie przebywa w schronie pod patronatem tegoż, dla mnie jest jasne, że sunia sie kwalifikuje jako od osoby prywatnej :)

Link to comment
Share on other sites

słuchajcie..nie chce wprowadzać zamieszania....jeśli ta sunia się nie łapie to trudno..po prostu nie wiedziałam jak to rozumieć...bo jestem inspektorem OTOZ i z ramienia organizacji została przeprowadzona interwencja... zaraz po niej wiozłam te trzy psiaki do schroniska...ale wymiękłam w drodze, zawróciłam i poupychałam je gdzie się dało...nabyłam je sobie na swoją głowę....:) ale skoro jestem z Otoz-u i używam konta organizacji do zbiórki na te psy to automatycznie psy są uznawane jako OTOZ-owe.......wiec jeśli macie wątpliwości to oczywiście rozumiem...

Edited by danavas
Link to comment
Share on other sites

[quote name='danavas']słuchajcie..nie chce wprowadzać zamieszania....jeśli ta sunia się nie łapie to trudno..po prostu nie wiedziałam jak to rozumieć...bo jestem inspektorem OTOZ i z ramienia organizacji została przeprowadzona interwencja... zaraz po niej wiozłam te trzy psiaki do schroniska...ale wymiękłam w drodze, zawróciłam i poupychałam je gdzie się dało...nabyłam je sobie na swoją głowę....:) ale skoro jestem z Otoz-u i używam konta organizacji do zbiórki na te psy to automatycznie psy są uznawane jako OTOZ-owe.......wiec jeśli macie wątpliwości to oczywiście rozumiem...[/QUOTE]
Moim zdaniem tak właśnie jest. Tak jak nie robimy wyjątku dla suk domnych, chociaż nie ulega wątpliwości, że warto finansować takie zabiegi, to i w tym przypadku nie robiłabym wyjątku. Ale to tylko moje zdanie, nie ja tu decyduję ;)

Link to comment
Share on other sites

Ale to wcale nie jest takie oczywiste. Sama jestem w podobnej sytuacji. Działam pod fundacją ale oznacza to jedynie, że mam udostępnione subkonto, na które muszę sobie sama uzbierać pieniądze. Sama również odpowiadam za psy, które biorę pod opiekę. Staram się pomagać jak mogę, wpłacam róznież tutaj i na razie sobie jakoś radzę ale jak kiedyś zostanę bez grosza, to nie otrzymam żadnego wsparcia, bo psy pod moją opieką= opieka fundacji? Niestety nie jest to zgodne z rzeczywistością.
I kolejny problem. Czasami osoba działająca w jakiejś organizacji bierze psa "na siebie" prywatnie a np fundacja pomaga np użyczajac konta na allegro do ogłoszeń. I jaki to jest pies? Prywatny, czy fundacyjny?
Wiem, że wprowadzam zamieszanie ale nie wszystkie sytuacje są jasne i proste;)

Link to comment
Share on other sites

Na każdego psa ktoś musi uzbierać kasę, nie ważne czy ten pies jest bardziej czy mniej fundacyjny. Nie o to chodziło gdy wprowadzono ograniczenia dotyczące psów i osób działających w fundacjach. W zasadzie to jak to rozgraniczyć, który pies jest fundacyjny, a który tylko pod opieką osoby będącej członkiem danej fundacji? Wsparcie owszem powinnaś otrzymać, ale niekoniecznie ze skarbonki sterylkowej. Wydaje mi się, ze akcja z założenia miała walczyć z bezdomnością, a nie wspierać takie czy inne cele/osoby/środowiska.

Może należałoby to uściślić? Jeśli miałoby dojść do rozszerzenia kryteriów, to ja bym była za sterylizacją suk domnych wiejskich <np.>, głównych producentów niechcianych szczeniaków.

Link to comment
Share on other sites

Mnie się wydaje, że jakiekolwiek rozszerzenie byłoby sensowniejsze w przypadku, gdy obejmowałoby suki wiejskie - bo na te suki nikt nie zbiera pieniędzy. Nie jestem przekonana, czy powinny być robione zabiegi suk fundacyjnych - fundacja ma o wiele szersze możliwości zdobycia funduszy niż np. wolontariusz (czyli: allegro cegiełkowe, akcje na ulicach, puszki itd.). Takie jest moje zdanie, ale trochę mało się tutaj osób wypowiada - niech może wypowie się jeszcze ktoś?

Link to comment
Share on other sites

Zapraszam po ciuszki! I do rozsyłania i podnoszenia ;)
[url]http://www.dogomania.pl/threads/221574-Butik-olbrzym-czyli-70-nowych-i-u%C5%BCywanych-ubra%C5%84.Do-28.01-na-sterylki-i-staruszki.?p=18452557#post18452557[/url]

I po duperelki też, a co?
[url]http://www.dogomania.pl/threads/221506-Sto-duperelk%C3%B3w-w-%C5%9Bmiesznych-cenach-na-staruszki-i-sterylki.-KT.-Do-28.01-godz-21.00[/url]

Link to comment
Share on other sites

Gadałam z księgową, bankiem etc... kocham ten kraj. Przelewy (8) było zawieszonych... :shake:
2 mam u siebie, też wyjdą za chwilę. W przyszłym tygodniu, wszystkie pieniądze będą na pewno na koncie. Ja osobiście mam nadzieję, że po dzisiejszej rozmowie, one będą do piątku.
Przepraszam Was, trochę nas się ostatnio popsuł przepływ informacji.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...