Jump to content
Dogomania

ZAPRZĘGI Historia Sportu Zaprzęgowego w Polsce


basia

Recommended Posts

Jasne :wink:

autor: Wiesław Boryczko

tytuł: ZAPRZĘGI Historia Sportu Zaprzęgowego w Polsce

na okładce: Andrzej Ratymirski i jego zaprzęg husky

wydawca: Przedsiębiorstwo Poligraficzne DEKA http://www.kki.krakow.pl/deka/strona/deka.htm

...

To chyba wszystko. Aha, książka kosztuje około 15zł :)

P.S. Czytał ktoś jeszcze tę książkę czy jestem tu sama? :-?

Link to comment
Share on other sites

Ja tez mam tę książkę. Miałą premierę wydawnicza na klubówce w Lodzi we wrzesniu. Nabylismy kilka egzemplarzy i dołączalismy do nagród na uciągach w Łodzi. Ale ale....

szczerze mówiąc książka jest baaaaardzo amatorsko wydana i tak tez napisana. Wygląda jak nieudolnie złozony bryk szkolny, a jakość druku i fotek jest kiepska. Doceniam próbę uporzadkowania historii maszerstwa polskiego, ale jest ona nieco wybiórcza i chaotyczna. To taki spis i opis polskich zawodów zaprzegowych do roku 2001 wraz z listą maszerów. Niestety, zarówno jedno jak i drugie jest niepełne. Mam tę pozycję w domu, ale moich oczekiwań nie spełniła. Nic nie wniosła, maszerzy którzy nie znajda tam swojego nazwiska, nie znajdą nic ponadto. A szkoda, wysiłku, który z pewnościa p. Boryczko poświęcił ksiazce.

U nas w oddziale ZK tez jest i kosztuje 15 zł. Podejrzewam więc, że jest wszędzie.

Link to comment
Share on other sites

ewaka; a mnie się książka bardzo podoba :) . Owszem jakość zdjęć i druku może nie jest zachwycająca, ale myślę, że to nie jest istotne. Przypuszczam, że gdyby książka była wydana na papierze kredowym z kolorowymi zdjęciami itp. jej cena byłaby dużo wyższa.

Poza tym dowiedzialam się z niej wiele o organizacji sportu zaprzęgowego w Polsce. Pomimo iż interesuję się tym tematem już ładny kawał czasu, znalazłam tak kilka nowych informacji.

O wystawach i sprawach z nimi związanych mogę poczytać w różnych pismach; o zawodach, zaprzęgach, maszerach itp. rzeczach niestety jest baaardzo mało publikacji, czego bardzo żałuję :(

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ja również mam tę książkę ( z dedykacją samego autora :) ).

Co do zawartości merytorycznej ...hmm, mam oczywiście pewne zastrzeżenia, ale... Braki w zestawieniach wyników i maszerów wzięły się najprawdopodobniej z tego, że niektórzy organizatorzy nie przesyłali sprawozdań z zawodów do Komisji Psów Zaprzęgowych. To min. właśnie na podstawie tych sprawozdań powstała książka. A poza tym jest to na razie jedyna publikacja tego typu. Jeżeli ktoś ma ochotę i materiały to... huskomaniacy na pewno kupią kolejną książkę o swoich milusińskich i przygodzie z nimi :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...