Jump to content
Dogomania

CACIB Kaliningrad 22-23.07.2006


kadziumia

Recommended Posts

  • Replies 900
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja jednak zdecydowałam się nie jechać. :-( Suka "studiuje" ;-) IPO, chciałąbym, żeby zdała egzamin niedługo, żeby móc ją w Poznaniu wystawić w użytkach i doszłam do wniosku, że nie chcę, żeby opuszczała kolejne zajęcia. :-(

Link to comment
Share on other sites

Dziewczyny prosze napiszcie mi czy ten bus jedzie tam i z powrotem ?? kiedy wyjazd a kiedy powrót np przystanek Warszawa

jaki jest koszt na 1 osobę i 1 psa

zostawiłabym syna samego w domu - dlatego musze wiedzieć

i [B][COLOR=red]najważniejsze [/COLOR][/B]

[B][COLOR=#ff0000]czy dają mł. championat wstecz ???[/COLOR][/B]

proszę niech ktoś mi napisze jak wygląda procedura w takim przypadku - bo wniosek Blusikowy już złożyłam Mł. CH i powinien byc do odebrania około 07.08

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Roksana']zapraszamy do busa![/quote]

[COLOR=indigo]Ok super, a gdzie mogłabym się dosiąść, bo oglnie moge dojechać kawałek moim autem ( jestem z Gdyni) tylko w jakimś bezpiecznym miejscu chciałabym je zostawić.[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asiaczek'][B]Basik[/B], a czego Ty nie rozumiesz? Przecież tam jest wejście na stronę w jęz. polskim!
Sekcja wizowa czynna jest w poniedzialki, wtorki, czwartki i piątki od 8.00 do 12.00. Przychodzisz, wypełniasz wniosek, zostawiasz im paszport i jedno zdjęcie i... po tygodniu przychodzisz i odbierasz paszport z wizą.[/quote]

Potwierdzam- nasza wiza będzie do odbioru we wtorek :p
Bezpłatnie, bo to Kaliningrad.
Uczulam tylko, żeby idąc do Ambasady wziąc ze sobą parasol przeciw słoneczny- stanie przez ponad godzinę w 30- stopniowym upale nie jednego może wykończyć.
Mnie dzisiaj o mało, co z chodnika nie zbirali :roll:

A czy potwierdzenia będą jakieś wysyłać?
Bo mi się wydawało, że nie (dlaczego mi się tak wydawało? :icon_roc: ) i potwierdziłam telefonicznie.
Czy to znaczy, że powinnam spodziewać się jakiejś niespodzianki w skrzynce? :razz:

Link to comment
Share on other sites

Witam wszystkich, którzy jadą w lipcu!

Właśnie wczoraj wróciliśmy z Kaliningradu i chociaż byłam tam nie raz, takiego koszmaru na granicy jeszcze nie przeżyłam!:angryy:
Po raz pierwszy nie mieliśmy żadnych ulg z tytułu jazdy z psem na przejściu w Bezledach, więc perespektywa 10, czy 12-sto godzinnej kolejki była bliska.
Na szczęście pomogli znajomi i po 5 godzinach udało się nam wyjechać przez inne przejście, chociaż jadąc na nie w pewnym momencie ktoś jakby "zwinął" asfalt i postawił szlaban, a drogowskazy oczywiście informowały, że jedziemy w dobrym kierunku....:angryy:

Ciekawa jestem jak inni Polacy? Może od razu nie kierowali się na Bezledy?

Na wystawie radość ogromna, nasz staffiorek CAC, NPwR, BOB, BOG i V BEST IN SHOW,:multi: a na granicy "kubeł zimnej wody" i brutalna rzeczywistość :razz:
Jeszcze nigdy nie cieszyłam się tak z powrotu do domu!

Link to comment
Share on other sites

Dziewczyny prosze napiszcie mi czy ten bus jedzie tam i z powrotem ?? kiedy wyjazd a kiedy powrót np przystanek Warszawa

jaki jest koszt na 1 osobę i 1 psa

zostawiłabym syna samego w domu - dlatego musze wiedzieć

i [B][COLOR=red]najważniejsze [/COLOR][/B]

[B][COLOR=#ff0000]czy dają mł. championat wstecz ???[/COLOR][/B]

proszę niech ktoś mi napisze jak wygląda procedura w takim przypadku - bo wniosek Blusikowy już złożyłam Mł. CH i powinien byc do odebrania około 07.08

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Musiałek']Dziewczyny prosze napiszcie mi czy ten bus jedzie tam i z powrotem ?? kiedy wyjazd a kiedy powrót np przystanek Warszawa

jaki jest koszt na 1 osobę i 1 psa

zostawiłabym syna samego w domu - dlatego musze wiedzieć

i [B][COLOR=red]najważniejsze [/COLOR][/B]

[B][COLOR=#ff0000]czy dają mł. championat wstecz ???[/COLOR][/B]

proszę niech ktoś mi napisze jak wygląda procedura w takim przypadku - bo wniosek Blusikowy już złożyłam Mł. CH i powinien byc do odebrania około 07.08[/quote]

Daja wstecz, tylko nie wiem czy dokumenty i opłatę przyjmą Ci awansem, czy dopiero jak bedziesz miała mł. ch. w ręku.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bongobongo']Witam wszystkich, którzy jadą w lipcu!

Właśnie wczoraj wróciliśmy z Kaliningradu i chociaż byłam tam nie raz, takiego koszmaru na granicy jeszcze nie przeżyłam!:angryy: [/quote]

bongobngo, dzięki za cynk.
Byłam prawie zdecydowana jechać w nocy przed wystawą, ale w takiej sytuacji się chyba raczej skuszę na dwa noclegi :roll:
Czy to byla wystawa krajowa, czy międzynarodowa?
Może tak, jak pisała wcześniej Asiaczek, celnicy nie wiedzieli o wystawie?
(No, co? Pocieszam się, jak mogę :p ).

A tak wogóle to ogromne gratulacje!
Piąte miejsce na BiS'ie to duży sukces :multi:

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za gratulacje!
To była wystawa krajowa, a problem pojawia się nie u celników, tylko przy pierwszym szlabanie, czyli u pograniczników! Wiedzieli o wystawie, bo miałam przy sobie dokument z pieczęcią od organizatorów, którzy także po mojej prośbie - dzwonili na granicę, bo taki telefon miał pomóc ( w marcu pomógł).
Ponadto przed samą granicą do kolejki wyrzucali już stojący policjanci, których udało mi się uprosić, aby pozwolili mi dojść do pogranicznika z tym pismem (dojść, bo dojechać nie pozwolili). Drałowałam więc ok. 1 km, aby usłyszeć "na zad", czyli jego nic nie interesuje, wracać do kolejki.

Jeżeli chodzi o wjazd, to kolejki nie było, tylko bardzo dużo dokumentów wypełniałam, musiałam zapłacić 100 rubli w banku na granicy, a akurat była zmiana w okienku, więc było nie czynne przez pół godziny.

Link to comment
Share on other sites

Ajaj.... :shake:
A czy możliwe, że stałaś z powodu zmiany celników?
Tak sobie gdybam nad najlepszym rozwiązaniem.
Nic, chyba pojedziemy dzień wcześniej w takim razie, chociaż z drugiej strony, jeśli stać to wolałabym jednak w nocy, kiedy słońce tak nie doskwiera- w końcu psy mam futrzaste, a i niektóre w słusznym wieku, więc upał znoszą gorzej.... :roll:

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli w Bezledach jest taki problem, to może warto pokusić się i poinformowac o tym organizatorów. Może im uda przekonać celników i pograniczników o naszej uczciwości. Ewentualnie jechać przez Mamonowo.
Jeszcze trochę czasu jest i ja bym nie panikowała. Przeczekajmy.
pzdr.

Link to comment
Share on other sites

NigdyNigdy - dzisiaj rozmawiałam z pania z kaliningradu i dowiedziałam się, ze jeżeli podałaś im adres mailowy, to wyslą Ci potwierdzenie na ten właśnie adres. A mnie chodziło głównie o to, czy dokumenty doszły i wszystko jest OK. Bo ichniejsze potwierdzenie, to chyba do niczego się nie przydaje.
I Kadziumia właśnie takie potwierdzenie mailowe dostała. Ja jeszcze nie.
Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bongobongo']Dzięki za gratulacje!
To była wystawa krajowa, a problem pojawia się nie u celników, tylko przy pierwszym szlabanie, czyli u pograniczników! Wiedzieli o wystawie, bo miałam przy sobie dokument z pieczęcią od organizatorów, którzy także po mojej prośbie - dzwonili na granicę, bo taki telefon miał pomóc ( w marcu pomógł).
Ponadto przed samą granicą do kolejki wyrzucali już stojący policjanci, których udało mi się uprosić, aby pozwolili mi dojść do pogranicznika z tym pismem (dojść, bo dojechać nie pozwolili). Drałowałam więc ok. 1 km, aby usłyszeć "na zad", czyli jego nic nie interesuje, wracać do kolejki.

Jeżeli chodzi o wjazd, to kolejki nie było, tylko bardzo dużo dokumentów wypełniałam, musiałam zapłacić 100 rubli w banku na granicy, a akurat była zmiana w okienku, więc było nie czynne przez pół godziny.[/quote]

Nie to nie chodziło o zmianę celnków.
Dowiedziałam się na wystawie od wystawców jeżdżących do Polski , a potem potwierdziła to lekarz wet. na granicy, że Polacy wracających wystawców z psami, też nie puszczają i każą czekać na granicy po 8, nawet 12 godzin.
Ja myślę, że skoro to wystawa CACIBowa, to powinniście poprosić organizatorów o pomoc, ale żeby wcześniej dowiedzieli się, co mają zrobić, bo mi najpierw powiedzieli, że telefon wystarczy, potem zażądali faxu, aby przejechać bez problemu.
Na tym drugim przejściu, w Mamanowie wet powiedziała, że powinnam o pomoc poprosić lekarza, tylko jak ja miałam pójść do niego, skoro pogranicznik nie puszczał, a wt jest już za szlabanem?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...