Jump to content
Dogomania

Będe mieć owczarka niemieckiego!!!


pysia06

Recommended Posts

Hmm... takie informacje najlepiej zebrać ZANIM człowiek się zdecyduje na konkretną rasę. Rozumiem, że jesteś amatorką, jeśli chodzi o wychowywanie psa, a owczarki niemieckie to raczej nie rasa dla debiutantów... :razz:
To temat-rzeka. Poczytaj działy "Wychowanie" i "Behawior".

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli nie wybrałaś jeszcze hodowli to zacznij rozglądać się za jakąś dobrą hodowlą gdzie psy są przebadane pod kątem dysplazji, rozmawiaj z hodowcami oni z pewnością duzo Ci podpowiedzą skoro nie masz doświadczenia, dobrzy hodowcy pozostają w kontakcie z nowymi właścicielami i doradzają jak wychować szczeniaka. Kto pyta nie błądzi ;)

Link to comment
Share on other sites

Właśnie przecież w schroniskach jest pełno owczarkowatych szczeniat i młodych pięknych ONków niczym nie odbiegających od tych kupionych na targu za gruba kase... :angryy: A i to poczucie, że zrobiło się coś dobrego pozostaje na zawsze...

Patrycja napisz nam skąd będziesz mieć pieska? Jeżeli chcesz pieska ze schroniska to dogomaniacy przeczeszą wszystkie schroniska w poszukiwaniu pieska dla Ciebie :cool3: . Nie napędzaj kasy pseudohodowcom, owczarki mogą mieć wiele chorób w tym dysplazję, która u ONków występuje chyba najcześciej a operacja psa chorego na dysplazję kosztuje pewnie więcej niż szczenie z dobrej hodowli.

Link to comment
Share on other sites

Może nie potrzebnie tak na nią naskoczyliście ? Nie wiadomo,skąd dziewczyna weźmie swojego wymarzonego psa.Uważam jednak, że lepiej dmuchać na zimne i uświadomić ją,aby przypadkiem nie kupiła zwierzęcia na giełdzie- z tym się zgadzam.Nie mniej jednak myślę, że przez takie oskarżycielskie i pełne wrogości posty nic nie osiągniemy.Do ludzi zawsze trafiają lepiej łagodne i przyjacielskie tłumaczenia,niż złośliwe komantarze.

Nie zrozumcie mnie źle- nie chcę negować Waszych prawd i sposobów, ale w tym wypadku myślę, że jest to niezbędne.A nóż dziewczyna pomyśli sobie - " Oni tutaj tak na mnie naskakują, nie są zachwyceni perspektywą ON-a z placu.. a ja go kupię ! Nie obchodzi mnie ich zdanie"! W efekcie będzie chciała postąpić wbrew Wam, a tak naprawdę zrobi ogromną szkodę...

Link to comment
Share on other sites

Kiedy ja kupowałem swojego psa tez niewiele wiedziałem o rasie -lecz kiedy psiak pojawił sie w domu zacząłem chłonąc wiedzę jak gąbka - i nie wydaje mi się że zrobiłem to za późno. Teraz wiem tyle ile powinienem wiedzieć :P . I nie zakładam od razu że jeśli ktoś się cieszy z tego że będzie miał pieska że będzie to pies z pseudohodowli .
I zgadzam się tutaj z Agnieszką - dlaczego od razu taka nagonka? Nie jest lepiej doradzić ? nakierować?

Link to comment
Share on other sites

Cześć Patrycjo,
Według mnie owczarek idealnie nadaje się na pierwszego psa, pod warunkiem, że możesz poświęcić mu codziennie 3-4 godziny. Całe życie mam owczraki, ale każdy był inny więc nic Ci nie poradzę. Powiem tylko tyle, że 1.musisz mieć czas 2.musisz mu umożliwić jak najwięcej kontaktów z innymi psami i ludźmi 3.musisz pozwolić mu spokojnie dojrzewać i nie możesz pozbawić go "dzieciństwa" Bardzo często ludzie którzy mają tę rasę czytają że to rasa pracująca i od razu zaczynają szkolenie. Moim zdaniem ta rasa dojrzewa psychicznie później niż inne. Jest taka nieduża i niedroga książeczka "Owczarek niemiecki" zółta okładka, autora nie pamiętam. Tam znajdziesz informacje dal początkujących. Odnośnie żywienia najlepiej poinstruuje Cię ten od kogo weźmiesz szczeniaka.

Link to comment
Share on other sites

Czesc!!:placz: CZemu tak odrazu mnei skreslacie ze swojej list i naskaujecie przeciez napisalm ze tylko chce kilka rad zwiazanych z psem a jesli nie chcecie to nie piszcie jak kto chce:eviltong: .i dzieki za zrozumienei niektorych osob ktore mnei rozumia i je pozdrawiam.Ale wicie nei o ze nie wiem nic o hodowli tych pieskow tylko tak sie chialam dowiedzec czy macie jakies uwagi natemat jego hodowli.Ale skoro nichcecie to sie nimi nie dzielcie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pysia06']Hej!!Mam na imie Patrycja i niedługo będe mieć owczarka nimeickiego ale nie wiem za bardzo jak o niego dbac co mu dawac jesc jak sie z nim bawic poomożcie piszcie do mnie ok??[/quote]
Odpowiedzialny właściciel psa , jeśli zdecydował się konkretną rasę powinien przed kupnem przeczytać stos książek i artykułów, aby później uniknąć nieporozumień :roll: .

Link to comment
Share on other sites

Nie mówie, ze odpowiedzialny. Tego nie napisałam.
Ale chyba lepiej, ze sie pyta niż miała by psa przynieść i kompletnie nic o niej nie wiedziec.... ;-)
Ja jak miałam miec labka tez nic prawie o nich nie wiedziałam-ale nie ja o rasie decydowalam. Wiec sie spytalam na jednej z list dyskusyjnych jak sie szkoli laba bo niby doswiadczeie szkoleniowe mam ale laba nigdy nie miałam. I zostałam od razu zjechana... "Psa kupujesz i nic nie wiesz?!" zostałam tez zjechana za to ze chce psa bez papierow. A mozna bylo grzecznie ;-)

pysia06 PROSZĘ ZOSTAŃ NA DGM!

Link to comment
Share on other sites

Doskonale rozumiem pobudki niektórych dogomaniaków i mentorskie zapędy, ale dlaczego napadacie na dziewczynę zanim cokolwiek o niej i jej przyszłym psie przeczytacie???
Sorry, ale jakbym napisała na jakimś forum swój pierwszy post i byłyby takie odpowiedzi to spylałabym gdzie pieprz rośnie.
Gdzie życzliwość? Bo wyczytałam prawie samą naganę. Dlaczego zakładacie, że pies będzie z pseudohodowli?
Taka napaść - to jest chore.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...