Jump to content
Dogomania

Jaromír Dostál (CZ)


Recommended Posts

  • 4 weeks later...

Mnie (tz moje psy) już sędziował więc moze napisze ;) Sędzia z typu dentystów, grzebie w pycholu i wykręca, zagląda w migdałki, (mój sucz o dziwo to wytrzymał:cool3:). Odniosłam wrażenie ze ocenia po drugim końcu smyczy. Z nami np wygrała suka, która uciekła trzy razy z ringu... Trudno powiedziec jaki typ preferuje, bo raz wygrywały psy o drobniejszej kosci, a raz te mocniejsze. Opis u szczeniaka i championa mam prawie taki sam ;) Wdg mnie nie warto sie fatygowac...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

[quote name='cenzo']Akurat na 'moim' ringu zeby pominal. Daje niemal identyczne opisy dla kazdego psa i to nie wazne, czy pies z dosk. czy z bdb. Moze na innych rasach sie zna, ale dla mnie to taki sedzia, do ktorego nawet za darmo bym nie pojechala.[/quote]
Ma uprawnienia chyba na 10 grup, pisze dwie książki rocznie i zna się na wszystkim

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...

po fakcie, czyli po Sopocie mogę powiedzieć, że [B](***)[/B] spotkałam pierwszy raz :angryy: Dentysta to mało powiedziane, mojej suczy o mało nie zadławił językiem bo tak głęboko wsadził łapsko do pychola :mad: Dla mnie jest żenujące, że na wystawę międzynarodową zaprasza sie taką miernotę.

Link to comment
Share on other sites

Potwierdzam co wyżej napisano tzn. pan próbuje dotrzeć do migdałków :evil_lol:. Ja mam dość odważnego psa, więc nie miałam większych problemów i nie narzekam, bo nawet zgarneliśmy wniosek na czeskiej wystawie w konkurencji z czeskimi psami :lol:. Jednak w mojej rasie (dog niemiecki), wiele psów ciężko znosiło jego podchody :cool3:, ponieważ chyba pan miał obiekcje wobec tak dużych psów i zachowywał się mocno nienaturalnie, wzbudzając u niektórych popłoch. Za co oczywiście obniżał oceny.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='Huskuś']Rozmawialam dziś ze znajomą, która ma Yorki. Ten pan ponoć na Yorkach się zupełnie nie zna.[/quote]
W Sopocie sędziował yorki w sobotę i dziewczyny z obsługi ringu mówiły, że dyskwalifikował za nie rozwinięta klatkę piersiową :crazyeye: na Yorkach sie nie znam, ale chyba u nich klatka piersiowa nie ma znaczenia? :angryy:
W ogóle to mam wrażenie, że ten pan kiedyś może i był dobry w tym co robi, ale czasy świetności ma już za sobą i pora była by najwyższa przestać go zapraszać. W końcu płacimy taką kasę za wystawy, że mamy prawo do w miarę uczciwej i normalnej oceny a nioe do wybryków dziwnych osób :angryy:

[quote name='Huskuś']A na dokladkę, tak jak piszecie zagląda prawie w migdalki. Psy ponoć dławiły się i prawie wymiotowały, jak im zęby oglądał.Hania[/quote]

dokładnie :angryy: mojej boksy o mało co nie zadławił i wpisał championce w kartę "dobrze oswojona, nie wychowana, bez CWC" :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Sedziowal mnie na wystawie w Czechach. Na poczatku zaczelo sie od zartu... Weszlam na ring, sedzia podszedl do nas i powiedzial "bardzo piekna suka- ocena dobra". Widzac moje zaskoczenie, zasmial sie i powiedzial, ze zartowal. Taaa, jak jestem w stresie to nie rozumiem zartow, tych kiepskich w szczegolnosci ;-) W rezultacie dostalysmy CACIBA wiec nie wspominam najgorzej. Troche sie nabiegalam, zeby ogladal dokladnie, ale bez wkladania rak do gardla. Ale niektorym psom zeby ogladal dokladniej i pakowal rece w paszcze, nie wiem od czego to zalezalo.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Impresja']Sedziował nas w niedziele w Poznaniu i wcale do gardeł nie zaglądał. Wręcz był bardzo cierpliwy i zniosił wybryki młodzieżówek ze spokojem. No i nie beał właściwie zachowania pod uwagę.[/quote]
a to ciekawe :crazyeye:
widać trafiłas na lepszy humor p. sędziego :angryy::mad:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='boksiedwa']po fakcie, czyli po Sopocie mogę powiedzieć, że [B](***)[/B] spotkałam pierwszy raz :angryy: Dentysta to mało powiedziane, mojej suczy o mało nie zadławił językiem bo tak głęboko wsadził łapsko do pychola :mad: Dla mnie jest żenujące, że na wystawę międzynarodową zaprasza sie taką miernotę.[/quote]
gratuluję modowi spostrzegawczości :evil_lol: ten post ma prawie 2 miesiące.
Poza tym wycięcie kawałka wypowiedzi zmienia jej sens.
I jeszcze może miernotę trzeba skasować bo też obraźliwa?
Za to nie jest obraźliwe dla nas wystawców robienie nas w konia w żywe oczy, przy aprobacie organizatorów i do tego za nasze pieniądze.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Czy ktoś był sędziowany przez tego pana?
Na co zwraca uwagę? Woli mocniejsze czy delikatniejsze w typie psy?
Lubi psy oglądać z daleka, czy dokładnie je obmacuje?
I czy zwraca dużą uwagę na ilość sierści? :D


Z góry dziękuje ze odpowiedzi! ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ja zapamiętałem tego Pana z tego, że zęby sprawdza, aż po same migdałki, a nawet sprawdza poprzez gardło, co pies jadł na śniadanie :-d
http://img98.imageshack.us/img98/8786/img3589dm1.jpghttp://img98.imageshack.us/img98/1508/img3593do6.jpghttp://img525.imageshack.us/img525/4210/img3597zx0.jpghttp://collie.net.pl/P1170680.JPG

Link to comment
Share on other sites

My dzisiaj byliśmy oceniani przez tego pana. Sędzia bardzo dokładnie ogląda psy, maca psa od czubka nosa do końcówki ogona, liczył żebra (pojęcia nie mam po co ;P ) sprawdzał długość palców, sam przestawiał psy, baardzo dokładnie liczył zęby, tak jak pisze[COLOR=Black] Collieland, aż po same migdałki, albo i głębiej.
Tak wymacanego psa jeszcze nie miałam :D
Ale bardzo sympatyczny Pan, kulturalny wobec wystawców.
[/COLOR][URL="http://www.dogomania.pl/../members/25606-Collieland"] [/URL]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...