Jump to content
Dogomania

Schronisko w Obornikach Wlkp - Rasowe i Kundelki potrzebne DS, DT i ogłoszenia !!


Tola^^

Recommended Posts

[quote name='basiek502']Witam !
Mam pytanie, czy w schronisku ,,Azorek'' właśnie w Obornikach jest możliwość zostania domem tymczasowym dla wybranego psa ? Jeśli tak, to na jakich warunkach ?
Pozdrawiam[/QUOTE]

wydaje mi sie że tak ! :) ale na jakich warunkach nie wiem.. moge spytac :)

Link to comment
Share on other sites

[B][URL="http://www.dogomania.pl/members/109713-basiek502"][/URL][/B][URL="http://www.dogomania.pl/members/109713-basiek502"]basiek502[/URL] A ty miałaś kiedyś już jakiegoś psa. Wiesz być domem DT nie jest łatwe sama wiem z własnego doświadczenia. Po za tym jakie warunki możesz zapewnić psu stać cie na utrzymanie psa czy będziesz miała czas na spacery wyjście do weta wazie coś by się stało psu.W ogóle sory ze pytam ale czy stać cie finansowo na utrzymanie psa ?????;);)

Link to comment
Share on other sites

przeklejam info z naszego forum :):[url]http://www.rottka.pl/forum/salem-15-2-latek-oborniki-wielkopolskie-do-zabrania-vt2172.htm[/url]

Salem od wczorajszego południa juz w hotelu . Tym razem transport wypalił, za co bardzo dziekuje pomocnikom, a zwłaszcza lokalnej wolontariuszce Sylwii .

Pierwsze wieści sa bardzo obiecujące, Salem jest przyjazny do ludzi i bardzo się cieszy z kontaktu.

Potrzebujemy środnków dla niego na hotel, karmę - już dzisiaj mu ja zamówiłam i wysłałam, na szczescie z odroczoną płatnoscią, ale jednak zapłacić trzeba .

Jutro po południu z wizyta do Salema jedzie Aki, moze bedzie szansa na jakieś zdjecia i szerszy opis.

Jutro tez dowiem się o terminie zaplanowanej sterylki.

Jutro też Aki od razu odrobaczy Salema. Hotel własnie polecony przez boksery, przy okazji rottki dziekuja za smaczki ;).

Link to comment
Share on other sites

Hala wiesz nie pytam o to wszystko bo jestem złośliwa ale jak ktoś bierze psa to musi liczyć sie z odpowiedzialnością za żywa istotę . Nie czarujmy sie w gre wchodzi kasa bo psa trzeba jakoś u trzymc jesli che mu sie dać nawet DT :) Salem ładne imię :)Ja nie potrzebuje podziękowań dla mnie naj ważniejsze jest to ze pies już bezpieczny ")

Link to comment
Share on other sites

Prosiłabym pana Tomka z Murowanej Gośliny o wiadomość , jak czuje się spaniel zabrany przed Wigilią.Wiem, że były problemy zdrowotne z pieskiem a pan Tomek jest DT i nawet nikt o tym nie wie.Spanielek został adoptowany z Obornik i trafił fatalnie, bo był na łańcuchu i w gównach, do tego jeszcze dziurawa buda.Była to bardzo zła adopcja i pies trafił z deszczu pod rynnę.Podczas adopcji pracownicy schroniska powinni być bardziej czujni i zadawać więcej pytań, skoro nikt potem nie sprawdza co się dzieje z pieskami.Wydajecie także chore psy, które potem chorują i umierają.Maluchy nie zaszczepione , po jakimś czasie zaczynają chorować i nie każdy ma finanse aby je leczyć.Nie sztuka wydać psa, sztuka aby dalej żył i to dobrze, w odpowiednich warunkach i był kochany.Profilaktyczne szczepienia psów, są obowiązkiem , bo gminy płacą za coś Obornikom i to nie mało.W ogóle to granda, aby finanse za psy z gmin szły poprzez Urząd i tam były rozdzielane na zasadzie a może damy.Cała pula powinna iść tylko na schronisko, bo w takim razie ktoś na tym zarabia.Potem nie ma na sterylizacje,szczepienia, budy, karmę, ale za to panie z urzędu mają premię.Czyli co? Urząd w Obornikach dorabia się na słabszych czyli psach? Macie podpisane umowy z 6 gminami, a to niemałe pieniądze.Zróbcie coś, bo to jest chore.Pieniądze za psy bezdomne, powinny iść w całości na schronisko, nie do Urzędu, bo tam oszukują zwierzęta i tną wydatki jak tylko mogą.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Huski']Prosiłabym pana Tomka z Murowanej Gośliny o wiadomość , jak czuje się spaniel zabrany przed Wigilią.Wiem, że były problemy zdrowotne z pieskiem a pan Tomek jest DT i nawet nikt o tym nie wie.Spanielek został adoptowany z Obornik i trafił fatalnie, bo był na łańcuchu i w gównach, do tego jeszcze dziurawa buda.Była to bardzo zła adopcja i pies trafił z deszczu pod rynnę.Podczas adopcji pracownicy schroniska powinni być bardziej czujni i zadawać więcej pytań, skoro nikt potem nie sprawdza co się dzieje z pieskami.Wydajecie także chore psy, które potem chorują i umierają.Maluchy nie zaszczepione , po jakimś czasie zaczynają chorować i nie każdy ma finanse aby je leczyć.Nie sztuka wydać psa, sztuka aby dalej żył i to dobrze, w odpowiednich warunkach i był kochany.Profilaktyczne szczepienia psów, są obowiązkiem , bo gminy płacą za coś Obornikom i to nie mało.W ogóle to granda, aby finanse za psy z gmin szły poprzez Urząd i tam były rozdzielane na zasadzie a może damy.Cała pula powinna iść tylko na schronisko, bo w takim razie ktoś na tym zarabia.Potem nie ma na sterylizacje,szczepienia, budy, karmę, ale za to panie z urzędu mają premię.Czyli co? Urząd w Obornikach dorabia się na słabszych czyli psach? Macie podpisane umowy z 6 gminami, a to niemałe pieniądze.Zróbcie coś, bo to jest chore.Pieniądze za psy bezdomne, powinny iść w całości na schronisko, nie do Urzędu, bo tam oszukują zwierzęta i tną wydatki jak tylko mogą.[/QUOTE]

To skandal ,zeby pieniadze przekazywano z gmin na schroniskowe biedaki ,a urzadasy sie dzieli i dawali schronisku "co laska"-ochlapy.

Pieniadze co gmina daje na psy to powinny isc na psy (szczepienia ,kastracje,budy ,kojce ,leczenie),a nie klombiki ,iluminacje Moze by tak gminy poinformowac,z ktorymi sa umowy o wylapywanie psow,ze ich pieniadze nie ida tam gdzie powinny , a ich psy narazane sa na smierc poprzez choroby ,zagryzeinia itd
Powinna byc kasa tylko na schroniskowe psy ,a nie np.benzyne dla urzednikow z ratusza.
co na to burmistrz nowowybrany?

Link to comment
Share on other sites

Co do adopcji, nie liczy sie ilosc ,statystyka dla samozadowolenia czy pochwal,liczy sie jakosc.To zrozumiale jest ,ze nalezy do adopcji przekazywac nie tylko w odpwiedzialne rece,ale psy powinny byc tak przygotowane ,zeby nie tylko nie wrocily ,a juz nie mowie o smierci z powodu chorob w nowym domu.Pies opuszczajac schronisku narazony jest na stress ,ktory przyczynia sie do wyklucia roznych chorob ,nawet parwo czy nosowki i to juz po pierwszym szczepieniu.Dlatego psa nalezy dokladnie przygpotowac,a szczeniaki 2x zaszczepic.Gdyz po adopcji ,nie jestesmy w w stanie egzekwaowac i kontrolowac czy pies jest zaszczepiony,czy zostal skastrowany.Ludzie tylko obiecuja i tak swoje robia.Nawet umowa i podpis o niczym nie swiadczy.Przy duzej ilosci adopcji kontrole w pozniejszch terminach jest wrecz nie mozliwe.

Link to comment
Share on other sites

Była informacja do gmin, które mają podpisaną umowę z Obornikami, ale nic to nikogo nie obchodzi.Dają społeczne pieniądze i uważają, że spełnili swój obowiązek i sumienie czyste.Nikt tego nie sprawdza, nie kontroluje.Powinien TOZ, ale jego struktury także są skostniałe i moim zdaniem do wymiany.Tam się liczy składka i lokal, a dalej długo, długo nic.No może nie wszędzie, ale coś jest na rzeczy.Oborniki są przykładem, jak traktuje się zwierzęta w Polsce, jak odpad.Od wyborów nowych władz niewiele się zmieniło, pracownicy ci sami i te same problemy.Tylko szkoda, że po tylu obiecankach, psy nadal umierają, nie są sterylizowane, rodzą małe i są chore.Przykro.

Link to comment
Share on other sites

W odpowiedzi na pytania Poli i Hali.
W domu obecnie mam 3 psy w tym jednego ze schroniska, kota i trzy papugi. Mieszamy w domu z ogrodem bardzo blisko lasu i polan. Wiem co to jest DT i wiem także jak opiekować się zwierzętami ( jak już się domyślacie:p). Narazie nie podejmujemy z rodziną żadnej decyzji, ale chciałam się tylko dowiedzieć bo nic nigdy nie wiadomo. Zresztą, przecież tylko się pytałam :lol: (chyba):eviltong:

Link to comment
Share on other sites

;) to super

[quote name='basiek502']W odpowiedzi na pytania Poli i Hali.
W domu obecnie mam 3 psy w tym jednego ze schroniska, kota i trzy papugi. Mieszamy w domu z ogrodem bardzo blisko lasu i polan. Wiem co to jest DT i wiem także jak opiekować się zwierzętami ( jak już się domyślacie:p). Narazie nie podejmujemy z rodziną żadnej decyzji, ale chciałam się tylko dowiedzieć bo nic nigdy nie wiadomo. Zresztą, przecież tylko się pytałam :lol: (chyba):eviltong:[/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...