Jump to content
Dogomania

Ile spacerów?


Czekunia

Recommended Posts

Ja z moimi suczkami wychodze na 4-5spacerów dziennie. 3 są około 20 minutowe, na załatwienie potrzeby, a dwa, przed południem i po obiedzie są dłuższe, około 1,5 godziny. Weekendy - to większe szaleństwo. W soboty, czy niedziele, potrafimy ładnie narzucać kilometrów ( teraz przystopowane są długie spacery - obie suczki po sterylkach). Ale czekamy tylko, na koniec leczenia, dojdą do siebie to znów powoli stopniowi będziemy wracać do naszych maratonów. Czasem, gdy widzę, że psiarzy wysypane jak grzybów po deszczu, pakuje psy w auto i jadę na pole do Cioci, hakraty stawów, góre, i trawy, są do ich dyspozycji ;) Po 2 godzinach takiego biegania, zasypiają już w aucie :D

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 78
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja z moim pieskiem staram się codziennie wychodzić na spacery. Tylko jeśli bardzo pada albo duży mróz jest to wtedy nawet on sam niema ochoty ruszać się z domu, wtedy tylko na chwile wyjdzie załatwi swoje potrzeby i wraca ;) Ale tak na codzień to przynajmniej jak nie w pola na spacer to tak na godzinkę ide z nim pochodzic po ulicy żeby wszystko mógł obwachać, na jakiegos kota poszczekać czasem na kure ;) ale o wiele wole spacery po lesie, po łąkach nad jakąś rzeczka ;) i jemu raczej tez to się bardziej podoba ;) Nieraz towarzyszy nam jakas kolezanka z psem, wtedy to Runo ma ubaw ;) a jeszcze jak wezmę piłeczkę i bawimy się w aportowanie, albo jakis strumyk znajdzie to wtedy widać że jest szczęśliwy ;) Na takie spacerki prawie codziennie chodzimy po kilka godzin , naszczeście mieszkam na wsi prawie w Bieszczadach więc u nas o lasy, łąki i strumyki nie trudno ;)

Runo na spacerku ;)
[IMG]http://photos.nasza-klasa.pl/14429966/265/main/2932dc01fe.jpeg[/IMG]
[IMG]http://photos.nasza-klasa.pl/14429966/269/main/3b1f693aa1.jpeg[/IMG]
[IMG]http://photos.nasza-klasa.pl/14429966/268/main/82dab68212.jpeg[/IMG]
Runo a w oddali Szarik ;)
[IMG]http://photos.nasza-klasa.pl/14429966/185/main/efd63e97f1.jpeg[/IMG]


Szkoda mi tylko tych piesków które całe życie spędzają na łańcuchach i nawet niewiedzą co to jest pieszczota albo piłeczka :(
Albo jak widze np husky ktury siedzi cały czas w kojcu, albo mieszka w bloku i jego jedyny spacer to przejście się chodnikiem... ;(

Link to comment
Share on other sites

My jak mieszkaliśmy w bloku to Bandyta miał 1h-1,30h spaceru rano, tak samo w poludnie i ok. 30 min. wieczorem:) W wolne dni, lub przy sprzyjajacej pogodzie ten czas się przedłużał. Teraz mieszkamy na wsi i sprawa ma się podobnie, raczej nie zostawiam go samego na podwórku, bo mieszkamy przy ruchliwej ulicy i jak Bandziora nie ma w domu to ciagle boję się, że może ktoś przyjdzie nie zamknie furtki, że Bandzior jakoś sam wyjdzie itp. itd. he, głupie to, ale nic nie poradzę... Wracajac do tematu, więc teraż jest siusiu rano, potem tak 1,30h-2h spaceru przedpołudniem, zabawa na podwórku, no jakieś 0,30h-1h wieczorkiem+plus zabawa w domu. Dodam, że na każdym spacerze obowiązkowo jest piłeczka, komendy, bieganie, wygłupy... Posłuszeństwo i piłeczka to nieodzowny element spaceru. Dodam, że pracuję, wcześniej musiałam utrzymać dom (obiadki, pranie itd. itp.), bardzo lubię towarzystwo ludzi (choć Bandyta jest na pierwszym miejscu) i czas na wszytsko znajduję:) Dla chcącego nic trudnego... Imprezki, piwko itp. są nawet często... No teraz może rzadziej:) he, ale dla Bandyty czas mam zawsze:loveu:
No i choć mam podwóreczko to spacerki sa zawsze (deszcz, śnieg, słota), nawet przy mrozie ok. -20 st. Niestety jestem jedyna osobą, która wychodzi z psem na spacer, a ja sama uważana jestem za szurniętą... No dajta spokój gdzie to z psem na spacer???!! Przywiązać, na kiego ma się plątać???

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...