Jump to content
Dogomania

podejrzewana enostoza


agnnie

Recommended Posts

Witam
posiadam jużaka 9 miesiecznego.
Byliśmy z nią u weta. Podczas badania klinicnzego (macanie nogi) stwierdził, ze ma niedobór wapnia i zapalenie kosci.
W zeszłym tygodniu 3 razy dostała zastrzyki (przeciwzapaplne, przeciwbolowe i hormon, aby wapno lepiej sie wchłaniało)
Czytajac w internecie o tej chorobie mozna sie dowiedziec, ze przy chorujac na enostoze kuleja. Moj pies nie kuleje. CZasem nie ma apetytu. Najbardziej mnie martwi to, ze strasznie ziaja i ma temperature. Czy to na pewno enostoza ?? Co moge jeszcze dodatkowo zrobic, aby nie ziajała tak?? Na dworze to by latała cały czas.

Link to comment
Share on other sites

Trzeba by zrobić RTG żeby wiedzieć na pewno. Do tego jeszcze ważne są przyczyny choroby, niektóre takie jak wirusowe, czy wadliwe ukrwienie szybciej mijają. Zwykle choroba nawraca do czasu zakończenia wzrostu.Jeśli pies ma temperaturę to znaczy, że jest stan zapalny.Ziajając chłodzi organizm, więc to jest normalne, niektóre leki też mogą powodować takie zachowanie. Moze trzeba będzie wielokrotnie powtarzać leki. Po paru dniach jest widoczna poprawa a potem znów nawrót . To dobrze , że pies nie kuleje , może to tylko podejrzenie choroby , albo łagodniejszy przebieg. Na pewno nie można psa forsować na spacerach.

Link to comment
Share on other sites

Moje dwie suczki przeszły młodzieńcze zapalenie kości ale diagnoza została postawiona na podstawie zdjęcia rentgenowskiego a nie macania nogi.

W trakcie ataków choroby nigdy nie było podniesionej temperatury, nie było tez problemów z apetytem. Każdy atak choroby objawiał się kulawizną na jedna lub drugą nogę.
W przypadku ataku wystarczyło suni podać przez 3 dni lekarstwo (niesterydowy środek przeciwzapalny) i już był spokój.
Nigdy nie podawaliśmy żadnych hormonów.

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję za odpowiedzi. Ona ma apetyt, normalnie chodzi, chce przebywac cały czas na dworze, tylko ziaja.
Będę starała sie namowic rodzicow, aby wykonac jeszcze RTG. Wiecej nie wiem co mozna zrobic.
MOja mama martwi sie o psa, gdyz bylismy u weta i to nie daje wiekszych rezultatów. W klinice, ktorej bylismy lekarz stara sie, aby była ona najlepsza (klinika).
Macie moze jakies rady??

Link to comment
Share on other sites

Moi rodzice byli z psem u weta w piątek. Wet twierdzi, ze zapalenie kosci nie zostało wyleczone i dyszy bo boja ja kosci. Bierze tabletki przeciwzapalne i przeciwbolowe (jedna tabletka przeciwbolowo-przeciwzapalne). Ma jej tez Hill's Prescription Diet p/d.
Efektów nie ma.... wciaz dyszy....
CO sadzicie o tym??

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Nie chcę nikogo straszyć ale uwazam że każdy przypadek kulejącego psa powinien być zdiagnozowany przy pomocy prześwietlenia. Mój piesek w wieku 6 miesięcy zaczął kuleć na przednią łapę i to tylko w trakcie intęsywnego biegu. Wyglądało to na młodzieńcze zapalenie kości .Jednak prześwietlenie wykazało osyenchondrozę ( oderwanie się kawałka chrząstki w stawie skokowym).Szybka operacja usunięcia ubytku pozwoliła uchronić psa przed kalectwem. W tej chwili piesek ma 1.5 miesięcy .Jest całkowicie zdrowy i trenujemy razem dogfrisbee.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 years later...

Witam mam 8 miesięcznego Bernarda od 4 miesięcy kuleje na przednią łapę dodam że bez przerwy nawet na jeden dzień mu kulawizna nie odpuściła wetr.stwierdził młodzieżowe zapalenie kości na podstawie obmacania łapy i kazał podawać wapń 4 miesiąc i nic zaczynam się naprawdę martwić czy ktoś może coś doradzić? 

Link to comment
Share on other sites

Bernarda?O jakiego psa chodzi?Jeśli suplementacja wapniem nie pomogła,to zmieniłabym weta - zdecydowanie,poprosiłabym o rozwiązanie zagadki - rtg,usg łapy,badania krwi.Jeśli ten 'bernard',to bernardyn,to trzeba się spieszyć szczególnie,psy ras wielkich mają opgromne problemy,jeśli aparat ruchu jest uszkodzony.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...