Jump to content
Dogomania

Prześwietlenie stawów biodrowych i łokciowych - z wpisem do rodowodu


Gazuś

Recommended Posts

  • Replies 70
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Gazuś, zdjęcie możesz zrobić w każdej lecznicy, która ma rtg, a lecznica wysyła je do tego lekarza uprawnionego do odczytu, z którym ma umowę. Tych lekarzy jest 8 na całą Polskę, więc niemożliwością byłoby, żeby tylko oni mogli zrobić zdjęcie.

Link to comment
Share on other sites

Nie wiedziałam, że mogę to zdjęcie poprostu wyslac... :lol: Ale ja chyba z Docem wole pojechać na miejsce, do specjalisty :lol:

Ale zaraz, w takim razie skąd oni wiedzą, że ktoś na przykład nie prześwietli innego psa i nie poda danych innego? :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gazuś']Nie wiedziałam, że mogę to zdjęcie poprostu wyslac... :lol: Ale ja chyba z Docem wole pojechać na miejsce, do specjalisty :lol: [/QUOTE]
I słusznie, przynajmniej będziesz pewna, że zdjęcie jest dobrze zrobione.
[quote]Ale zaraz, w takim razie skąd oni wiedzą, że ktoś na przykład nie prześwietli innego psa i nie poda danych innego? :roll:[/QUOTE]
Gazuś, przeciez to by było nieuczciwe :niewiem:

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem czy ktos zaryzykowałby prześwietlenia innego psa ,,, poza tym tu nie chodzi o super extra wpis do rodowodu tylko o to, czy nasz pies jest zdrowy i ewentualne zapobiezenie postępowi choroby..bynajmniej w moim mniemaniu :)
Ja robiłam RTG u mojego weta a ten z kolei przesłał zdjęcie i dokumenty do specjalisty :) Wszystko szybko sprawnie i też jestem zadowolona :)
Z racji tego że pies otrzymał środki "ogłupiające" że tak powiem - juz po godzinie mogliśmy wtaszczyć ją do domu i mogła sobie spokojnie odpocząć.. - na szczęście uniknęlismy długiej męczącej podrózy do specjalisty - jednym ze znaczących powodów było to. że nie posiadamy super wygodnego samochodu :razz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='coztego']
Gazuś, przeciez to by było nieuczciwe :niewiem:[/quote]

Wiem oczywiście, że to nieuczciwe i mnie samą, takie coś poprosty by brzydziło...:roll:
Podstawianie do badań innych psów, albo oddawanie rodowodów po zdechłym piesku, dla jakiegoś nierodowodowego... Bezsens i okropność :shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='moon27']Nie wiem czy ktos zaryzykowałby prześwietlenia innego psa ,,, poza tym tu nie chodzi o super extra wpis do rodowodu tylko o to, czy nasz pies jest zdrowy i ewentualne zapobiezenie postępowi choroby..bynajmniej w moim mniemaniu :)
:razz:[/quote]

Mi też właśnie chodzi o sprawdzenie zdrowia mojego Doca, i co ważniejsze - jesli okazał by się chory - to nie przekazywania tej choroby jego potomstwu - czyli słowem, nie rozmnażanie go...

Link to comment
Share on other sites

Oj, Moon, jakimś wybitnym posiadaczem Goldena nie jestem :lol: Hodowlę mam nadzieje, za kilka lat założyć dopiero, narazie tylko jedna mordkę mam :lol: A że na dobrze rasy mi jak najbardziej zależy - to chyba jak większość prawdziwych włąścicieli i hodowców :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gazuś']Nie wiedziałam, że mogę to zdjęcie poprostu wyslac... :lol: Ale ja chyba z Docem wole pojechać na miejsce, do specjalisty :lol:

Ale zaraz, w takim razie skąd oni wiedzą, że ktoś na przykład nie prześwietli innego psa i nie poda danych innego? :roll:[/quote]

Gazuś, [B]Ty [/B]możesz wysłać zdjęcie, jeśli chodzi tylko o względy zdrowotne. Natomiast, żeby uzyskać wpis do rodowodu, zdjęcie razem z rodowodem wysyła [B]lekarz, który zdjęcie robił[/B] i odpowiada za to, że zdjęcie i rodowód "należą" do tego samego psa.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='BeataG']Gazuś, [B]Ty [/B]możesz wysłać zdjęcie, jeśli chodzi tylko o względy zdrowotne. Natomiast, żeby uzyskać wpis do rodowodu, zdjęcie razem z rodowodem wysyła [B]lekarz, który zdjęcie robił[/B] i odpowiada za to, że zdjęcie i rodowód "należą" do tego samego psa.[/quote]

Nie, no, myślę (jesli wyniki będa dobre) że będę psa dopuszczać do hodowli, dlatego chce właśnie dostać wpis do rodowodu :lol: Ale myślę, że jednak pojedziemy z psem do specjalisty, który i zrobi zdjęcie i od razu wpisze nam wynik do rodowodu :lol:

Link to comment
Share on other sites

Wiesz, Gazuś tylko tak się składa, że Ci specjaliści to baaardzo rzadko sami te zdjęcia wykonują. Od tego mają personel. :lol: I ja bym jednak raczej zadbała o to, żeby zdjęcie robił wet, który zna się na dostosowaniu narkozy do psa, niż wet, który umie odczytać zdjęcie.

Link to comment
Share on other sites

Z wpisem do rodowodu w wieku od 18 miesięcy. W wypadku wskazań zdrowotnych można oczywiście wcześniej, ale wcześniej zrobione zdjęcie nie zostanie wpisane do rodowodu, tylko trzeba je będzie powtórzyć po ukończeniu przez psa 18 miesięcy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='BeataG']Gazuś, zdjęcie możesz zrobić w każdej lecznicy, która ma rtg, a lecznica wysyła je do tego lekarza uprawnionego do odczytu, z którym ma umowę. [/quote]
A czy każda lecznica, która ma rtg ma podpisaną umowę? Tak z ciekawości pytam:p

Link to comment
Share on other sites

[quote name='niki_ill']ah i jeszcze jedno pytanie. Czy to badanie jest robione pod narkoza? Jaki jest mniejwiecej jego koszt? Wstyd sie przyznac, ale jakos jeszcze niewiele wiem na ten temat :/[/quote]

badanie jest pod narkozą..Kosztów RTG nie pamiętam (kilka tego już mieliśmy na starszym psie i raz na młodszym.W Łodzi chyba coś ok. 60..w W-wie drożej)
My też będziemy robić do rodowodu za ok. 5 m-cy ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='niki_ill']ah i jeszcze jedno pytanie. Czy to badanie jest robione pod narkoza? Jaki jest mniejwiecej jego koszt? Wstyd sie przyznac, ale jakos jeszcze niewiele wiem na ten temat :/[/QUOTE]
Narkoza to może za dużo powiedziane, na "głupim jasiu" jest robione.
Ja też płaciłam chyba ok. 60 zł... :hmmmm: A z tego co wiem, to za wpis do rodowodu płaci się dodatkowo. My nie mamy do czego wpisywać więć nei jestem pewna, a konsultacje u lekarza uprawnionego miałam gratis, w prezencie od mojej wetki ;)
[quote name='r_2005']A czy każda lecznica, która ma rtg ma podpisaną umowę?[/QUOTE]
Biorąc pod uwagę liczbę lecznic w Polsce, ciekawa jestem czy ktoś zna odpowiedź na to pytanie :p

Link to comment
Share on other sites

[quote name='coztego']Narkoza to może za dużo powiedziane, na "głupim jasiu" jest robione.
[/quote]

uściślając racja ;) ..chociaż Vega raz miała "wziewkę", ale ona to osobny temat RTG-nowy.

A z lecznicami też nie wiem..najlepiej chyba zadzwonić i spytać jak mają zamiar do tematu podejść ;) ..i czy lecznica wysyła czy samemu trzeba dostarczyć (przyznam się, że nigdy nie pytałam o to)

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem, czy wszystkie lecznice mają, też mam jeszcze czas, więc aż tak bardzo się tym nie interesowałam. Wiem natomiast inną ciekawą rzecz - niektóre lecznice warszawskie wysyłają zdjęcie do odczytu do doktora Siembiedy we Wrocławiu, chociaż w Warszawie jest 2 lekarzy uprawnionych do odczytu. Przypuszczam, że to też podnosi koszty. :roll:

Cen też nie znam, ale robiłam kiedyś psu prześwietlenie (przełyku) - za "głupiego jasia", prześwietlenie, antybiotyk (było podejrzenie ciała obcego w przełyku, a okazało się to tylko zapaleniem krtani) i odwiezienie do domu zapłaciłam 100 zł, chociaż to było o 1 w nocy, a nocna stawka jest wyższa (z drugiej strony jednak moje psy są tam stałymi pacjentami, więc pewnie za coś mi nie policzyli, np. za odwiezienie do domu). Prześwietlenie stawów biodrowych jest na pewno bardziej skomplikowane (trzeba psa odpowiednio ułożyć), ale sądząc po tamtych kosztach, podejrzewam, że cena nie jest jakaś horrendalna.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...