Jump to content
Dogomania

Boląca zabawa...


PPA

Recommended Posts

Kiedy bawię się z moim psem to nie można się z nim bawić normalnie on poprostu odrazu zaczyna gryść...i co zrobić żeby go tego oduczyć...

ja mówie że to dla tego że to szczeniak (3 miechy) a moja matka się upiera że to nasza wina(moja i brata) bo mu na to pozwalamy ostatnio pieskowi się oberwało:-(( i mnie też kiedy opier*** matkie że nie wolno bić psów ale ta nie ta swoje.....)

Link to comment
Share on other sites

Matki ochrzaniać nie wolno:cool3: , bo zawsze ma rację a jak nie ma racji to też ma rację.
A w temacie podgryzania, Twój szczenior nie wie, że was boli. Może to śmiesznie brzmi ale musicie piszczeć, cienko piszczeć tak jak piszczą szczeniaki jak je coś boli. U normalnego psa to natychmiast skutkuje zwolnieniem nacisku szczęk. A jak nie pomoże to natychmiast przerywać zabawę i "olewać" psa. Szybko pokojarzy, za jakie zachowanie nagle robi się nudno, znikają zabawki a koledzy do zabawy są zimni jak lód:)

Link to comment
Share on other sites

Zgadzam się z poprzednią wypowiedzią. Piszczenie i ignorowanie psa to dużo lepsza nauka dla szczeniaka niż bicie. Jak tylko puści ręke lub inną część ciała powinien dostać w nagrode jakiś smakołyk,zabawke.Celem powinno być nauczenie psa kontrolowania jego zachowania i szczęk,a nie nauczenie go nieufności do ludzi,a zwłaszcza rodziny.

Link to comment
Share on other sites

Guest Reyes

[quote name='Klaudia:-)']Zgadzam się z poprzednią wypowiedzią. Piszczenie i ignorowanie psa to dużo lepsza nauka dla szczeniaka niż bicie. Jak tylko puści ręke lub inną część ciała powinien dostać w nagrode jakiś smakołyk,zabawke.Celem powinno być nauczenie psa kontrolowania jego zachowania i szczęk,a nie nauczenie go nieufności do ludzi,a zwłaszcza rodziny.[/quote]
Podpisuje się pod tym ;)
A bić niema sęsu, tylko szczeniora uników nauczysz:diabloti: .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='debbie']Matki ochrzaniać nie wolno:cool3:[/quote]

wolno nie wolno czasami trzeba :D

noi co ja jeszcze chcialem...acha moj pies wszystko co sie da zzera i no jak go tego od uczyc(juz tradycyjnie :D)

Link to comment
Share on other sites

Ja korzystalam z kaganca u swojego bo on kupy zjadal :/

A siostra skoleji ma psa wszystko zernego, ona z nia wychodzi w kagancu, a ja biore patyk wkladam w pychol i po klopocie jak chce cos zjesc i wypuszcza patyczek ze szczek to mowie : [B]Moj patczek [/B]lub [B]Gdzie jest patyczek Pusia, szukaj [/B]u nas dziala :D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='PPA']
noi co ja jeszcze chcialem...acha moj pies wszystko co sie da zzera i no jak go tego od uczyc(juz tradycyjnie :D)[/QUOTE]
Poczytaj troszeczkę dogomanię.... Na Wychowaniu i na Behawiorze z pewnością były już tematy o tym, jak oduczać zjadania wszystkiego. Najlepiej pilnowć psa i nie pozwalać brać nic do pyska :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nathaniel']Ja korzystalam z kaganca u swojego bo on kupy zjadal :/

A siostra skoleji ma psa wszystko zernego, ona z nia wychodzi w kagancu, a ja biore patyk wkladam w pychol i po klopocie jak chce cos zjesc i wypuszcza patyczek ze szczek to mowie : [B]Moj patczek [/B]lub [B]Gdzie jest patyczek Pusia, szukaj [/B]u nas dziala :D[/quote]

to sprbój założyć kaganiec shit-tzu to będziesz dobry :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...